Skocz do zawartości

O SRSach słów kilka (SRS-200, SRS-300)


.ksy

Rekomendowane odpowiedzi

Był już chyba kiedyś taki temat, ale albo poleciał razem z krasą działu VEDIA, albo jest gdzieś indziej. W każdy - dużo pytań pojawia się odnośnie "oryginalności SRSów". Taki mały przewodnik co, gdzie, z kim i dlaczego:

 

VEDIA SRS-200 BOX

- Dostępne tylko w pudełku wraz z futerałem i przedłużaczem

- Wtyk typu "L", pozłacany

- Kabel asymetryczny

- Na obu słuchawkach napis "SRS"

- Na wtyku napis "Made in Korea"

 

VEDIA SRS-200N BOX

- Dostępne tylko w pudełku wraz z futerałem i przedłużaczem

- Wtyk typu "L", pozłacany

- Kabel symetryczny ze smyczą

- Na obu słuchawkach napis "SRS"

- Na wtyku napis "Made in Korea"

 

VEDIA SRS-200 OEM

- Dostępne wraz z odtwarzaczami VEDIA

- Wtyk typu "L" lub "\_" lub prostym, pozłacany

- Kabel asymetryczny lub symetryczny

- Na obu słuchawkach napis "SRS" lub na jednej SRS na drugiej logo VEDIA

- Na wtyku napis "Made in Korea" lub "Made in China"

 

VEDIA SRS-300 OEM

- Dostępne wraz odtwarzaczami VEDIA (A10 w nowym pudełku, całe B6 oraz Muzzio)

- Wtyk typu "L", pozłacany

- Kabel symetryczny

- Na obu słuchawkach logo VEDIA

- Brak oznaczeń na wtyku

- Oferowane w przezroczystej torebeczce z naklejką "SRS-300 OEM"

 

 

Jeśli ktoś ma wątpliwości, zawsze może wrzucać tutaj fotki, choć wydaje mi się, że punkt rozpoznawczy już jest :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

nigdy wiecej tego g...a mialem i 200 i 300. i jedne i drugie szlag trafil. szkoda pieniedzy na taka badziewna firme :(

 

Dziwne. Ja mam swoje już dobry rok albo i więcej a użytkuje je bardzo intensywnie i działają elegancko.

 

Swoja droga mam oryginalne SRS200 BOX z futerałem i przedłużaczem, prostym pozłacanym wtykiem i napisem Made in China. Na obydwu sluchawkach SRS i kabel asymetryczny. Padłem ofiarą oszustwa? :D

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do A10 to firma sie na nas wypięła chyba po odejściu .ksy, natomiast co do słuchawek nie mam zastrzeżeń, jestem wręcz zachwycony i jeśli nawet padną mi SRS-300 to kupie kolejne, jeśli tylko będzie to możliwe

SRS-200 korzystam teraz głównie do kompa i także sprawują się OK

Ogólnie z czystym sumieniem polecam znajomym słuchawki Vedii, za relatywnie niską cene mamy naprawdę fantastyczne pchełki :)

Edytowane przez kr3cik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mialem srs200 w wersji n (made in korea). podzialaly rok czasu. srs300 podzialaly jakies 7 miesiecy. w obu przypadkach (na pewno w 300) to pewnie kwestia wymiany jacka. cholera mialem jakies pchelki soniaka w starenkim juz walkmanie (tym na kasety), ktore przetrwaly wiele i do dzis dzialaja (pomimo dwucyfrowego wieku) i nie bylo nigdy z nimi problemow. chyba w ogole daruje sobie pchelki i pobawie sie dokanalowymi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę jakość dzwięku i cenę SRSow to faktycznie można przeboleć ~roczną sprawność...

 

no wlasnie nie roczna. 300 kupilem pod koniec listopada. dokladnie w poniedzialek z rana w autobusie przestaly mi dzialac obie sluchawki. to troche chore, zeby co pare miesiecy wyrzucac w bloto te 30zl. nie mowie, 300 graja swietnie, ale niestety ich jakosc jak widac pozostawia do zyczenia. obawiam sie, ze vedii podziekuje za wspolprace i dam zarobic albo SM albo MEE - pewnie tez do czasu :) nie wiem czy to taki znak czasow, ze nowe sprzety nie sa tak trwale jak kiedys :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co wszyscy tak narzekają na trwałość SRSów. Ja mam swoje trzysetki już pewnie z rok i jest wszystko w porządku. Noszone w kieszeni itp. ale nigdy nie zawijane wokół odtwarzacza. Może w tym lezy problem? Z mojego już jednak kilkunastoletniego :-o doświadczenia z przenośnym sprzętem widzę, że jest to sposób na wykończenie słuchawek :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności