Skocz do zawartości

Telefon z dotykowym ekranem.


Siekiera

Rekomendowane odpowiedzi

A powiedzcie Iphone'owcy, że tak pozwolę się podpiąc do tematu, co sądzicie o iPhone 3G? Odkąd mam taczkę, bardzo mi się spodobała ta platforma, ale żal mi kasy na 3GS. Z drugiej strony boje się, że 3G będzie za wolny. Obecnie mam HTC Magic. A jakbym zamierzał sprzedać Taczke jednak i kupić 3GSa, to gra on identycznie jak Touch?

Czasami czuć że pomyśli (szczególnie przy ładowaniu nie czyszczonej od pół roku listy smsów) ale ogólnie na prędkość nie narzekam.

Tyle co na przykład na iPhone'a, czyli ~1500zł

Wiadomo, im taniej tym lepiej, ale nie będę oszczędzał na wykonanie i baterię.

To bierz iphone i nie kombinuj ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też chce zmienić komórkę i nie wiem na jaką - pierwsza myśl iPhone ale szukam jakiejś alternatywy tak jak Ty:

 

-dobre wykonanie

-bateria trzymająca te 4-5 dni

-gry, muzyka (3,5mm), net, dobra jakość rozmów...

-dobry aparat z lampą (jak w zwykłej Omni by mógł być)

 

Najbardziej podoba mi się Google Nexus One ale drogie to coś i nie miałem jeszcze styczności z Androidem... są jeszcze jakieś inne telefony spełniające te wymagania?;)

 

PS.WM ma jeszcze ten + że mogę bez problemu oglądać filmy avi z napisami w srt bez żadnych kompresji - nie wiem czy na Androidzie też się tak da ale gdzieś czytałem że ma być wsparcie dla dvix w najbliższych aktualizacjach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to jeśli chcesz kupować telefon teraz, to chyba też brałbym 3gs (tylko te nieszczesne iTunes). w tej cenie ciężko o konkurencję... tej upatrywałbym w HTC Desire, ale tych narazie nie ma na rynku (tylko przedsprzedaż - 1999zł). miesiąc - dwa i cena pewnie spadnie do poziomu 3gs.

 

a co do baterii, imho nie ma co sie nastawiać na duże przebiegi w takich telefonach - spore ekrany, szybkie procki (snapdragon to przecież 1ghz) - to musi ciągnąć sporo mocy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co wy tak narzekacie na iTunes? :o Ja bardzo sobie chwalę to, że mam jednego appsa do synchronizacji muzy, aplikacji, notatek, kalendarzy i fotek... Owszem na windzie iTunes to nie to samo co na OS X ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co wy tak narzekacie na iTunes? :o Ja bardzo sobie chwalę to, że mam jednego appsa do synchronizacji muzy, aplikacji, notatek, kalendarzy i fotek... Owszem na windzie iTunes to nie to samo co na OS X ;)

Synchronizowania kalendarza i kontaktów to rzeczywiście super sprawa - z uwagi na to że moje laborki z wszystkiego odbywają się w dość losowo dobranych tygodniach żeby się nie pogubić wklepałem wszystko w outlooka - synchronizuje się elegancko, google contacts podobnie.

Ale synchronizowanie muzy czy aplikacji mi się niezbyt podoba.

Nie podoba mi się też coś takiego że jak spalił mi się stary komp to żeby móc synchronizować aplikacje z nowym musiałem autoryzować ajfona na tym kompie - co oznacza że mam już wykorzystane 2 sloty z 5ciu. Ale nawet mimo tego bym go na nic nie zamienił. No może na 3GS :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym Ci Androida proponował, w domu mamy iPhone 3g i HTC G1 i wolę tego drugiego. Wiem że ten pierwszy jest trochę szybszy ale pod względem obsługi android mi się bardziej podoba. Synchronizacja kalendarza i kontaktów z gmailem to super sprawa. Działa to naprawdę super, przypomnienia itp. Jeśli był byś skłonny trochę dołożyć to mógł byś zakupić Nexusa One lub poczekać na HTC Desire który również się fajnie zapowiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co wy tak narzekacie na iTunes? :o Ja bardzo sobie chwalę to, że mam jednego appsa do synchronizacji muzy, aplikacji, notatek, kalendarzy i fotek... Owszem na windzie iTunes to nie to samo co na OS X ;)

 

tak z ciekawosci, czym sie roznią iTunsy na OSX od tych windowsowych?

 

ogólnie - czemu narzekamy? bo nie ma alternatywy... apple uparcie zmusza do swojego jedynego słusznego konceptu. takie kopiowanie muzy jest poronione w mojej opini...

 

i zeby nie bylo ze tak ciągle narzekam :) sam poluje na jailbrejkowalnego 3gsa w 32gb ze starej serii, tylko to az boli ze tak fajny produkt jest usilnie kopany przez producenta...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)Ale synchronizowanie muzy czy aplikacji mi się niezbyt podoba.

Nie podoba mi się też coś takiego że jak spalił mi się stary komp to żeby móc synchronizować aplikacje z nowym musiałem autoryzować ajfona na tym kompie - co oznacza że mam już wykorzystane 2 sloty z 5ciu. Ale nawet mimo tego bym go na nic nie zamienił. No może na 3GS :)

 

Hmm, ja dopiero dzięki iTunes mam porządek w fonotece :) Uważam, że synchronizacja playlist jest po prostu genialnym rozwiązaniem. Zresztą zawsze można sobie włączyć opcję zarządzania ręcznego i wrzucać utwory pojedyńczo na iPhone/iPoda. Aplikacje też się pięknie synchronizują, nawet (i w końcu!) od wersji 9.x ituńczyka można sobie poustawiać ikonki appsów tak jak mają wyglądać na jafonie :)

Co do autoryzacji to nie autoryzujesz telefonu tylko komputer. Poza tym jak wyczerpiesz 5 "slotów" to możesz wszystkie wyzerować i dodawać na nowo, więc aden problem :) To nie tak, że jak wyczerpiesz wszystkie bo Ci kompy padną i nie zdążych ich deautoryzować to będziesz umoczony :)

 

tak z ciekawosci, czym sie roznią iTunsy na OSX od tych windowsowych?

 

ogólnie - czemu narzekamy? bo nie ma alternatywy... apple uparcie zmusza do swojego jedynego słusznego konceptu. takie kopiowanie muzy jest poronione w mojej opini...

 

i zeby nie bylo ze tak ciągle narzekam :) sam poluje na jailbrejkowalnego 3gsa w 32gb ze starej serii, tylko to az boli ze tak fajny produkt jest usilnie kopany przez producenta...

 

Napisałem o tym z przymrużeniem oka :) Nie sądzę by Apple sabotowało swój produkt tylko dlatego, że działa na konkurencyjnej platformie. A różnic funkcjonalnych między wersjami makową i pecetową nie zauważyłem.

Aczkolwiek na forach wszelakich znaleźć można morze postów opisujących problemy z tym programem pod windą, stąd moja uwaga. W większości przypadków problem leży między komputerem a oparciem krzesła - ludziska po prostu nie potrafią obsłużyć tej stosunkowo prostej i intuicyjnej aplikacji - co świadczy tylko o postępującym wtórnym analfabetyźmie społeczeństwa ;)

 

Jak to nie ma alternatywy? Pierwszy link z brzegu: http://www.doubletwist.com/Home/Index.dt

 

Btw: mógłbyć sprecyzować czemu kopiowanie muzy jest tak poronione w iTunes? :)

 

Hmm, czemu niby sądzisz, że Apple "usilnie kopie" iPhone'a? :)

 

Dodam jeszcze, że nie uważam iTunes za program bez wad, nie jest to demon prędkości, przy niektórych operacjach lubi się zamyślić :) Przewijanie okna z ikonami aplikacji (jak ich liczba jest dość spora) nie jest superpłynne. Nie obsługuje bezpośrednio FLAC, itp. Ale nie są to dla mnie wady dyskwalifikujące ten program, zaś jego zalety i filozofia mnie przekonały, odpowiadają, i usprawniają codzienne użytkowanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to nie ma alternatywy? Pierwszy link z brzegu: http://www.doubletwist.com/Home/Index.dt

 

Btw: mógłbyć sprecyzować czemu kopiowanie muzy jest tak poronione w iTunes? :)

 

Hmm, czemu niby sądzisz, że Apple "usilnie kopie" iPhone'a? :)

 

po kolei:

 

jaka to alternatywa? przeciez to wygląda dokładnie jak itunes, tylko dla innych platform :)

 

czemu jest poronione (moze za mocne słowo :P )? ponieważ mamy do wyboru jedynie albo totalną automatyke dla amerykanców, albo dziwny tryb ręczny, który nie jest efektywny... aż się prosi o jakiegoś managera w stylu TC - z lewej własne zasoby, z prawej urządzenie, usuwamy, kopiujemy itd...

 

i czemu kopie? bo apple jest uparte jak osioł, np:

-stosunek do Flasha

-stosunek do Jailbreaka (nawet taki MS jakoś z XDA-developers nie wojuje)

-ślamazarne wprowadzanie wręcz oczywistych braków - jakby implementacja np kopiuj-wklej byla tak straszliwie trudna, ze tyle czekac na to kazali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaka to alternatywa? przeciez to wygląda dokładnie jak itunes, tylko dla innych platform :)

 

czemu jest poronione (moze za mocne słowo :P )? ponieważ mamy do wyboru jedynie albo totalną automatyke dla amerykanców, albo dziwny tryb ręczny, który nie jest efektywny... aż się prosi o jakiegoś managera w stylu TC - z lewej własne zasoby, z prawej urządzenie, usuwamy, kopiujemy itd...

 

i czemu kopie? bo apple jest uparte jak osioł, np:

-stosunek do Flasha

-stosunek do Jailbreaka (nawet taki MS jakoś z XDA-developers nie wojuje)

-ślamazarne wprowadzanie wręcz oczywistych braków - jakby implementacja np kopiuj-wklej byla tak straszliwie trudna, ze tyle czekac na to kazali.

 

No dobra DoubleTwist może to nie do końca zamiennik iTunes a raczej program pozwalający na synchronizację fonoteki iTunes z urządzeniami nie wspieranymi bezpośrednio przez ten program. Ale jak ktoś woli np. WMP to może kupić sobie to: http://www.mgtek.com/dopisp/ :)

 

Ja nie przepadam za pojedyńczymi utworami, zatem muzę posiadam w albumach. Jeśli chcę zrobić składankę wg własnego widzimisię, korzystam z funkcjonalności playlist i po kłopocie. Nie widzę zalet trzymania muzy porozrzucanej po różnych folderach. Swoją drogą nawet nie interesuje mnie gdzie muza leży na dysku, oknem na zasoby jest iTunes, który notabene pozwala na wyjątkowo szybkie wyszukanie utworów, korektę tagów ID3, dodanie okładek, tekstów piosenek itp.

 

- Flash to technologia, która i tak odejdzie w zapomnienie, poza tym odtworzenie materiału w tym formacie obciąża znacznie procesor a co za tym idzie drenuje baterię, dlatego sens wsparcia dla flasha na urządzenia mobilne jest conajmniej kontrowersyjny. Adobe dało ciała i tyle, gdyby ruszyli 4 litery i zoptymalizowali swój produkt, pewnie obsługa tegoż miała by aprobatę Apple.

- nie ma co ukrywać, że JB - choć sam w sobie nie jest "złem wcielonym" - umożliwia m.in. piracenie softu z App Store. Dziwnym więc by było, gdyby Apple przymykało oko na straty wynikające z tego procederu. Owszem część aplikacji niedostępnych w AS z uwagi na łamanie obwarowań SDK (np. zbyt głęboką ingerencję z system i sprzęt) trafia do Cydii/Installera, więc tylko dzięki JB można je zdobyć, ale nie oszukujmy się, że są to jakieś killer-appsy ;) A jakby nie patrzeć, dzięki nadzorowi Apple, normalni użytkownicy nie są narażeni na nieprzyjemne niespodzianki ze strony programistów.

- kopiuj/wklej miała widocznie niższy priorytet :) Ja tych braków jakoś zbyt wiele nie odczułem, o ile ze wspomnianej funkcji zdarza mi się korzystać, to np. MMSa wysłałem kilka razy, bardziej z ciekawości :) już dawno przestawiłem się na maila, a obsługa tej usługi działa na iPhone wyśmienicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jak najbardziej mówie o pełnych albumach i calej magii zarządzania poprzez itunsy:) poprostu uważam, ze widok źródło-cel byłby duzo wygodniejszy...

 

-wiele rzeczy odejdzie w zapomnienie, jednak jakby na to nie patrzeć Flash jest dzisiaj standardem na rynku, a adobe to za duży gracz, żeby tak poprostu odpaść. Flash to nie tylko filmiki, ale i portale pisane przy użyciu Flexa. mówisz flash na urzadzeniach mobilnych jest kontrowersyjny, to po co wsparcie dla video, HD itd? Adobe nieraz się wypowiadało w tej kwestii, że piłeczka leży po stronie Jobsa... no apple jak zwykle musi mieć po swojemu.

 

-noże umożliwiają zabijanie, nagrywarki służą do wypalania piratów, itd... Microsoft jakoś nie walczy tak z XDA, mimo ze ci nawet publikują systemy przed ich oficjalną premierą. to jest poprostu ukłon w stronę troszkę bardziej zaawansowanych userów...

 

A jakby nie patrzeć, dzięki nadzorowi Apple, normalni użytkownicy nie są narażeni na nieprzyjemne niespodzianki ze strony programistów.

- ale przeciez tym normalnym nikt JB nie każe robić. niech sobie apple ich nadzoruje. bardziej ich boli, ze kase mozesz zostawić w cydii, a nie appstore... niedługo dojdzie do takich paranoi jak z oprogramowaniem - nie bedziesz kupowac iPhone'a na własność, jedynie prawo do użytkowania, nie będzie możliwości odsprzedaży - stałe powiązanie urządzenia z kontem użytkownika itd..

 

-no i czemu na ewidentne braki w iPhonie, które SĄ standardem w smartfonach, zawsze pada ta sama odpowiedź - ja tego nie używam, nie zauważam, to być nie musi :) do braku wielu rzeczy można się przyzwyczaić i obyć bez nich, co nie zmienia faktu, że fajnie jakby były...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jak najbardziej mówie o pełnych albumach i calej magii zarządzania poprzez itunsy:) poprostu uważam, ze widok źródło-cel byłby duzo wygodniejszy...

 

-wiele rzeczy odejdzie w zapomnienie, jednak jakby na to nie patrzeć Flash jest dzisiaj standardem na rynku, a adobe to za duży gracz, żeby tak poprostu odpaść. Flash to nie tylko filmiki, ale i portale pisane przy użyciu Flexa. mówisz flash na urzadzeniach mobilnych jest kontrowersyjny, to po co wsparcie dla video, HD itd? Adobe nieraz się wypowiadało w tej kwestii, że piłeczka leży po stronie Jobsa... no apple jak zwykle musi mieć po swojemu.

 

-noże umożliwiają zabijanie, nagrywarki służą do wypalania piratów, itd... Microsoft jakoś nie walczy tak z XDA, mimo ze ci nawet publikują systemy przed ich oficjalną premierą. to jest poprostu ukłon w stronę troszkę bardziej zaawansowanych userów...

 

- ale przeciez tym normalnym nikt JB nie każe robić. niech sobie apple ich nadzoruje. bardziej ich boli, ze kase mozesz zostawić w cydii, a nie appstore... niedługo dojdzie do takich paranoi jak z oprogramowaniem - nie bedziesz kupowac iPhone'a na własność, jedynie prawo do użytkowania, nie będzie możliwości odsprzedaży - stałe powiązanie urządzenia z kontem użytkownika itd..

 

-no i czemu na ewidentne braki w iPhonie, które SĄ standardem w smartfonach, zawsze pada ta sama odpowiedź - ja tego nie używam, nie zauważam, to być nie musi :) do braku wielu rzeczy można się przyzwyczaić i obyć bez nich, co nie zmienia faktu, że fajnie jakby były...

 

 

Nie bardzo rozumiem... skoro też mówisz o pełnych albumach to co gorszego jest w widoku albumu w iTunes w porównaniu do widoku tego samego albumu w folderze systemowym?

 

 

- Strony we flashu to przerost formy nad treścią, inaczej mówiąc sposób na opakowanie byleczego w ładny strój. Nawet zindeksować treść na takiej stronie w celu późniejszego wyszukania jest trudniej... Poza tym można zrobić śliczną i estetyczną animowaną graficznie stronę bez flasha, np.: http://www.macbuzzer.com/ Flash ma sporą część rynku ale przyszłość IMHO należy do HTML5+h.264. Adobe to duży gracz, podobnie jak M$, ale to nie oznacza, że nie do ruszenia. Zresztą bezkarnie osiąść na laurach można tylko do czasu :) Ja nie twierdzę, że flash jest "be" tylko jego implementacja i optymalizacja są do bani. Skoro dzięki użyciu innych technologii i formatów można uzyskać podobny efekt, ale mniejszym kosztem (mniejsze zużycie pasma, mniejsze obciążenie proca) to chyba oznacza, że coś jest nie tak? Co do wpływu Apple na rynek IT to racz zauważyć, że właśnie (i dopiero) ta firma spopularyzowała USB, WiFi i wysłała stację dyskietek do lamusa.

- M$ widocznie jest mocno zadufany w sobie, albo tak wspaniałomyślny ;) swoją drogą czy Apple ściga kogoś za zrobienie JB? Usuwa zdalnie aplikacje? Jak bardzo chcesz to i tak zrobisz JB, więc w czym problem? To, że aktualizacje wprowadzają nowe zabezpieczenia, które trzeba złamać by zrobić Jailbreak? Gdyby tego nie robili to podniósł by się lament programistów, że Apple nie zabezpiecza źródła ich dochodów itp.

- co do paranoi z oprogramowaniem to zobacz to: http://www.dobreprog...indows-i-Office,Aktualnosc,16075.html A prawda jest taka, że jak kupisz auto to też nie możesz zrobić z nim co Ci się żywnie spodoba, taki lajf, kupujemy urządzenia i oprogramowanie obwarowane pewnymi ograniczeniami i jeśli nam nie odpowiadają - szukamy łagodniejszych alternatyw. Nie wymagajmy by producent miał boską moc zadowolenia wszystkich ;)

- "ewidentne braki w iPhone" - a kto powiedział, że iPhone MUSI mieć wszystko to co każdy inny smartfon? Rozwiązanie powinno dobierać się do potrzeb, a nie dla lansu ;) Ja gimnazjum skończyłem dość dawno, obrazek wielkości znaczka pocztowego w MMSie mnie nie kręci, więc nie cierpiałem braku wsparcia dla tej technologii (która notabene była swego czasu protezą zastępującą w telefonach brak obsługi maila...); poza tym jestem zdecydowanym przeciwnikiem teorii, że "więcej = lepiej", dla mnie urządzenie, które robi 5 rzeczy perfekcyjnie jest lepsze niż robiące 50 rzeczy kulawo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i zeby nie bylo ze tak ciągle narzekam :) sam poluje na jailbrejkowalnego 3gsa w 32gb ze starej serii, tylko to az boli ze tak fajny produkt jest usilnie kopany przez producenta...

 

Ja bym uważał bo te GSy chyba dość dziwnie zachowują się po jailbreak'u - przynajmniej mojemu koledze losowo przestawały działać wifi, gps czy cośtam jeszcze innego.

-stosunek do Jailbreaka (nawet taki MS jakoś z XDA-developers nie wojuje)

Jak to nie? O ile pamiętam już parę razy były jakieś akcje że ms wysyłał listy do administracji że żąda usunięcia tam czegoś.

I tak apropo winmo7 : http://wmpoweruser.com/?p=14342

Najkrócej mówiąc skopiowali wszystkie wady ajfona ;p

Ja nie przepadam za pojedyńczymi utworami, zatem muzę posiadam w albumach. Jeśli chcę zrobić składankę wg własnego widzimisię, korzystam z funkcjonalności playlist i po kłopocie. Nie widzę zalet trzymania muzy porozrzucanej po różnych folderach. Swoją drogą nawet nie interesuje mnie gdzie muza leży na dysku, oknem na zasoby jest iTunes, który notabene pozwala na wyjątkowo szybkie wyszukanie utworów, korektę tagów ID3, dodanie okładek, tekstów piosenek itp.

Już z korektą tagów walczyłem kiedyś - nie dało się zmienić, dopiero jak ściągnąłem mp3taga żeby je przeedytować okazało się że pliki miały atrybut tylko do odczytu - itunes o tym nie informuje, klikasz na zmianę tagów, on wszystko robi normalnie, tylko efektu końcowego brak :)

- Flash to technologia, która i tak odejdzie w zapomnienie, poza tym odtworzenie materiału w tym formacie obciąża znacznie procesor a co za tym idzie drenuje baterię, dlatego sens wsparcia dla flasha na urządzenia mobilne jest conajmniej kontrowersyjny. Adobe dało ciała i tyle, gdyby ruszyli 4 litery i zoptymalizowali swój produkt, pewnie obsługa tegoż miała by aprobatę Apple.

Jak słyszę takie teksty to zawsze chce mi się śmiać. Idąc tym tropem można powiedzieć że zwykłe samochody zatruwają środowisko i zużywają dużo zasobów i lepiej jest poczekać na elektryczne latające samochody.

-no i czemu na ewidentne braki w iPhonie, które SĄ standardem w smartfonach, zawsze pada ta sama odpowiedź - ja tego nie używam, nie zauważam, to być nie musi :) do braku wielu rzeczy można się przyzwyczaić i obyć bez nich, co nie zmienia faktu, że fajnie jakby były...

"think different" xD

flash był spalony w momencie kiedy macromedię przejęło adobe... jak widzę jak teraz głupie filmiki działają mi na core 2 duo z 4gb ram to aż płakać się chce...

Mi po zmiane kompa z P4 3GHz + 1GB ramu na i3 2x 2,13GHz + 4GB ramu wreszcie jutub przestał się przycinać ^^

co do braków - to ludzie nie mogą przeżyć braku powiadomień o doręczeniu sms-a... z jakiegoś powodu...

Pies trącał te raporty, multitasking ffs!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności