Skocz do zawartości

Shure SRH750DJ


Damix

Rekomendowane odpowiedzi

Gratuluję udanej recki.. Chciałem zauważyc, że zaskakujące sa opinie o tym, ze od najniższego do najwyższego modelu słuchawki nauszne shure charakteryzują się wysoką rozdzielczością szczególnie srednicy.. To niebywałe, ze za takie pieniądze można mieć tak wierne brzmienie.. Chetnie bym posłuchal tych dj'ek.. może na jakimś meecie będzie okazja..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sklepie pracują mili młodzi ludzie a słuchawki mają być w czwartek więc poproszę by pograły do poniedziałku :) . a wygodę to się zawsze jakoś oceni, mnie głównie chodzi o to, by pałąk nie był za krótki (np. dj akg są dla mnie za małe), no i czy mi uszy wejdą do muszli.

 

 

a o jakim krakowskim sklepie mówisz ?

ja niestety nigdzie w krk znaleźć ich nie mogę . . .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam te DJ'ki i jestem w 150% zadowolony z zakupu. Pokrótce opiszę dźwięk, budowę etc.

 

Zaczynając od budowy:

- lekkie, zgrabne słuchawki, dobre i do domu i na zewnątrz.

- wbrew opiniom wielu osób na hi-fi, pałąk po kilkudziesięciu godzinach staje się miękki ( na początku był rzeczywiście twardy, miałem je ustawione na "6", teraz słucham na 1, czasami 2 )

- muszle są na mnie dobre, bo mam małe uszy jednak dla niektórych osób mogą być za małe.

- co do głębokości muszli, dla mnie też jest wystarczająca, nie mam odstających uszu, ani za bardzo przy głowie.

 

Dźwięk:

 

Pierwsze wrażenie bez wygrzania: dudnią bassem jak subwoofer. Po 100h wygrzania jest o niebo lepiej. Naprawdę, można mieć wątpliwości, czy się założyło te słuchawki.

 

Bass: potężny impakt, nie rozlewa się ( przed wygrzaniem rozlewa się ), ma dobrą fakturę, słuchawka drży. Basshead'y będą zadowolone.

Środek: najbardziej cofnięte pasmo, jednak nie jest schowane jakoś strasznie. Jest schowany za górą i dołem co wg mnie jest doskonałym rozwiązaniem, bo wokal wg mnie ma być tłem, a nie wybijającym się pasmem.

Góra: bardzo czysta, talerze wybrzmiewają naprawdę wspaniale, brak syblinatów ( po wygrzaniu ), jest czyściuteńko.

 

Scena - nie jest tak potężna jak w słuchawkach otwartych, ale jak na zamknięte słuchafony jest bardzo dobrze.

 

Wrażenia wyżej opisane są SUBIEKTYWNE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze, że nie jestem jedyną osobą która tak mocno odczuła zmiany w dźwięku po wygrzaniu ;) .

 

Może dało by się ten pałąk po prostu dogiąć aby miał normalny owalny kształt a nie płaski  ? Chociaż bałbym się na własną rękę go doginać ;/

 

Odnośnie brzmienia to jeśli coś nie pasuje to radze zmienić źródło bo z ciepłym jest bardzo dużo basu a z chłodnym brzmienie jest neutralne .

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten pałąk się jakby "wyrabia" sam, bo kilkuset czy kilkudziesięciu godzinach na głowie, staje się bardziej miękki. Tak jak już chyba wspominałem, na początku słuchałem ich na "6" bądź "7", bo strasznie się wżynały w głowę, podczas gdy teraz słucham ich na "1" lub na "2".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym, jak wyglądają na głowie, przy pierwszym założeniu bym się nie przejął. Pałąk staje się naprawdę elastyczny. Te słuchawki pod każdym względem potrzebują czasu: dźwięk ( wygrzewanie ), pady ( na początku bardzo twarde, a teraz mięciutkie i przystosowane do mojej czaszki ) i pałąk, który staje się owalny, a nie jak na początku płaski. Potwierdzam też słowa Damixa, słuchawki nie gubią się nawet w bardzo szybkiej muzyce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słuchałem ich na tym grajku. Jaki to odtwarzacz ? Ciepły, chłodny, neutralny ? Te słuchawki najlepiej zgrywają się ze źródłem chłodnawym. Wokale są lekko cofnięte, ja na equalizerze podbijam ja o 1 i są idealne, na swoim miejscu, minimalnie się wtedy wybijają poza pasmo ( nie licząc basu, bo bas jest najbliżej słuchacza ) ale przez to są krystalicznie czyste, nawet hardcore psychorap jest baardzo wyraźny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 rok później...
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności