Skocz do zawartości

sluchawki lub odtwarzacz +sluchawki


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

 

 

Dla tych ktorym sie nie chce czytac mojego przydlugiego wywodu i chca przejsc od razu do konkretnych pytan, prosze pominac blok odzielony liniami.

 

 

 

 

==================================

Sytuacja wyglada tak. Mialem Sony S639f ktory padl, dla odmiany kupilem sobie A729. Osobiscie uwazam ze jest gorszy od poprzednika - duzo wiekszy (dla mnie wada), mniej funkcji(brak SenseMe i radia -sony wogole sa dosc suche jesli chodzi o dodatki, aczkolwiek nie jest to najwzaniejsze to jednak moj nowy ma ich nawet mniej niz stary co jednak uwazam za wade :)). Do tego sluchawki sony ex85 i denonki c551.

Denonki posiadam od dosc niedawna, kupilem je po przeczytaniu bardzo pozytywnych recenczji na tym forum i przyznam ze nie jestem do konca zadowolony. Nie jest to wina recenzji bowiem sluchawki graja rzeczywiscie bardzo dobrze, zdecydowanie lepiej niz soniaki (ktore same w sobie nie sa zle). Niestety jak dla nie nie sa bardzo "portable". Jako, ze nie uzywam srodkow komunikacji publicznej, ani nie chodze duzo po miescie, wszedzie jezdze samochodem z dosc przyzwoitym sprzetem audio nie mam potrzeby wiec zakladac sluchawek w tych malo aktywnych sytuacjach. Najczestsze sytuacje (oprocz urlopow) kiedy uzywam mp3 playera to rower, bieganie i silka.

 

Jak dla mnie Denony sie do tego nie nadaja (sluchawki sony do zastosowan sportowych sa duzo lepsze ale graja gorzej i ciszej niz denony - o ty za chwile). Ksztalt denonkow pozwala na swobodna zmiane pozycji sluchawki w uchu, a przy tych sluchawkach przesuniecie ich o milimetr w uchu powoduje zupelna utrate basu do tego sluchawki maja doczpialny kabel i samo zlacze jest dosc ciezkie co bez uzycia jakiegos klipa do przypieca kabelka do ubrania powoduje, ze bieganie niemal wyrywa sluchawki z uszu lub conajmniej je przesuwa i tracimy caly bas. Teoretycznie mozna by ten problem ominac podlaczajac sluchawki na krotkim kabelku do mp3 w opasce naramienniej. Inna sprawa ze denonki wytwarzaja jakies takie wieksze cisnienie w uchu sama swoja obecnoscia i szurajacy o ubranie kabel zaczyna przenosic te zaklocenia do ucha jak jakis laryngofon, o dziwo nie mam tego problemu z soniakami. Ksztalt sluchawek sony powoduje ze "idealnie" ukladaja sie w kanale, ciezko je przesunac i wogole prawie nie odczuwam ich obecnosci, niestety nie daja jakosci denonkow.

 

Druga bardzo istotna dla mnie sprawa to glosnosc, generalnie mam problem ze sluchem i wiekszosc sprzetu zazwyczaj gra dla mnie troche za cicho, na max volume najczesciej jest tak ze jestem "o wlos" od szczescia - slysze muze dobrze ale brakuje mi tych 20-30% zeby ja do tego porzadnie poczuc. Szczegolnie jesli jestem w dosc glosnym srodowisku. Bardzo fajnie mi sie slucha w tych denonkach w nocy w luzku aczkolwiek o wlos za cicho (mam wrazenie ze s639f gral na tych sluchawkach glosniej z czystszym basem i ladniejsza separacja, w obu przypadkach wysokie troche swiszcza jak dla mnie), problem polega na tym ze w luzku to ja wole posluchac muzy z CD na senkach hd555 przez wzmaka onkyo. Wiec w sumie nic mi po tych denonach.

Obie pary sluchawek graja dla mnie zdecydowanie za cicho na a729. Co zabawne bardzo mi sie podoboba jak graja HD555 na tym playerze (aczkolwiek wciaz wolalbym jeszcze glosniej) ale raczej nie sa portable no i ten pobor mocy. Podlaczalem soniaki i denonki do wzmaka i rzeczywiscie sa ciche, ich gre zaczynam naprawde czuc kiedy volume jest na takim poziomi, ze jesli przelacze na kolumny przecietny sasiad zrywa sie i biegnie do telefonu wykrecic 977, albo chowa w piwnicy myslac ze to bombardowanie :).

 

Zrobilem jeszcze jeden eksperyment znalazlem w szuflandii stare sluchawki od creativa nuvo (zwykle douszne) i te to graly na a729 - byle jak bo byle jak ale za to jak glosno hehe.

Wyglada na ze (i tu idzie czesc dla tych ktorym sie nie chcialo czytac calosci):

 

=================================================================================================

 

 

 

Potrzebuje bardzo glosnych, dobrze basujacych sluchawek do sony A729, Istotne jest aby byly wygodne i wydajne w aktywynym uzytkowaniu (rower, bieganie) Nie jest dla mnie istotne czy sa do czy nauszne,otwarte, zamkniete czy tez dokanalowe. Aczkowlwiek jesli nauszne nie chcialbym zeby byly tak duze ze az smieszne :)

 

Musze byc wygodne, bardzo glosne, basujace - ale tez oferujace dobra ogolna jakosc dzwieku. Przedzial cenowy -1 do 300 zl :).

slucham w zasadzie wszystkiego, jesli mialbym jednak wymienic gatunki ktorych slucham najczesciej to bylby to : rock,metal,gothic.

 

Jesli ktos zna jakies naprawde dobre combo player+sluchawki spelniajace moje wymagania do 700 zlotych tez chetnie rozwaze.

I jeszcze jedno pytanie, niedlugo bede mial nokie N900 jak to gra i jakie sluchawki najlepiej ?

Z gory dziekuje za wszystkie rady i propozycje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasciwie coraz bardziej sie sklaniam ku sluchawkom nausznym, ktore z ponizszych dadza nalepsza kombinacje glosnosci, basu i jakosci (i w ktorych da sie biegac czy pedalowac wygodnie):

 

koss pp, akg 420, senki px 100,200 a moze hd 435, 437 ? moze cos zupelnie innego ? ma to grac z Sony a729. rozwaze tez zmiane odtwarzacza jesli jest jaks lepsza kombinacja z polecanymi sluchawkami.

 

dzieki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli chcesz basu to gwarantuje że w tej cenie nie znajdziesz nic lepszego jak k518dj. Co do głośności to każde słuchawki będą głośne ale zupełnie nie polecam słuchania aż tak głośno można sobie tylko słuch rozwalić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli chcesz basu to gwarantuje że w tej cenie nie znajdziesz nic lepszego jak k518dj. Co do głośności to każde słuchawki będą głośne ale zupełnie nie polecam słuchania aż tak głośno można sobie tylko słuch rozwalić

 

dzieki kapiZIP za odpowiedz, od paru dni te sluchawki tez rozwazam bardzo powaznie.

Niemniej moj problem polega wlasnie na tym ze juz jestem przygluchawy i wszystko czego proboje gra dla mnie troche za cicho zeby naprawde sprawiac mi frajde. Wiec dla mnie nie kazde sluchawki sa glosne niestety.

Zatem ktore z bardziej polecanych basujacych nausznych sa najglosniejsze ? Gdzie cos czytalem na forum ze te 518 generalnie naleza do glosnych. Moze ktos kto mial okazje porownac kilka roznych sluchawek bedzie w stanie mi cos poradzic ? Nie oczekuje oczywiscie odpowiedzi ktore beda wystarczajace glosne dla mnie tylko raczej ktore z nich sa glasniejsze od pozostalych :) Jak w tym wszystkim wyglada moj a729 jako zrodlo ?

a w zasadzie jestem sklonny tez rozwazyc dobre pchelki, doki odpadaja raczej.

 

tak przy okazji sprawdzam sobie specyfikacje roznych sluchawek, czy ten paramet: Sensitivity (dB/mW, dB/V*) jest glownie odpowiedzialny za ich glosnosc ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności