Skocz do zawartości

Telefon z dotykowym ekranem.


Siekiera

Rekomendowane odpowiedzi

Nie bardzo rozumiem... skoro też mówisz o pełnych albumach to co gorszego jest w widoku albumu w iTunes w porównaniu do widoku tego samego albumu w folderze systemowym?

pobaw się kiedys narzędziem w stylu TC. moze do Ciebie trafi, może nie, dla mnie jest bardziej naturalne w obsłudze.

 

- "ewidentne braki w iPhone" - a kto powiedział, że iPhone MUSI mieć wszystko to co każdy inny smartfon? Rozwiązanie powinno dobierać się do potrzeb, a nie dla lansu ;) Ja gimnazjum skończyłem dość dawno, obrazek wielkości znaczka pocztowego w MMSie mnie nie kręci, więc nie cierpiałem braku wsparcia dla tej technologii (która notabene była swego czasu protezą zastępującą w telefonach brak obsługi maila...); poza tym jestem zdecydowanym przeciwnikiem teorii, że "więcej = lepiej", dla mnie urządzenie, które robi 5 rzeczy perfekcyjnie jest lepsze niż robiące 50 rzeczy kulawo...

nie no bez przesady, ze "kopiuj-wklej", multitasking, czy mmsy traktujesz w kategoriach lansu...

 

no i ogólnie - rozumiem, że jesteś zadowolonym użytkownikiem ajfona, wiec sprobuj zrozumiec tych, którzy chcieliby trochę więcej od apple, zwłaszcza że nie są to wymagania z kosmosu :P

 

co do braków - to ludzie nie mogą przeżyć braku powiadomień o doręczeniu sms-a... z jakiegoś powodu...

wot, miło mieć tę świadomość - "dotarło". sam tego nigdy nie zauważylem ( ;) ), ale to wlasnie to o czym mowa. blachostki, ktore fajnie jakby byly.

 

Jak to nie? O ile pamiętam już parę razy były jakieś akcje że ms wysyłał listy do administracji że żąda usunięcia tam czegoś.

chyba jest różnica między "bawcie się, a jak przeholujecie to wam powiemy i tego zabronimy" a "możecie przeholować, więć postaramy się wam uniemożliwić zabawę" :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pobaw się kiedys narzędziem w stylu TC. moze do Ciebie trafi, może nie, dla mnie jest bardziej naturalne w obsłudze.

Naście lat temu albo i drzewiej korzystałem z Norton Commandera na pc (na długo przed windowsem) z FileMakera i Directory Opusa na Amidze. Mimo wszystko rozumiem, że akurat Tobie taki rozwiązanie odpowiada, tylko chciałbym byś wyartykułował konkretne zalety i różnice w porównaniu do widoku w iTunes a nie odpisywał ogólnikami.

W czym i gdzie obsługa jest bardziej naturalna?

 

 

nie no bez przesady, ze "kopiuj-wklej", multitasking, czy mmsy traktujesz w kategoriach lansu...

Nie zrozumiałeś. Nie uważam takich funkcji za lans. Nie rozumiem tylko czemu ludzie kupują tak wybrakowany smartfon jak iPhone, skoro ma tyle wad? :) Chyba właśnie dla lansu, bo możliwości i ograniczenia urządzenia nie są żadną tajemnicą... Albo się akceptuje braki albo wybiera inny telefon, proste. Życie to sztuka wyboru i kompromisu ;)

no i ogólnie - rozumiem, że jesteś zadowolonym użytkownikiem ajfona, wiec sprobuj zrozumiec tych, którzy chcieliby trochę więcej od apple, zwłaszcza że nie są to wymagania z kosmosu :P

Rozumiem, że w takim razie powinienem zacząć wypunktowywać wady innych smartfonów, bo mam prawy wymagać więcej od ich producentów? Dokonałem świadomego wyboru i tyle. Apple nigdzie nie obiecywało, że ich produkt ma wszystko to co konkurencja. Oferują najważniejsze funkcje zrealizowane w najwygodniejszy sposób, ot cała filozofia.

chyba jest różnica między "bawcie się, a jak przeholujecie to wam powiemy i tego zabronimy" a "możecie przeholować, więć postaramy się wam uniemożliwić zabawę" :P

Wolisz jasne zabawy od początku czy zabawę w kotka i myszkę?

 

Już z korektą tagów walczyłem kiedyś - nie dało się zmienić, dopiero jak ściągnąłem mp3taga żeby je przeedytować okazało się że pliki miały atrybut tylko do odczytu - itunes o tym nie informuje, klikasz na zmianę tagów, on wszystko robi normalnie, tylko efektu końcowego brak :)

Hmm, pod windą tak może być, nie przypominam sobie podobnej sytuacji na Maczku. Swoją drogą dzięki Apple Script zamiana tagów (zmiana wielkości liter, usuwanie spacji, przepisanie numeru utworu z nazwy, itp.) to dziecinnie prosta sprawa, pełen automat :)

 

Jak słyszę takie teksty to zawsze chce mi się śmiać. Idąc tym tropem można powiedzieć że zwykłe samochody zatruwają środowisko i zużywają dużo zasobów i lepiej jest poczekać na elektryczne latające samochody.

Na szczęście w sieci nie ma tak potężnego lobby przymuszającego do jednego formatu. Śmiej się, śmiej, ale zauważ, że to nie iPhone dostosowuje się sposobów przekazu tylko firmy zmieniają content swoich portali tak by działał na iPku (np. YouTube, Vimeo).

 

Mi po zmiane kompa z P4 3GHz + 1GB ramu na i3 2x 2,13GHz + 4GB ramu wreszcie jutub przestał się przycinać ^^

ROTFL :) Ot i podsumowanie :) Normalnie flash to manna z nieba ;)

 

Pies trącał te raporty, multitasking ffs!

Do czego Ci tak naprawdę ten multitasking jest tak niezbędny? :) Pytam z ciekawości.

 

I tak apropo winmo7 : http://wmpoweruser.com/?p=14342

Najkrócej mówiąc skopiowali wszystkie wady ajfona ;p

Jak widać, te "wady" się sprawdzają w praktyce. Zresztą punkt widzenia zależy od punktu siedzenia :) Dla producenta lepiej, gdy ma kontrolę nad tym co dzieje się z jego produktem, dla niektórych użytkowników to istny zamach na ich swobody obywatelskie ;) A prawda jest taka, że geek zawsze znajdzie furtkę by obejść ograniczenie a laik nie powinien mieć do wszystkiego dostępu bo zrobi sobie "kuku" a potem oczywiście będzie narzekać na wszystko wokół tylko nie na swoją bezmyślność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zrozumiałeś. Nie uważam takich funkcji za lans. Nie rozumiem tylko czemu ludzie kupują tak wybrakowany smartfon jak iPhone, skoro ma tyle wad? :)

Bo, jak już pisałem, nie ma idealnego telefonu, ale ajfon jest zdecydowanie najbliżej.

Wolisz jasne zabawy od początku czy zabawę w kotka i myszkę?

Jeżeli jesteś doświadczonym userem (albo po prostu umiesz czytać fora internetowe) to taka społeczność jak xda dev to prawdziwy cud. Winmo to syf - ale bez tego co jest na xdadev byłby 100x gorszy. iphoneOS zły nie jest, ale jeżeli dałoby się go modować w takim stopniu jak winmo to podejrzewam że mógłby być jeszcze lepszy.

ROTFL :) Ot i podsumowanie :) Normalnie flash to manna z nieba ;)

Ale z drugiej strony są telefony na androidzie które sobie z tym radzą. Poza tym już parę razy się spotkałem na ajfonie że na stronie wyskakuje reklama (nie wiem czy we flaszu czy jakiś inny skrypt) - efekt jest taki że mam na pół strony otwarte przezroczyste okno które blokuje mi wszystkie linki znajdujące się pod nim, a nie mogę się go pozbyć bo jego zawartość nie jest załadowana :)

Do czego Ci tak naprawdę ten multitasking jest tak niezbędny? :) Pytam z ciekawości.

Głównie do grania :) Strasznie mnie denerwuje jak sobie gram i ktoś do mnie zadzwoni - gra się automatycznie zamyka i po rozmowie otwiera ponownie - a nad wyraz mało gier obsługuje powrót do stanu z przed zamknięcia, z reguły trzeba grać od początku etapu. I zanim powiesz że ajfon to nie platforma do grania to proponuję rzucić okiem do appstore - jego zawartość mówi coś dokładnie innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo się akceptuje braki albo wybiera inny telefon, proste. Życie to sztuka wyboru i kompromisu ;)

masz calkowitą rację, swiadomie wybieramy to co jest dla nas najlepsze pomimo wad czy braków urządzenia, ale nie zachowujmy się też w sposób fanboi apple "skoro to kupiłem, to już broń boże nie wolno złego słowa na ten produkt powiedzieć, czy oczekiwać więcej, a kazdy brak jest dla dobra uzytkownika".

 

Rozumiem, że w takim razie powinienem zacząć wypunktowywać wady innych smartfonów, bo mam prawy wymagać więcej od ich producentów? Dokonałem świadomego wyboru i tyle. Apple nigdzie nie obiecywało, że ich produkt ma wszystko to co konkurencja.

a czy ktoś Ci broni? widzisz ewidentne wady androida, to je wypunktuj, pomożesz siekierowi w wyborze :) nawet zachęcam, bo taki android to nowa platorma i w sumie sam bym chętnie poczytał co i jak :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu wojna zwolenników i przeciwników apple...

Tam zaraz wojna :) Przecież nikt nikogo nie obrzuca błotem, kulturalnie dyskutujemy ot co :)

 

Bo, jak już pisałem, nie ma idealnego telefonu, ale ajfon jest zdecydowanie najbliżej.

A mimo to ludziska lubią ponarzekać wytykając ficzery których mu brak tylko dlatego że inne aparaty takowe posiadają, a wcale niekoniecznie z powodu, że bez nich żyć nie mogą ;) Nie ma telefonu idealnego, i tyle.

 

Winmo to syf - ale bez tego co jest na xdadev byłby 100x gorszy. iphoneOS zły nie jest, ale jeżeli dałoby się go modować w takim stopniu jak winmo to podejrzewam że mógłby być jeszcze lepszy.

Pewnie kosztem stabilności i szybkości działania... Bez modów typu upychanie większej liczby ikonek aplikacji albo wstawienie tapety na SpringBoardzie obywam się bez bólu. Szczerze mówiąc jedyna funkcjonalność, której mi brakuje na iPhone to "czarna lista". Pozostale potrzeby zaspokajają programy dostępne w normalnej dystrybucji.

Głównie do grania :) Strasznie mnie denerwuje jak sobie gram i ktoś do mnie zadzwoni - gra się automatycznie zamyka i po rozmowie otwiera ponownie - a nad wyraz mało gier obsługuje powrót do stanu z przed zamknięcia, z reguły trzeba grać od początku etapu. I zanim powiesz że ajfon to nie platforma do grania to proponuję rzucić okiem do appstore - jego zawartość mówi coś dokładnie innego.

No to masz pecha chyba w wyborze tytułów :) U mnie chyba wszystkie gry się pauzują na czas odebrania rozmowy i wracają do poprzedniego stanu. I wcale nie uważam, że iPhone nie nadaje się do grania - przeciwnie, zostawiłem w AS sporo kaski na typowo rozrywkowe tytuły :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie :) warto je rozważyć, ale ostateczną decyzje sam bedziesz musiał podjąć. nie masz takich ogólnych odczuć, do którego systemu bardziej Cię ciągnie? po iP wiesz czego oczekiwać, bo masz taczke. androida dzisiaj w kazdym komisie dostaniesz do pomacania :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle to ująłem. Czy wspomniane telefony, przy podobnej cenie, warte są rozpatrzenia, czyli nie posypią się, są solidnie wykonane, mają jakieśtam bajery. Rozumiem, że tak.

 

System w iPodzie bardzo mi pasuje, ale iTunes i polityka Apple już nie, ale co zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak zauważyłem, że wszyscy mówią o ajfonie, a tak na prawdę **ja o nim wiedzą, albo mieli możliwość używania go przez pięć minut.

Sam mam nadal HTC, jestem dużym fanem WM i tej firmy, ale obserwując co jakiś czas to, co brat porabia na iphonie, już zdecydowałem, że albo dokupię sobie toucha, albo diamonda wymienię na iphona.

 

Multitasking już dawno wynaleźli jako 3rd party app i działa on naprawdę dobrze. Także do rzeczy typu "smartphone" jak najbardziej się nadaje, po prostu 'there's an app for that'. wystarczy jailbreak i trochę szukania i mamy naprawdę odmieniony interfejs(sam się ostatnio zdziwiłem jak fajnie można go przerabiać). Także jeśli chodzi o niezależność w stosunku do itunes jest całkiem nieźle, bo są chociażby możliwości wklejania sobie plików dowolnie w strukturę dysku, używania ich itd. Oprócz tego oczywiście jest cydia, gdzie w przeciwieństwie do appstore(no dobra, są giftcardy, ale są i złodziejskie ceny na nie) można bezproblemowo kupować płatne appsy, właśnie część z wcześniej wymienionych.

Niezależnie od ww. rzeczy głównym powodem dla mnie jest naprawdę imponująca baza aplikacji i mnóstwo radości z nią związanych. W niej tkwi siła tego telefonu, zwłaszcza spore możliwości jego customizacji.

 

Jeśli chodzi o androida, to hm.... bardzo bym go chciał polubić, ale moim zdaniem to on choruje na chorobę młodości, spora droga przed nim. Do iphona jak dla mnie daleko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doszedłem do wniosku, że klawisze w telefonie mnie irytują i pora przenieść się na dotyk.

 

:) Jeszcze się taki człowiek nie narodził, co by z za pomocą koordynacji czuciowo-wzrokowej lepiej obsługiwał dowolne urządzenie niż z udziałem koordynacji czuciowo-ruchowo-wzrokowej.

 

 

Mogłeś przecież napisać, że chcesz mieć bardziej bajerancki i modny telefon, albo że drażnią Cię małe wyświetlacze. :)

 

Ja uciekłem od dotyku właśnie do E52 czy N86 i muszę przyznać, że jest to inna jakość obsługi.

 

Najlepiej jednak mieć to i duży ekran i dotyk i klawiaturę, a IMO najlepsze są telefony posiadające QWERTY.

 

Jeśli idzie o Symbiana, masz N97 i N97 Mini. Zalety: mocna bateria, bardzo dobry aparat, prostota obsługi. Wady: wolny procek, luzy mechanizmu, plastikowy panel (rysy), za to system jest lepszy od WM, gdyż ma: 16mln kolorów, o niebo większą intuicyjność i ergonomię, masę darmowych aplikacji.

 

Jeśli możesz wytrzymać nielogiczność i mniejszą multimedialność Windowsa (słaby aparat - różowe zdjęcia, maks. 65tys. kolorów, co jednak widać), to pozostaje HTC - Touch Pro2. Zalety HTC to szybkość softu , wzorowa jakość wykonania telefonu. Wady, oprócz wymienionych: słaba bateria, brak synchronizacji z Linuksem.

 

Symbian to w ogóle jakiś dramat na dzień dzisiejszy.

 

 

Bzdury wypisujesz. Bawiłeś Omnią HD albo SE Satio? E52 też chodzi jak karabin maszynowy i jest prostszy w obsłudze od WM czy Androida, a możliwości i ergonomię ma większą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doszedłem do wniosku, że klawisze w telefonie mnie irytują i pora przenieść się na dotyk.

 

:) Jeszcze się taki człowiek nie narodził, co by z za pomocą koordynacji czuciowo-wzrokowej lepiej obsługiwał dowolne urządzenie niż z udziałem koordynacji czuciowo-ruchowo-wzrokowej.

 

A naciskanie ekranu zamiast klawiszy to już nie jest "koordynacja czuciowo-ruchowo-wzrokowa"? ;)

 

Jeśli chodzi o wymagania to nie widzę jakoś specjalnie wygórowanych - potrzebujesz coś do neta, co działa szybko i długo, a do tego jest dobrze wykonane. Może postaraj się bardziej sprecyzować wymagania bo w tej chwili najlepiej do tego pasują telefony Samsunga z WM. Nawet stara Omnia - trzyma to do tygodnia jak się dużo nie używa a jak sporo to z 3 dni. Dobrze wykonane, net szybszy niż w iPhonie na Operze Mobile. Tyle że nie ma wejścia na jacka 3,5mm... za to ma lepszy aparat, tv-out i inne bzdury ale nie wiadomo co Ci jest potrzebne z takich rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doszedłem do wniosku, że klawisze w telefonie mnie irytują i pora przenieść się na dotyk.

 

:) Jeszcze się taki człowiek nie narodził, co by z za pomocą koordynacji czuciowo-wzrokowej lepiej obsługiwał dowolne urządzenie niż z udziałem koordynacji czuciowo-ruchowo-wzrokowej.

 

A naciskanie ekranu zamiast klawiszy to już nie jest "koordynacja czuciowo-ruchowo-wzrokowa"? ;)

 

Zwłaszcza ten szklany w iPhonie czy HTC HD2 się wygina jak diabli.

 

A tu chodzi o to, że klawiatura daje Ci feedback, a jakikolwiek ekran nie. Poronionym pomysłem były też wibrujące z opóźnieniem dotykowce (Nokia).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doszedłem do wniosku, że klawisze w telefonie mnie irytują i pora przenieść się na dotyk.

 

:) Jeszcze się taki człowiek nie narodził, co by z za pomocą koordynacji czuciowo-wzrokowej lepiej obsługiwał dowolne urządzenie niż z udziałem koordynacji czuciowo-ruchowo-wzrokowej.

 

 

Mogłeś przecież napisać, że chcesz mieć bardziej bajerancki i modny telefon, albo że drażnią Cię małe wyświetlacze. :)

 

Ja uciekłem od dotyku właśnie do E52 czy N86 i muszę przyznać, że jest to inna jakość obsługi.

 

Najlepiej jednak mieć to i duży ekran i dotyk i klawiaturę, a IMO najlepsze są telefony posiadające QWERTY.

 

Jeśli idzie o Symbiana, masz N97 i N97 Mini. Zalety: mocna bateria, bardzo dobry aparat, prostota obsługi. Wady: wolny procek, luzy mechanizmu, plastikowy panel (rysy), za to system jest lepszy od WM, gdyż ma: 16mln kolorów, o niebo większą intuicyjność i ergonomię, masę darmowych aplikacji.

 

Jeśli możesz wytrzymać nielogiczność i mniejszą multimedialność Windowsa (słaby aparat (różowe zdjęcia, maks. 65tys. kolorów, co jednak widać), to pozostaje HTC - Touch Pro2. Zalety HTC to szybkość softu , wzorowa jakość wykonania telefonu. Wady, oprócz wymienionych: słaba bateria, brak synchronizacji z Linuksem.

 

Symbian to w ogóle jakiś dramat na dzień dzisiejszy.

 

 

Bzdury wypisujesz. Bawiłeś Omnią HD albo SE Satio? E52 też chodzi jak karabin maszynowy i jest prostszy w obsłudze od WM czy Androida, a możliwości i ergonomię ma większą.

 

Zmieniłem Nokie n82 na HTC Hero i poczułem się dokładnie tak samo jak wtedy gdy zmieniłem DOSa na Windowsa 95. Po prostu skok jakościowy w obsłudze jest ogromny. Z nowszych symbianów bawiłem się Nokią 5800 i jedyne co mi przyszło na myśl to "bieda". Dobry ekran dotykowy z multitouchem bije na głowę klawisze pod względem szybkości i komfortu użytkowania moim zdaniem. Przeglądanie stron internetowych na dotykowcu to prawdziwa przyjemność

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra "tapanie" a nie "naciskanie":P A co do klawiatury nie wiem - nie piszę smsów właściwie nigdy bo mam takie dziwne przekonanie że to najbardziej bezpłciowa forma kontaktu. Wiadomo cała masa ludzi leci tylko na smsowaniu więc dla nich na pewno jest przydatna. Te ekrany Nokii to faktycznie porażka:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądanie stron, tak, to prawda jest wygodniejsze na dużym ekranie, ale co ma z tym wspólnego dotyk? Analogicznie, co ma wspólnego multitouch z szybkością wpisywania tekstu? Ja na E52 piszę ok. 3x szybciej niż na dowolnym dotyku.

 

Poza tym jechałeś kiedyś samochodem pisząc eska jedną ręką, nie patrząc na ekran czy klawiaturę? Z dotykiem to niemożliwe, a na dobrej klawiaturze robię to bezproblemowo.

 

Dlaczego żaden biznesowy telefon nie ma dotyku???? BlackBerry czy Nokia E Series? Właśnie z powodu miernej ergonomii ekranów dotykowych, która jest niezależna od ich technologii, czułości, precyzji, etc.

 

Do szybkiego wpisywania danych jest potrzebne sprzężenie zwrotne czyli opór klawiatury podczas nacisku palca, inaczej mózg ma znacznie mniej danych potrzebnych do koordynacji, zwłaszcza jeśli są to tylko dane wzrokowe jak w dotyku. Bezbłędne pisanie bezwzrokowe jest niemożliwe na takim urządzeniu.

 

>>Zmieniłem Nokie n82 na HTC Hero<<

 

A zdjęcia porównywałeś??? Bo ta Nokia pod tym względem niszczy to HTC bez najmniejszego problemu.

 

Istotnie Symbian wygląda mało efektownie, ale za to działa jak należy: prosto, szybko i rzeczowo. Czy wszyscy tu mamy po 16 lat by się jarać wyłącznie wyglądem systemu?

 

Bicie po oczach to zupełnie co innego niż efektywna praca, być może dlatego rynek biznesowy podzieliła między sobą Nokia E i BlackBerry, które "biedny" wygląd nadrabiają efektywnością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądanie stron, tak, to prawda jest wygodniejsze na dużym ekranie, ale co ma z tym wspólnego dotyk? Analogicznie, co ma wspólnego multitouch z szybkością wpisywania tekstu? Ja na E52 piszę ok. 3x szybciej niż na dowolnym dotyku.

 

Poza tym jechałeś kiedyś samochodem pisząc eska jedną ręką, nie patrząc na ekran czy klawiaturę? Z dotykiem to niemożliwe, a na dobrej klawiaturze robię to bezproblemowo.

 

Dlaczego żaden biznesowy telefon nie ma dotyku???? BlackBerry czy Nokia E Series? Właśnie z powodu miernej ergonomii ekranów dotykowych, która jest niezależna od ich technologii, czułości, precyzji, etc.

 

Do szybkiego wpisywania danych jest potrzebne sprzężenie zwrotne czyli opór klawiatury podczas nacisku palca, inaczej mózg ma znacznie mniej danych potrzebnych do koordynacji, zwłaszcza jeśli są to tylko dane wzrokowe jak w dotyku. Bezbłędne pisanie wzrokowe jest niemożliwe na takim urządzeniu.

 

Dotyk przy przeglądaniu stron ma ogromne znaczenie. Różnica jest taka jakbyś spróbował nagle odłączyć myszkę i uruchomił tą windowsową opcje dla niepełnosprawnych gdzie kursorem rusza się klawiszami. No da się ale różnica jest OGROMNA. Multitouch też robi swoje bo przybliżanie czy oddalanie robi się w ciągu ułamku sekundy a nie muszę wciskać klawisza menu i wybierać opcję przybliż czy oddal.

Co do wpisywania dużej ilości tekstu to się oczywiście zgadzam że fizyczna klawiatura qwerty jest niezastąpiona więc jak ktoś np pracuje dużo na mailach przez telefon to sama klawiatura ekranowa nie wystarczy. Jednak do pisania smsów jest lepiej niż dobrze, tyle że trzeba trochę praktyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tu się w pełni zgadzam. Z tym, że ja ani w HTC HD2 ani w Nokii 5800 nie potrafiłem precyzyjnie "tapnąć" na link na stornie www. Popełniałem masę błędów, a na N86 nie mam z tym najmniejszego problemu. Scrolling rzeczywiście w dotyku jest łatwiejszy, ale klikanie na linki już nie. Myszka nie ma przecież klawiszy dotykowych, a tochpad w laptopie działa gorzej niż myszka.

 

Niemniej ja z tela głównie rozmawiam, piszę maile i smsy, więc dotyk jest dla mnie udręką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) Jeszcze się taki człowiek nie narodził, co by z za pomocą koordynacji czuciowo-wzrokowej lepiej obsługiwał dowolne urządzenie niż z udziałem koordynacji czuciowo-ruchowo-wzrokowej.

Prawdę mówiąc to na iphone pisze mi się dużo szybciej niż na dowolnym telefonie z 12klawiszową klawą, a nawet szybciej niż na bb 8520.

Mogłeś przecież napisać, że chcesz mieć bardziej bajerancki i modny telefon, albo że drażnią Cię małe wyświetlacze. :)

Po prawie 2 latach z dotykiem (w tym ~0,5 z iP) nie wyobrażam sobie jak mógłbym mieć telefon z ekranem mniejszym niż 3,5", no ew. 3". Do dobrego człowiek się łatwo przyzwyczaja ;p

Ja uciekłem od dotyku właśnie do E52 czy N86 i muszę przyznać, że jest to inna jakość obsługi.

Jedni wolą brunetki a inni brunetki.

Wady: wolny procek, luzy mechanizmu, plastikowy panel (rysy), za to system jest lepszy od WM, gdyż ma: 16mln kolorów, o niebo większą intuicyjność i ergonomię, masę darmowych aplikacji.

Zapomniałeś dodać że ajfonowi albo androidowi to nie dorasta nawet do pięt :)

 

Bzdury wypisujesz. Bawiłeś Omnią HD albo SE Satio? E52 też chodzi jak karabin maszynowy i jest prostszy w obsłudze od WM czy Androida, a możliwości i ergonomię ma większą.

 

E52 rzeczywiście jest spoko - ale jeśli chodzi o telefony bez dotyku. Satio i Omnia HD, jak już sam zauważyłeś są lepsze od WM, ale tak ogólnie rzecz biorąc to są softowo tragiczne. Ten symbian nie nadaje się na dotyk. Choćby taka ******ła jak standardowy brak kinetic scrollingu, nokii chyba ponad rok zajęło dodanie tego, a satio chyba wciąż tego nie ma (przynajmniej jak się bawiłem to nie miał). A dotyk bez kinetic scrollingu przenosi nas z powrotem w radosne lata 90 (no może początek 00 ;p), nawet mój leciwy viewty to miał.

Zwłaszcza ten szklany w iPhonie czy HTC HD2 się wygina jak diabli.

Osobiście zdecydowanie bardziej wolę takie szklane. O ile działają bez opóźnień, WM odpada ;p

Poronionym pomysłem były też wibrujące z opóźnieniem dotykowce (Nokia).

100% się zgodzę.

Przeglądanie stron, tak, to prawda jest wygodniejsze na dużym ekranie, ale co ma z tym wspólnego dotyk?

Posługując się znanym i lubianym w Polsce wyrażeniem zastępującym duże liczebniki powiem "w ch*j"

Poza tym jechałeś kiedyś samochodem pisząc eska jedną ręką, nie patrząc na ekran czy klawiaturę? Z dotykiem to niemożliwe, a na dobrej klawiaturze robię to bezproblemowo.

Nad wyraz rzadko odczuwam potrzeby wysłania smsa podczas jazdy furą, a jak potrzebuję coś pilnego to słuchawka na bt daje radę.

Dlaczego żaden biznesowy telefon nie ma dotyku???? BlackBerry czy Nokia E Series? Właśnie z powodu miernej ergonomii ekranów dotykowych, która jest niezależna od ich technologii, czułości, precyzji, etc.

BB ma, a nokia nie ma bo jeśli chodzi o technologię dotykową to jest 100 lat za murzynami. Proponuję ci popatrzeć jakich telefonów używają pracownicy dużych firm (ci którzy z racji stanowiska mają pewną dowolność w wyborze) z reguł jest to jakiś dotyk z górnej półki (a często ajfon ;p)

Do szybkiego wpisywania danych jest potrzebne sprzężenie zwrotne czyli opór klawiatury podczas nacisku palca

Z własnego doświadczenia powiem ci że nie jest potrzebne.

Bezbłędne pisanie bezwzrokowe jest niemożliwe na takim urządzeniu.

Oczywiście, ale jakoś nie jest dla mnie problemem patrzenie na ekran jak piszę.

 

A zdjęcia porównywałeś??? Bo ta Nokia pod tym względem niszczy to HTC bez najmniejszego problemu.

No tak, bo jakość aparatu to kluczowy argument przy dyskusji dotyk vs nie_dotyk :) Pomijając już fakt że niektórzy praktycznie w ogóle nie używają aparatu w telefonie

Istotnie Symbian wygląda mało efektownie, ale za to działa jak należy: prosto, szybko i rzeczowo. Czy wszyscy tu mamy po 16 lat by się jarać wyłącznie wyglądem systemu?

Jak już pisałem stomilionówrazy - wśród niedotykych prawie na 100% bym brał coś na symbianie. Ale jeśli o dotykowe OSy to ten system jest do dupy.

Bicie po oczach to zupełnie co innego niż efektywna praca, być może dlatego rynek biznesowy podzieliła między sobą Nokia E i BlackBerry, które "biedny" wygląd nadrabiają efektywnością.

Miałeś kiedyś bb? Ja po 2 tygodniach zrezygnowałem. Jeśli chodzi o efektywność pracy to niestety (wiem, powtarzam się i brzmię jak fanboj) ajfon bije go na głowę.

No tu się w pełni zgadzam. Z tym, że ja ani w HTC HD2 ani w Nokii 5800 nie potrafiłem precyzyjnie "tapnąć" na link na stornie www. Popełniałem masę błędów, a na N86 nie mam z tym najmniejszego problemu. Scrolling rzeczywiście w dotyku jest łatwiejszy, ale klikanie na linki już nie.

 

Bo sam ekran to nie wszystko, ważny jest jeszcze odpowiedni soft do tego [faboj]taki jak w ajfonie[/fanboj] ( a tak na serio to khron coś więcej o tych applowych algorytmach pisał, ja się niezbyt orientuję, oprócz tego że działają pioruńsko dobrze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co jak co ale funkcjonalnością nic WM nie przebije jak dla mnie. Mam na nim:

- spoko aparat (kartę papieru sfotografuje tak że się da wszystko przeczytać przy czcionce 8 a to mi wystarcza)

- wgraną całą wikipedie jakbym nie miał przy sobie 3G

- strony się bardzo szybko przegląda na Operze Mobile - i tu też zaleta dotykowców z WM - najczęściej mają szybsze procki od tych symbianowskich Nokii więc się strony szybko ładują (widze po Omnii i Nokii 5800 kumpla - różnica jest i to niekiedy rzędu 20-30 sek.).

- odtwarza filmy .avi z napisami bez żadnych konwersji

- Poza tym konfiguruje się ten telefon tak jak chce.

 

Ale nie powiem ajfon mi się podoba - 2 osoby w grupie mają i zawsze się jakoś tak miło patrzy na tę płynność i taką prostotę... sam się aktualnie nad nim zastanawiam tylko jednak sprzętowo to jest daleko w tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@edi7777

 

to co napisałeś nie jest cechą WM tylko konkretnego modelu który masz na myśli:

- iPhone 3Gs ma bardzo dobry aparat i można zrobić to samo

- w AppStore jest aplikacja pozwalająca na noszenie przy sobie wikipedii

- strony na 3Gs ładują się szybciej niż na jakimkolwiek innym telefonie

- filmy bez konwersji... no tego nie przeskoczysz

- nie wiem co konkretnie chcesz/musisz skonfigurować, nie wiem też na ile jest to konieczność a na ile widzimisie*...

 

___

*) telefon ma się podobać użytkownikowi i w ogóle, ale przykładowo nieprzemożna potrzeba posiadania managera aplikacji w przypadku iPhone'a jest naleciałością właśnie z WM a nie koniecznością - tu nie ma problemów z pamięcią, iPhone'a nie resetujesz nawet po kilka miesięcy (sic!)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności