Skocz do zawartości

przesiadka z Iriver T10 na Cowon D2+


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Obecnie posiadam playera Iriver T10 + sluchawki Koss UR-40, ostatnio zastanawiam się na zmianą go na playera z obsługą plików FLAC. Poczytałem trochę o Cowond D2+ - jedni polecają go, inni nie. Ponoć S9 gra lepiej, ale to trochę za duża różnica w cenie jak dla mnie. Jak dla mnie T10 gra na tych słuchawkach bardzo dobrze (słucham tylko rocku i metalu), ale korzystam z SRS WOW z ustawieniami:

SRS - 02

Focus - High

Trubass - 07

Boost - 40.

 

Mam parę pytań:

1. Czy pliki FLAC naprawdę grąją lepiej na tych odtwarzaczach niz MP3 320 (lub V0), naprawdę słuchać różnicę? Skoro playery obsługują tylko częstotliwości do 20khz,a FLAC mają do 22kHz to i tak obcinają górne częstotliwości. Bo jeśli nie ma różnicy to lepiej pozostać przy T10 i słuchać mp3 niż wydawać tyle kasy?

2. Czytałem gdzieś, że w D2+ występuje tzw. "bass roll off". Ludzie piszą, że potrzebne są słuchawki o wysokiej impedancji żeby ten ubytek "ominąć". Czy UR40 z impedancją 60 Ohm dadza radę?

3. Czy obecne playery mp3 grają naprawdę DUŻO lepiej niż T10 (które gra wg mnie bardzo dobrze, szczególnie na tych słuchawkach) i warto wydać pieniądze na coś nowego?

 

Proszę o porady:)

Dodam tylko, że nie potrzebna mi jest obsługa wideo ani inne niepotrzebne dodatki w playerze, liczy się jedynie jakość muzyki + może pojemność jeśli mam tam trzymać pliki FLAC. Ergonomia też ma dla mnie drugorzędne znaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lepiej wydać kase na lepsze słuchawki? Różnica będzie na pewno i to na plus.

 

t10 gra bardzo okej z tego co słyszałem u kumpla Nawet jeżeli jest jakaś różnica, to czy jest ona słyszalna w miejskim zgiełku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedyś używałem tylko dousznych słuchawek aż pewnego razu posłuchałem sobie jak gra t10 z nausznymi - jak kupiłem te Kossy to byłem w szoku jak one grają także do dousznych już nie wracam:) (chociaż te słuchawki nie tłumią dźwięków z zewnątrz to nie jest problem, bo i tak muzyki nie słucham w tramwaju/autobusie bo nie o to mi chodzi, żeby zagłuszać otoczenie i ciągle podgłaśniać. planuje w przyszłości zakupić lepsze słuchawki, ale narazie pozostane jeszcze przy tych. Chciałbym się tylko upewnić, że S9 nie zagra na nich gorzej niż T10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

S9 to inne brzmienie niz T10 - to ta sama różnica co między innymi produktami tych marek cowon/iriver. Inne podejście do dźwięku. Obawiam się że może ci się na początku brzmienie S9 nie spodobać. Poszukaj miejsca gdzie możesz wrzucić swoje nagrania i posłuchać bez ograniczeń. Tak się zastanowiłem przez noc i ja bym T10 nie skreślał, raczej inwestycja w słuchawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności