Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Jako ,że jestem nowy na forum, a nie jestem na rybach :P to wypadało by się przywitać, tak więc witam wszystkich serdecznie :)

 

Moja dotychczasowa "znajomość" z odtwarzaczami przenośnymi jest raczej bardzo uboga i znikoma tak więc pragnę zasięgnąć porady na waszym forum. Zaznaczam ze do tej pory słuchałem muzyki głowie in door, lecz ostatnio coraz częściej jestem mobilny stąd też potrzeba zakupu własnego playera (zazwyczaj pożyczałem od siostry creativa muvo v100 który grał na sennheiserach mx560 lub jakimś hipermaketowym badziewiu). W moim odczuciu najlepszy odtwarzacz jaki miałem przyjemność słuchać to cowon s9 i to na jakiś otwartych słuchawkach watson'a oklejonych taśma O_O

 

Chciałbym raczej godnie wejść w świat mp3jek tak więc na zakup odtwarzacza planuje wydać do 1000 pln, na razie bez słuchawek (będę się póki co męczył ze stockowymi), a te mam zamiar dokupić potem (max 300zł).

Do tej pory miałem na oku 3 odtwarzacze (kolejność przypadkowa):

1. Ipod Touch 3g (32gb) dodam, że itunes mi nie straszny :)

2. Sony x1050

3. Cowon s9

A może poczekać na nowe sony a845?

 

Oczywiście zależy mi na wysokiej jakości dźwięku, bezawaryjności sprzętu oraz długiej pracy na baterii. Chciałbym również aby było to urządzenie multimedialne,a nie tylko sam player.

 

Muzyka której słucham to głownie szeroko pojęty metal z nastawieniem na heavy, rock, hard rock, blues, czasem jakiś pank oraz inne bo raczej nie zamykam się na 1 grupie muzycznej. Mam nadzieję, że podpowiedzią będzie link http://www.lastfm.pl/user/pioter16 .

 

Który odtwarzacz powinienem wybrać i dlaczego? Czego mam się wystrzegać? Jakie są wasze propozycje, bo jestem na wszystkie otwarty.

 

 

Z góry dzięki za pomoc przy wyborze. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie które wymieniłeś są warte kupna. Z tym, że każdy prezentuje inny typ dźwięku, Touch jest dosyć jasny, X1050 określiłbym jako nieco ciemniejszy, natomiast Cowon'a nie słuchałem, ale krążą o nim skrajne opinie. Jedni bardzo lubią dźwięk Cowon'a, inni go całkowicie pogrążają. Musisz ich posłuchać i sam zdecydować. Co do multimediów to tutaj zdecydowanie prowadzi Ipod. Btw. kupowanie playera za 1000zł i słuchawek za 300zł chyba nie jest idealnym pomysłem jeśli chodzi o jakość dźwięku. Jeśli uda ci się wyrwać odtwarzacz za cenę niższą niż 1000zł to warto to jeszcze dopłacić do słuchawek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sony X nic szczególnego nie oferuje prócz, podobno "dobrej" jakości dźwięku. Miałem go w rękach, pierwsze wrażenie to tandetne wykonanie, bo za taką cene to powinno być zrobione porządnie. Więcej powiedzieć nie mogę., ale wiem, że nie chce mieć tego playera. Cowon S9 gra ok, ale trochę za drogi jak na to co oferuje no i jednak gra gorzej niż Sony i Touch.

 

Doradzam więc iPoda lub poczekać co przyniesie nowa seria A sonego. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi całkiem przypadł do gustu Samsung P3. Myślałem, że go od razu sprzedam, tymczasem wydaje się, że zostanie u mnie na dłużej, także mogę go spokojnie polecić.

 

Zapomniałem o Samsungu :P Ale tam prócz dźwięku i ekranem do oglądania filmów nic więcej nie ma. No może Blutut do słuchawek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie mój największy ból polega na tym, że nie mam gdzie tych plajerów pomacać, a tym bardziej posłuchać bo u mnie w mieście (Skarżysko-Kamienna) taki sprzęt jest niedostępny raczej. Cowona słyszałem z racji, iż ma go mój kolega, a reszty niestety nie mam jak obadać.

 

Co do słuchawek: Jakie będą pasowały do sonego,a jakie do tacza? ;> chodzi mi o dokanałówki w przedziale cenowym do 300 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisze tak, jakie odniosłem wrażenie. Tandeta i już, zdania nie zmienię. I nie można go porównywać do Toucha, Touch nie ma elementów plastikowych, prócz przycisków, które są do tego gumopodobne, a Sony jest z szybki i plastiku, który wygląda jak skała. A Sonego mżesz podotykać w MM w Kielcach. W weekend będę też w Kielcach jakbyś chciał się iPodem pobawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem wybierz (z tych 3 co podałeś) ten który ci się najbardziej podoba, bo różnice dźwiękowe są zapewne dość subtelne ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja bym poczekal na jego miejscu na A845 premiera tuz tuz..i skad niby wiadomo ze ten odtwarzacz nie bedzie nastawiony na multimedia??moim zdaniem bedzie dobrze przeciez bedzie mial 3calowy wyswietlacz tak samo jak w X wiec filmy czy tez teledyski bedzie mogl ogladac na dobrym poziomie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehee ale to nie jest jakas tam wielka roznica nie przesadzajmy..moim zdaniem 2.8 cala to jest i tak wystarczajaco aby obejrzec jakis film czy teledysk..choc ja osobiscie i tak bym z tego nie korzystal..moim zdaniem odtwarzacz powinien sluzyc jedynie do muzyki..film to ja sobie w domu moge obejrzec ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehee ale to nie jest jakas tam wielka roznica nie przesadzajmy..moim zdaniem 2.8 cala to jest i tak wystarczajaco aby obejrzec jakis film czy teledysk..choc ja osobiscie i tak bym z tego nie korzystal..moim zdaniem odtwarzacz powinien sluzyc jedynie do muzyki..film to ja sobie w domu moge obejrzec ;)

 

Grzechu .. ja cie błagam .. przestań pisać głupoty .. jestem fanem oglądania filmów na sprzęcie typu portable .. i nigdy więcej nie obejrze filmu na 3 calach .. optimum jest 4.3 cala .. i 800x480

 

Jako kombajn polecę Toucha 3g (do gier zwłaszcza). 3.5 cala jest kompromisem pomiędzy .. niczym(3 cale) a 4.3 cala

 

I zeby nie było .. Używam Sonego X do muzy tylko a toucha do reszty ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności