Skocz do zawartości

Audio z laptopa


Neptune

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, dysponuję budżetem do około 200 zł, pytanie jest czy w tym zakresie da radę znacząco podnieść jakość dźwięku jaki jest podawany z laptopa ze zintegrowaną kartą dźwiękową? Nie chciałbym przeznaczać na ten cel zbyt dużej sumy gdyż głównie korzystam z odtwarzacza jednak ciężko przymknąć oko na generowany dość duży poziom szumów oraz słabą jakość dźwięku. Do karty, w tej chwili głównie podpinałbym słuchawki, typu SHP5401, EX085, K440 NC. Na oku miałbym dla przykładu:

 

-DAC, w cenie podobno dobry jest Go-Vibe

-X-Fi Xtreme Audio Notebook czyli jedna propozycja na złącze Express Card

-SOUND BLASTER X-Fi SURROUND 5.1 czyli jedna propozycja na USB

 

W przyszłości chciałbym podpiąć jakieś solidniejsze słuchawki (SRH840, HD595??), prawdopodobnie zostanie dokupiony także wzmacniacz. Jeśli w okolicach tej ceny nic ciekawego się nie znajdzie to temat będzie do przezimowania aż do zwiększenia budżetu :ph34r:

 

Dzięki za opinie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za link, wcześniej jakoś uciekł mi ten temat a widzę że zapowiada się ciekawa lektura. Pytanie może w takim razie takie czy jest jakaś warta polecenia karta, nawet z wyższej półki cenowej ale na złącze express card czy to tylko raczej zbędny bajer i lepiej zainwestować właśnie w USB? Z tego co widzę głównie takie karty są polecane obecnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do X-Fi Xtreme Audio Notebook - używałem tej karty ok roku i w sumie byłem zupełnie zadowolony. Nie wprowadza ona jakiejś rewolucji w brzmieniu w stosunku do przyzwoitego układu w laptopie. Dół pasma staje się lepiej wypełniony, zmniejszają się zakłócenia i zwiększa głośność - to podstawowe zalety. Express Card jest na pewno wygodniejszym rozwiązaniem od USB. Ale czy dźwiękowo równie atrakcyjnym? Ciężko powiedzieć.

 

Jakby co, patrz: sygnaturka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczepię się pod temat

 

Publius Enigma a co powiesz o uDAC'u ,jak wypada on w porównaniu z innymi źródłami,z którymi masz/miałeś do czynienia(zwłaszcza jeżeli chodzi o synergie CAL!)...interesują mnie DACi do ok. 400zł ,biore jeszcze pod uwage Dr DAC Nano,to jakaś chyba nowość ale może jest ktoś kto go ma i mógł by coś o nim napisać...

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie pojawia się problem z odszukaniem Creative'a sb x-fi xmod usb, nawet na allegro pustki. Pytanie więc czy jest jakaś alternatywa dla tej karty o podobnych możliwościach i rozsądnej cenie? Karty w stylu Sound Blaster X-Fi Go! czy też Sound Blaster Play! odrzucam z racji na to że pożerają znacznie moc obliczeniową procesora <_<

 

Przeszukałem forum na temat X-Fi Xtreme Audio Notebook jednak spora liczba osób zarzuca jej że nic tak na prawdę nie poprawia w jakości dźwięku w stosunku do standardowej zintegrowanej karty muzycznej. Jeśli więc nie znajdę sposobu na jej sprawdzenie to jednak wolałbym w ciemno nie ryzykować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uDAC gra fajnie, troszkę ciepławo. W sumie z CAL gra to zupełnie nieźle.

Też się zastanawiałem nad uDaciem i Dr DAC Nano, wybrałem ten pierwszy ze względu na wyjście chinchowe i kuszący wygląd ;]

 

Na Head-fi masz całą masę opinii na temat uDaca. Info nt Dr DAC jest znacznie mniej jednak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, z tego co czytałem trochę się już ta karta trzyma na rynku, w sklepach braki ale w takim razie czekamy. Dzięki wam za pomoc. Odezwę się jak uda mi się coś złapać z Allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności