Skocz do zawartości

Telefon z dotykowym ekranem.


Siekiera

Rekomendowane odpowiedzi

Doszedłem do wniosku, że klawisze w telefonie mnie irytują i pora przenieść się na dotyk. Nokia E52 jest świetnym telefonem (świetnie łapie zasięg, bateria 14dni na czuwaniu, mała i zgrabna, przy tym lekka, dobrze wykonana, świetnie gra jak na telefon), ale dotyk to dotyk. No i teraz mam pytanie czego szukać, ponieważ wypadłem z obiegu z tego rynku. W sumie zależy mi na czterech rzeczach:

1. Wspomniany wyżej ekran dotykowy, ale każdy inny niż reagujący na nacisk, czyli używany za pomocą rysika.

2. Dobra bateria, ale wiem, że o to będzie ciężko.

3. Solidny i dobrze wykonany.

4. Oczywiście WiFi z dobrą anteną i sprawna przeglądarka.

 

Oczywiście, pierwsza myśl: iPhone 3GS 16GB

Samsung Omnia HD? Tata ma, wydaje się ok, ale czy będzie lepszy od iPhone'a?

Coś z HTC albo innej firmy?

 

Liczę na pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Ja mam HTC MAGIC'a i bardzo sobie chwalę

 

z tym że trzeba pójść na ustępstwa:

-aparat dosyć słaby

-bateria 1-2 dni

-brak jacka 3,5

 

ale z drugiej strony wielka zaleta jest ANDROID, szybko działa, jest wielozadaniowy, mnóstwo aplikacji i nawigacji wyszło i pobieranie z marketu większości contentu za darmo. Stanowi coś pomiędzy łatwością obsługi iphone przy możliwościach windowsa

 

Jakbym miał teraz kupować telefon to jedno jest pewne - musiałby być na androidzie

 

miałem wcześniej windowsy, symbiany, przez chwile iphone i do wszystko wypada blado w porównaniu do andka przynajmniej w mojej opinii.

 

Symbian odpada bo to przeżytek, na s60v5 jest mało aplikacji, wyglada do d**y, nie zachwyca szybkością

Windows odpada bo jest bardzo wolny, niepotrzebnie skomplikowany, ale daje sporo możliwości

Apple - brak wielozadaniowości, brak możliwości personalizacji, zbyt popularny, ale najlepsze gry ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Windows odpada bo jest bardzo wolny, niepotrzebnie skomplikowany, ale daje sporo możliwości

 

Bez przesady... moze w przypadku konstrukcji w stylu starych artemisów bylo fatalnie, ale obecnie w kwestiach szybkosci WM wiele zarzucić nie można. To raczej wspomniana komplikacja i konieczność poswiecenia sporej ilosci czasu, zeby telefon skonfigurować, skroic pod siebie, sprawia ze tez bym go nie polecał.

 

no i ogolnie zgadzam się z kuropem :) celuj w Androida, jak dla mnie w chwili obecnej najciekawszy system dla komórkowców. taki Nexus One w mojej opini wciąga nosem 3gsa jesli nie planujesz z telefonu robic odtwarzacza, czy platformy do gier :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do androida to nie mam zastrzeżeń, może być, ale HTC Magic jak sam kurop piszesz nie jest za fajny (bateria, aparat). Samsung Galaxy też nie budzi mojego zaufania, z Samsunga, jeżeli już to Omnia HD, ale tam znowu Symbian, ale przynajmniej jest to kawał telefonu solidnie wykonanego.

 

hesus, telefon do dzwonienia, SMSowania, WiFi, może czasem muzyka i gry. Jeżeli nie wybiorę iPhonea, to iPoda Touch sobie zostawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

na androidy ze snapdragonem juz zaczynaja wychodzic wypasione gry w 3d wiec mysle ze za jakis czas pod kątem gier będą konkurencyjne dla IP

 

a co do zamulania windowsów to miałem elfina, kaisera, diamonda i wszystkie chodziły jakby chciały a nie mogły. Może nowsze konstrukcje typu omnia2 czy chociażby omnia lite wypadają lepiej tego nie sprawdzałem jeszcze, ale niesmak pozostał :D

 

 

 

Magic jest bardzo fajny tylko trzeba się pogodzić z jego wadami, ja swojego uwielbiam, podoba mi sie bardziej niż galaxy. W sumie to podoba mi sie jego design co ma nie małe znaczenie.

 

A jeszcze taka wskazówka - nie ma sensu brać hero bo to sprzętowo to samo co magic 32A + lepszy aparat a kosztuje o połowę więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to juz zalezy od tego ile kasy chcesz wydać na telefon:) ja bym się zainteresował mimo wszystko Nexusem. albo Milestone jako opcja z klawierą fizyczną.

 

Fjany jest HTC Legend, obudowa z aluminium, z tym ze to jest nowosc i narazie ceny mocno poronione :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również jestem za czymś z androidem. Symbian to w ogóle jakiś dramat na dzień dzisiejszy. Kiedyś może i był dobry ale dzisiaj jest przestarzały do granic możliwości. Windows mobile sam osobiście nie miałem nigdy telefonu z nim ale szwagier miał parę firmowych i zawsze narzekał że straszny chłam. Sam osobiście używam teraz HTC Hero i muszę powiedzieć że bardzo fajny telefon. Nie jest idealny i dałoby się parę rzeczy poprawić ale bardzo przyjemny w użytkowaniu na co dzień. Minusami jest słaba bateria, która przy intensywnym użytkowaniu wytrzymuje dobę, a normalnie dwa, max trzy dni. Aparat niby 5mp z autofocusem, ale bez stabilizacji i lampy co sprawia jak zrobimy zdjęcie przy absolutnie idealnych warunkach to jest bardzo ładne ale w każdych innych wychodzi rozmazane i zaszumione. Czasami telefon potrafi się zamulić na parę sekund, niewiem od czego to zależy bo przez 99% czasu telefon śmiga, po czym chce szybko wejść w kontakty (które zawsze otwierają się w ułamku sekundy) i czekam dobrych 4-5 sekund. Czasami potrafi to nieco zirytować. Poza tym telefon ma same plusy. Świetnie wyglądające i intuicyjne menu podatne w 100% na modyfikacje. Od groma łatwych do zaimplementowania funkcji i aplikacji. Np nie podoba Ci się klawiatura ekranowa? Spox, bo odpalasz android market i ściągasz inną. Bez kombinowania w pare sekund można wszystko poustawiać pod siebie. Wszystko podane jest w łatwy i przyjemny sposób, tak że jak chcemy mamy duże możliwości a jak nie chcemy to nie musimy nic zmieniać. W iphone właśnie to mnie boli że telefon jest prosty aż do bólu i mamy znikome możliwości ustawień czegokolwiek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jeszcze z troche bardziej egzotycznych wynalazków:

 

Nokia N900 - nowy system Maemo, oparte na linuksie, zachęcające opinie. z tym ze to jest nowosc, w związku z czym malo softu, wsparcie kuleje itd. no ale nokia będzie z tego robic system dla swoich topowych modeli olewając symbiana, wiec jakas tam przyszlosc jest....

 

Blackberry Storm 2 - ciekawy, stabilny system bez zadnych fajerwerków. do tego piezoelektryczny ekran :) jak zwykle cena troche przesadzona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

iPhone OS oferuje multitasking tam gdzie jest to potrzebne. Aplikacji i gier nie brak, z czego sporo darmowych. Ponadto w iPhone dotyk działa jak należy, większość telefonów innych firm ma ekran naciskowy a nie dotykowy... Dla mnie znaczenie ma wygoda i intuicyjność, nie muszę studiować obszernego manuala by ustawić pocztę czy skonfigurować np. tethering. No i jako użytkownik Maczka mam gwarancję, że iTunes pozwala zarządzać telefonem bez dodatkowego oprogramowania, niestety wciąż sporo aparatów nie wspiera OS X zatem skreślone są u mnie na starcie... Na koniec dodam tylko że Apple wspiera wszystkie modele zatem nie było jeszcze sytuacji by najnowszy soft nie był dostępny dla najstarszego aparatu, inni producenci podchodzą do sprawy dużo mniej ciekawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

iPhone OS oferuje multitasking tam gdzie jest to potrzebne. Aplikacji i gier nie brak, z czego sporo darmowych. Ponadto w iPhone dotyk działa jak należy, większość telefonów innych firm ma ekran naciskowy a nie dotykowy... Dla mnie znaczenie ma wygoda i intuicyjność, nie muszę studiować obszernego manuala by ustawić pocztę czy skonfigurować np. tethering. No i jako użytkownik Maczka mam gwarancję, że iTunes pozwala zarządzać telefonem bez dodatkowego oprogramowania, niestety wciąż sporo aparatów nie wspiera OS X zatem skreślone są u mnie na starcie... Na koniec dodam tylko że Apple wspiera wszystkie modele zatem nie było jeszcze sytuacji by najnowszy soft nie był dostępny dla najstarszego aparatu, inni producenci podchodzą do sprawy dużo mniej ciekawie.

-multitasking tam gdzie nalezy, tzn tam gdzie sobie apple wymysliło? mozna zminimalizować player i co jeszcze? fajnie ze robia postepy, ale to ciągle za mało.

-zdecydowana większosc nowych telefonów posiada ekrany w tej samej technologii co iphone.

-androidowi wygody obslugi tez nie mozna odmówić...

-apple wpiera swoje wszystkie modele - znaczy całe 3 :) na starsze androidy tez nie ma problemu z wgraniem nowej wersji systemu.

 

wogole przypomina to dywagację nad wyzszoscią jablek nad pomaranczami... iPhone to hermetyczna platforma na której nie zrobisz nic na co ci Apple nie pozwoli, w zamian otrzymując stabilny i prosty w obsludze system. dla niektórych to zaleta, dla innych wada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

iPhone OS oferuje multitasking tam gdzie jest to potrzebne. Aplikacji i gier nie brak, z czego sporo darmowych. Ponadto w iPhone dotyk działa jak należy, większość telefonów innych firm ma ekran naciskowy a nie dotykowy... Dla mnie znaczenie ma wygoda i intuicyjność, nie muszę studiować obszernego manuala by ustawić pocztę czy skonfigurować np. tethering. No i jako użytkownik Maczka mam gwarancję, że iTunes pozwala zarządzać telefonem bez dodatkowego oprogramowania, niestety wciąż sporo aparatów nie wspiera OS X zatem skreślone są u mnie na starcie... Na koniec dodam tylko że Apple wspiera wszystkie modele zatem nie było jeszcze sytuacji by najnowszy soft nie był dostępny dla najstarszego aparatu, inni producenci podchodzą do sprawy dużo mniej ciekawie.

-multitasking tam gdzie nalezy, tzn tam gdzie sobie apple wymysliło? mozna zminimalizować player i co jeszcze? fajnie ze robia postepy, ale to ciągle za mało.

-zdecydowana większosc nowych telefonów posiada ekrany w tej samej technologii co iphone.

-androidowi wygody obslugi tez nie mozna odmówić...

-apple wpiera swoje wszystkie modele - znaczy całe 3 :) na starsze androidy tez nie ma problemu z wgraniem nowej wersji systemu.

 

wogole przypomina to dywagację nad wyzszoscią jablek nad pomaranczami... iPhone to hermetyczna platforma na której nie zrobisz nic na co ci Apple nie pozwoli, w zamian otrzymując stabilny i prosty w obsludze system. dla niektórych to zaleta, dla innych wada.

 

 

 

Co do multitaskingu to polecam luźny tekst tutaj: http://www.przemekspider.com/2010/02/brak-multitaskingu-w-iphone-to-mit.html

Zgadza się, Apple pilnuje swojego produktu i słusznie, przynajmniej nie ma żadnych wirusów ani aplikacji, które stwarzają więcej problemów niż korzyści, zresztą wystarczy poczytać forum, 99% z telefonem mają "młodzi gniewni", dla których bez zrobienia JB nie ma zabawy, a potem urządzenie im się buntuje :)

 

Masz racje, jeden woli brunetki, drugi blondynki a inny jeszcze - rude :) Ja nie odczuwam ograniczeń w iPhone ani w OS X, ale może wynika to z tego że na starość zrobiłem się wygodny i dla mnie ważniejszy jest święty spokój i to, że urządzenie po prostu działa. Zresztą nie ma niczego co chcę/muszę/lubię robić na iPhone czy Maczku i na co te urządzenia by mi nie pozwoliły :)

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jeszcze z troche bardziej egzotycznych wynalazków:

 

Nokia N900 - nowy system Maemo, oparte na linuksie, zachęcające opinie. z tym ze to jest nowosc, w związku z czym malo softu, wsparcie kuleje itd. no ale nokia będzie z tego robic system dla swoich topowych modeli olewając symbiana, wiec jakas tam przyszlosc jest....

 

Blackberry Storm 2 - ciekawy, stabilny system bez zadnych fajerwerków. do tego piezoelektryczny ekran :) jak zwykle cena troche przesadzona.

 

Przy takich cenach wolę iPhonea, czy Omnie HD :D

 

No na razie obrzydziliście mi HTC z ich baterią i marnymi aparatami, wiem, że wiele wymagać nie mogę, ale 2/3 dni na czuwaniu to porażka. Na pewno żaden rozsuwany nie wchodzi w grę,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od siebie polecam Omnię HD. Telefonik naprawdę porządnie wykonany, ale trochę jednak duży. Korzysta z tej samej platformy sprzętowej co iPhone 3GS czy Nokia N900 ARM Cortex @600MHz z akceleracją 3D, zatem jest wyraźnie bardziej rześki od wszelakich dotykowych Nokii na Symbianie pokroju 5800, N97 itp.Aktualnie lecę właśnie na custom ROMie w włączonymi customowymi animacjami a i tak telefonik jest bardzo rześki, jeszcze szybszy niż wyjęty z pudełka.

Wyświetlacz jest olśniewający, i wcale nie przesadzam - AMOLED 3,7" zapewnia genialną reprodukcję barw, kontrast, idealne kąty i czarną czerń. Oczywiście capacitive, czyli reaguje na dotyk a nie wcisk :) Pisze się na niej tak fajnie, że naprawdę nie czuję potrzeby przesiadki na tradycyjną klawiaturę...

Filmy HD w dobrym oświetleniu wyglądają wybornie, zawodzi niestety słaba jakość dźwięku, nagrywanego w AMR :/ W kwestii dźwięku w filmach Nokia jest niekwestionowanym liderem - N95 8GB nagrywała z tego co pamiętam AAC 96kbps 48kHz i miała jakąś automatyczną regulację czułości - nagrałem ją koncerty U2 i APF z zadowalającą jakością...

EDIT: Bateria w Omnii HD trzyma mi nawet 4-5 dni, jak niezbyt intensywnie z niego korzystam (parę SMSów dziennie i pół min rozmowy ;] )

 

Ojciec kupił sobie równolegle Samsunga Galaxy na Androidzie. Android sam w sobie jest naprawdę fajny, sprawia wrażenie świeższego od Symbiana. Ale platforma Qualcommu na której robionych było większość androidowców do tej pory, nie gwarantuje takiej szybkości jak ARM Cortex z Symbianem. Animacja lubi przyciąć i nie reaguje błyskawicznie na wszystkie komendy. Wyświetlacz, mimo że AMOLED, sprawia gorsze wrażenie od tego w Omnii HD - pomijam niższą rozdzielczość (320x480 vs 360x640) i mniejszą przekątną (3,2" vs 3,7") - słabszy kontrast, mniejsza jasność i nasycenie kolorów i ostatecznie - gorsza czułość.

Również jakość wykonania telefonów na Adroidze w zasadzie nie powala...

 

Od ponad 3 miesięcy nie wiem zbytnio co się na rynku telefonów dzieje ale widzę że Galaxy 2 mógłby niebezpiecznie zbliżyć się do ideału - ma wyświetlacz z Omnii HD (chyba), jest na Androidzie a napędza go Snapdragon. Zarazem nie ma klawy, więc zachowuje zwartość obudowy i mniejsze rozmiary...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce mi się odnosić do wszystkich postów po kolei, więc napiszę krótko - ajfon. Ew. jak bardzo ci nie leży jabko to coś na androidzie. Aczkolwiek mój ojciec używa jednocześnie G1 i ajfona - twierdzi że pod prawie każdym względem iphoneOS jest lepszy od androida. WM miałem przez ~miesiąc dość dawno i mnie nie przekonał, to że mój kolega - zagorzały fan WM od kilku lat ostatnio też się przesiadł na ajfona i że inny po kupieniu toucha HD2 po 3 dniach stwierdził że go sprzedaje utwierdza mnie w przekonaniu że to zła platforma. Dotykowy symbian wcale nie jest dużo lepszy - ten system kompletnie nie jest przystosowany do wygodnej obsługi dotykowej - to po prosty zwykłe S60v3 w którym trochę zwiększono ikonki. Nie chcę wyjść tutaj na jakiegoś jabłkowego fanboja - ale iphone ma naprawdę prawie wszsytko - jakby jeszcze miał multitasking i nie wymagał tego #@&*% itunesa to byłby ideał.

Z drugiej strony jest jeszcze aspekt ceny. Ajfon to imo najlepszy dostępny w sprzedaży telefon - ale jakbym miał na niego wydać powiedzmy 900pln więcej niż na magica (niedawno jak patrzyłem taka była różnica w abo w orange - i to biznesowym za 100++ pln) to bym jednak bardzo poważnie przemyślał androida.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja konkurencji dla iPhona nie widzę absolutnie żadnej. Głównie za sprawą dostępnych aplikacji i narzędzi (szczególnie nieoficjalnych). A do przedmówcy, robiłeś zdjęcia 3GS czy opierasz się na specyfikacji technicznej ? Wg. mnie zdjęcia robi świetne i niezłe video. Lepiej niż Omnia 2 na bank.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja konkurencji dla iPhona nie widzę absolutnie żadnej. Głównie za sprawą dostępnych aplikacji i narzędzi (szczególnie nieoficjalnych). A do przedmówcy, robiłeś zdjęcia 3GS czy opierasz się na specyfikacji technicznej ? Wg. mnie zdjęcia robi świetne i niezłe video. Lepiej niż Omnia 2 na bank.

 

Z grami rzeczywiście nie ma konkurencji ale w kwestii aplikacji to bardzo szybko się poziom wyrównuje. Praktycznie każda dobra aplikacja z iphona ma swój odpowiednik na androidzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z grami rzeczywiście nie ma konkurencji ale w kwestii aplikacji to bardzo szybko się poziom wyrównuje. Praktycznie każda dobra aplikacja z iphona ma swój odpowiednik na androidzieZ grami rzeczywiście nie ma konkurencji ale w kwestii aplikacji to bardzo szybko się poziom wyrównuje. Praktycznie każda dobra aplikacja z iphona ma swój odpowiednik na androidzie

 

No właśnie, dlatego czy nie lepiej kupić sobie porządny telefon do dzwonienia i Taczkę do zabawy? W Androida wywalisz kupę kasy, a iPoda już masz, wiec wiesz jakie są jego możliwości. Nie twierdzę, że Android to jakiś słabszy czy gorszy system - jak dla mnie jest nadal jeszcze za młody, a telefony go obsługujące - za drogie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie Iphone'owcy, że tak pozwolę się podpiąc do tematu, co sądzicie o iPhone 3G? Odkąd mam taczkę, bardzo mi się spodobała ta platforma, ale żal mi kasy na 3GS. Z drugiej strony boje się, że 3G będzie za wolny. Obecnie mam HTC Magic. A jakbym zamierzał sprzedać Taczke jednak i kupić 3GSa, to gra on identycznie jak Touch?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalej nic nie wiem, prócz tego, że android jest ok. Ale jaki telefon z Androidem warto brać? Przypominam, że moje wymagania są w pierwszym poście.

 

HTC Hero 2? Oprócz tego, że taki telefon istnieje, więcej o nim nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności