Skocz do zawartości

odtawarzacz + słuchawki do 1600zł


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zastanawiam sie nad kupnem odtwarzacza i sluchawek

 

zainteresowalem sie odtwarzczem sony a845, glownie ze wzgledu na wbudowany wzmacniacz i ogolnie czytajac ludzie chwala ipoda toucha ze wzgledu na jakosc dzwieku, aczkolwiek nie chce ipoda, wiec moj wybor na dzien dzisiejszy padl na sony, jesli macie jakas ciekawsza propozycje to z checia jej wyslucham

mam tez pytanie czy sony bedzie odtwarzal pliki typu flac? bo z tego co czytalem to chyba nie, i czy warto kupowac inny odtwarzacz obslugujacy te pliki?

 

co do sluchawek to mam duzy problem, poniewaz glownie maja sluzyc do sluchania poza domem, aczkolwiek chcialbym by byly nauszne, dobrej jakosci, dobrze tlumiace dzwieki, HD 595 (+ z tego co slyszalem swietny dzwiek - duze), K-450 (+ przystepniejsza cena, przenosne), CAL (+cena/jakosc),

 

co do finansow jesli troche kasy zostanie to sie nie obraze :P, wiecej wydac nie moge

 

prosze o opinie, najlepiej osoby ktore uzywaly czesc z tych sprzetow, w polowie tygodnia wyplata, wiec mysle zeby do konca tygodnia cos kupic

 

PS. czy jest juz w sprzedazy a845? na forum czytalem, ze mial byc do konca tygodnia w sklepach sony, planuje wycieczke do salonu kolo srody/ czwartku

 

edit: slucham muzyki rock, metal, punk, ska, gothic itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowej serii A jeszcze nie ma w sklepach. Najprawdopodobniej będzie na dniach, sam czekam z niecierpliwością.

 

Plejerek zapowiada się całkiem nieźle, ale ze względu na to, że nikt go jeszcze nie słuchał i nie ma o nim opinii radziłbym być ostrożnym i zastanowić się nad innym, sprawdzonym odtwarzaczem.

 

Żaden Sony nie odtworzy FLAC, więc jeżeli zależy Ci na tym formacie rozejrzyj się za innymi grajkami. Jeżeli natomiast nie straszne Ci konwertowanie z FLAC do np. AAC to nie masz się co zrażać. Na wysokich bitrate'ach i tak nie usłyszysz różnicy między FLAC a innym formatem stratnym.

 

Mógłbyś napisać dlaczego tak bardzo nie chcesz iPoda? Może akurat by Ci przypasował?

 

Co do słuchawek - jeżeli mają jako tako tłumić otoczenie to powinny być zamknięte. HD 595 więc odpadają na starcie - są otwarte. K450 także nie tłumią zbyt dobrze.

 

Jeżeli masz zamiar używać słuchawek głównie na zewnątrz to radziłbym rozejrzeć się jednak za słuchawkami dokanałowymi. Są znacznie poręczniejsze, wygodne i mają znacznie lepsze tłumienie otoczenia niż nauszne.

 

Ostatnio dane mi było słuchać połączenia Sony S638F + ADDIEM i szczerze polecam to połączenie. Zestaw mały i poręczny, nie za drogi i o świetnym brzmieniu. Słuchawki grają ciepło, szczegółowo, z ciekawą sceną i niezłym basem. Są całkiem wygodne i nieźle tłumią dźwięki z zewnątrz.

 

Możesz także zastanowić się nad droższym zestawem. Sony X + Sennheiser IE8. Padło już kilka opinii jakoby to zestawienie brzmiało obłędnie. Jeżeli przedtem nie słuchałeś niczego przynajmniej w połowie tak dobrego jak wyżej wymienione sprzęty to z pewnością będziesz zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

preferuje nauszne sluchawki

wiecej niestety nie moge wydac

ipoda, mialem kiedys video, mimo ze byl ciekawy jak dla mnie jest to wieksza zabawka, preferuje cos praktyczniejszge, a poza tym nie chce miec tego co wszyscy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co takiego ma ten x dlaczego warto wydawac na niego tyle kasy?

wydaje sie ze A bedzie rownie dobry pod wzgledem dzwieku, a cena jaka podaja (850zl) jest duzo nizsza, zaluje ale 1600 to moja gorna granica

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niegdy w sumie nie korzystalem ze sprzetu z wyzszej polki, wiec do konca nie wiem czego oczekiwac, aczkolwiek wiem jedno bas nie moze byc zbyt slaby (lubi czasem posluchac dobrego basu, szczegolnie w muzyce gotyckiej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Ci zaproponuje Samusnga P3 plus Cal. Bardzo dobry wokal, przestrzeń, bas jest ładny dobrze kontrolowany i zarazem mocny(potrafi zejść naprawde nisko) i do tego equalizer który reaguje dobrze na każdą zmiane. Na Allegro widziałem P3 16 gb za 549 zł plus cal wyjdzie 800 zł zostanie jeszcze na dobrze izolujące doki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co takiego ma ten x dlaczego warto wydawac na niego tyle kasy?

wydaje sie ze A bedzie rownie dobry pod wzgledem dzwieku, a cena jaka podaja (850zl) jest duzo nizsza, zaluje ale 1600 to moja gorna granica

Byłem ostatnio w Centrum Sony we Wrocławiu i X1050 sprzedają za 799zł.

Ponadto twierdzą tam, ze A840 pojawi się dopiero w marcu (podobną informację dostałem mailem z Sony Info).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To coś tutaj nie gra. Ja także byłem w Sony Centre we Wrocku na ul. Kościuszki 15 w zeszłym tygodniu.

 

X'a sprzedawali za 1k zł, tak mi powiedział Pan, nie patrzyłem na cenę, nie wiem nawet czy gdzieś była przyklejona.

 

A seria A według nich miałaby się pojawić już w lutym, dosłownie na dniach.

 

Oni chyba sami nie wiedzą ocb, ale ta cena mnie dziwi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ehh to nie zdecydowanie, mozliwe ze calkowicie zmienie swoj wybor

tutaj po zastanowieniu sie stwierdzilem, ze nie mam tez w chacie zadnego wartego wspomnienia sprzetu audio

 

wybor wstepnie padl na taki oto zestaw:

ipod touch 32GB 3gen + hd595 + fiio e5

 

co sadzicie o tym? jak sie bedzie sprawowalo pod wzgledem dzwieku?

 

edit: z tego co czytalem ludzie polecaja z wzmacniaczy sluchawkowych mxm, czy warto te ponad 200zl na nie wydawac? prosze o ciekawe propozycje na temat ewentualnych wzmacniaczy, wole jak najmniej przkroczyc kwote 1,6k

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E5 do HD 595 to jest niepotrzebny, tylko zmulisz sobie dźwięk i ogólnie popsujesz to co HD'ki dają najlepszego. Zdecydowanie lepiej zainwestować w MxM'a. Ciężko mi powiedzieć jaka ewentualna konfiguracja byłaby najlepsza ale jest trochę o tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

codziennie sie zmienia moj typ, teraz zastanawiam sie czy waro wydawac tyle kasy i sluchawki raczej kupie K-450 i teraz pytanie odnosnie odtwarzacza, zalezy mi jak wspomnialem na dzwieku i skreslilem ze swoich typow x1050, wzmacniacz narazie tez sobie odpuszcze, pytanie czy ipod touch 2 gen gra tak samo jak 3 gen? ipod nano, jaka jest roznica generacji? widzialem ze nano 2 gen ma rocboxa, to bedzie najlepsza opcja? czy jest jeszcze cos ciekawego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

codziennie sie zmienia moj typ, teraz zastanawiam sie czy waro wydawac tyle kasy i sluchawki raczej kupie K-450 i teraz pytanie odnosnie odtwarzacza, zalezy mi jak wspomnialem na dzwieku i skreslilem ze swoich typow x1050, wzmacniacz narazie tez sobie odpuszcze, pytanie czy ipod touch 2 gen gra tak samo jak 3 gen? ipod nano, jaka jest roznica generacji? widzialem ze nano 2 gen ma rocboxa, to bedzie najlepsza opcja? czy jest jeszcze cos ciekawego?

 

stawiam, że zadowoli Cię duet iPod Touch 2g + AKG K450. Touch 2g to ten sam poziom dźwiękowy co 3g. Z nano znam tylko nano 1g, jest świetny, ale z drugiej strony - malutka pamięć, bardzo słaba bateria dyskwalifikują ten odtwarzacz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co sadzicie o takim zestawieniu ipod touch 2gen + K450 (na zewnątrz) + HD550 (w domu)

warto jakis wzmacniacz do tego? przenosny, stacjonarny? czy moze lepiej jakas dzwiekowke do kompa? (mam albo zintegrowana albo jakis stary SB, z przed 10 lat)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem ostatnio w Centrum Sony we Wrocławiu i X1050 sprzedają za 799zł. Ponadto twierdzą tam, ze A840 pojawi się dopiero w marcu (podobną informację dostałem mailem z Sony Info).

To coś tutaj nie gra. Ja także byłem w Sony Centre we Wrocku na ul. Kościuszki 15 w zeszłym tygodniu.X'a sprzedawali za 1k zł, tak mi powiedział Pan, nie patrzyłem na cenę, nie wiem nawet czy gdzieś była przyklejona.A seria A według nich miałaby się pojawić już w lutym, dosłownie na dniach.Oni chyba sami nie wiedzą ocb, ale ta cena mnie dziwi...

 

Dzisiaj wpadłem po raz kolejny do Centrum Sony, upewnić się co i jak (mam po drodze). A więc inny sprzedawca, inna cena... tym razem 999zł, o 799 nic nie słyszał. Natomiast A840 mają już zamówione, w ciągu tygodnia-dwóch będą dostępne w sklepie. A845 (16GB) - 799zł. A846 (32GB) - około 1kzł.

Trafił mi się najwyraźniej felerny sprzedawca <_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie rozmawialem z sony center w poznaniu i dostalem calkowiecie inna odpowiedz, ze nia maja jeszcze na magazynach, nie wiadomo kiedy bedzie, a tym bardziej jaka bedzie cena, a slyszalem ze pytal kogos bardziej kompetentnego wiec raczej nie zalezy to od sprzedawcy, ale jednego chyba nie moge sie spodziewac, ze szybko w poznaniu sie takowy pojawi

 

planuje w dniu jutrzejszym zakupic juz jakis odtwarzacz, zeby jak da rade otrzymac do konca tygodnia, wiec jak macie jakies jeszcze porade to bylby wdzieczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności