Skocz do zawartości

Problem z Microsoft Zune 30 GB [USB]


Nilfgardczyk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Od dziś jestem posiadaczem odtwarzacza Microsoft Zune 30 GB i mam problem z USB (wiedziałem, że będą problemy bo chodzi o jakiś chyba rejestr czy coś i chce teraz je rozwiązać). Mam system Windows XP, komputer wyszukuje odtwarzacz ale niestety nie instaluje go. Czy jest ktoś w stanie mi pomóc? Szukałem wszędzie i nic nie ma. Znalazłem jakieś ślady na tym forum (link) ale jest nie aktywny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

był na płytce, ale to wcale nie takie proste go zainstalować.

użyj google, znajdziesz bez problemu http://fulldvd.pl/microsoft-zune-2-instalacja-zune-software-t-15.html

edit

ja zainstalowałem z tego co pamiętam wszystkie aktualizację do windozy, framework'a i dopiero potem program. z resztą, instrukcji było mnóstwo ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze, znajdzie ten który wie gdzie szukać. Internet jest pieruńsko wielki. Nie mogłem znaleźć, używając google czy wyszukiwarki forum. Ale dzięki za link zaraz sprawdzę go

 

Zacząłem sprawdzać ten link i wyczytałem, że jest to poradnik do zune 2. Ja mam zune pierwszej generacji 30 GB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Google :) nagraj mi filmik jak go używasz, bo ja wpisuje mój problem to albo znajduje jakiś blog, albo osoby potrzebujące pomocy (jak ja) oraz tych którzy odsyłają ich do google.

 

Zainstalowałem ten program, SP 3, framework'a 3.5. Komputer nawet znajduję zunę, ale nie chce go połączyć z programem. Zabawne jest to, że na wyświetlaczu Zuny jest napis connected.

 

@Pawlo dzięki, miałem poważny dylemat z wybraniem odtwarzacza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://lmgtfy.com/?q=jak+zainstalowa%C4%87+zune

trudno?

znajdujesz np. taki post

1. Pobierz pełną wersję instalatora Zune Software (uwaga, nie z Zune.net, .Pelna wersja zajmuje 48.8 MB)

2. Musisz poznać swoją nazwę użytkownika (Panel Sterowania / Konta użytkowników)

3. Z menu Start wybierz opcję ‘Uruchom’, wpisz ‘cmd’ i wciśnij enter

4. W nowo otwartym oknie wpisz następujące komendy:

net localgroup USERS /add (wciśnij enter)

net localgroup INTERACTIVE /add (wciśnij enter)

5. Teraz dodajemy swoją nazwę użytkownika do obu grup:

net localgroup USERS “Twoja-Nazwa-Użytkownika” /add (wciśnij enter)

net localgroup INTERACTIVE “User-Name” /add (wciśnij enter)

Uwaga: swoją nazwę użytkownika wpisuj bez znaków cudzysłowia (”)

6. Zamknij okno w którym pisałeś, zainstaluj Zune Software, zrestartuj komputer

zajęło mi to 15 sekund, razem z przeczytaniem go, ile Tobie zajęło pisanie tematu?

czy może nawet nie próbowałeś tego znaleźć?

 

acha, to wynik z pierwszej strony google, na dalszych też mogą być fajne rzeczy.

i jeszcze jedno, trzeba też troszkę samodzielnie pomyśleć, ale to już wyższa szkoła jazdy.

a program Ci w ogóle startuję?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem problem z Zune 30. Wyglądało to identycznie ;) Mi ten sposób z "uruchom" nie zadziałał ale za to ten temat w pierwszym linku Malasa pomógł od razu. Ściągnij oprogramowanie z tego linka z Rapida na samym końcu 1. posta i zainstaluj je. Pójdzie na 100%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na trafiłem na wzmiankę obok linku:

wersja która updatuje Zune do wersji 2.5 

Nie przeszkadza to, że mam soft 3.0 ?

 

Note: This method DOES NOT work with the new 3.0 firmware (or greater). The last firmware version known to work with this method is version 2.5.

 

To by było na tyle jeśli chodzi o Twoją metodę Malas ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym sposobem instalowałem Zune na Windows 7 (wersja x64), ale zaraz pod koniec instalacji program sam się usuwał.  <_<

Po długiej walce metodą prób i błędów doszedłem do wniosku że na pliku "Zune-x64" trzeba kliknąć PPM, wybrać "Rozwiąż problemy ze zgodnością" i poprzez to uruchomić instalkę.

 

Dopiero wtedy udało mi się zainstalować Zuna. Jak narazie działa.  :D

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie dla mnie już ręce opadają. Jak mówiłem na zunie jest napis "connected" a program zuny nie wykrywa. Dziś o dziwo program ja wykrył (napisy sync) co więcej udało mi się wrzucić piosenkę. Ale teraz dalej jest to samo co było. Myślę, że to wina kontrolera USB w komputerze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro spróbuje na laptopie, tylko SP3 będę musiał zainstalować. Te porty od obudowy już dawno poszły :D kupiłem kontroler specjalnie do neostrady, o dziwo ciągnie on kamerkę i neostradę, ba nawet drukarkę ze skanerem ! No ale z takimi zewnętrznymi dyskami ma problemy (np. PSP mam podobne problemy). Teraz przy próbie połączenia (jak odpaliłem program uruchomiło mi się okno czy chcę połączyć jako gość) wyskoczył mi taki błąd:

http://s.fothost.pl/upload/10/08/5f121a31.bmp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedałem, zunę :) Tylko nowy właściciel tzn. mój kolega też ma problem tyle, że z programem. Jak mu poleciłem zainstalował Service Pack 3 i NET Framework 3.5 . Zainstalował software i kiedy go włącza wyskakuje mu z programu raport o błędach. Wiecie co to jest? Pomóżcie bo zażąda zwrotu kasy ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności