Skocz do zawartości

Zestaw do 500 zł


devil88

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich

 

Widzę, że na forum sporo się zmieniło od mojej ostatniej wizyty, a ja wciąż nie mam playerka i słuchawek. Zakładałem już praktycznie identyczny temat, ale to dobre kilka miesięcy temu. Zapewne sprzęt poszedł do przodu, stąd ponawiam swoją prośbę o pomoc.

 

Wszystko zaczęło się od kupna Sansy Clip wraz z dokami Philips SHE 9500. Z tego zestawu byłem bardzo zadowolony do czasu uszkodzenia słuchawek - naprawdę koszmarna jakość wykonania tych Philipsów. Playerek sprzedałem i zostałem bez muzyki na ponad pół roku. W najbliższym czasie planuję to zmienić - zamierzam przeznaczyć do 500 zł (dajmy na to 300 zł słuchawki i 200 zł player) na dobry zestaw - słuchawki dokanałowe i player (liczy się tylko jakość dźwięku, bez zbędnych bajerów). W kwestii jakości dźwięku, to z wcześniejszego zestawu byłem zadowolony. Czegoś mi jednak brakowało, ale dokładnie nie wiem czego - jeszcze za mało w tym siedzę, nie mam wyrobionego słuchu tak jak niektórzy eksperci z tego forum. Wiem jednak, iż SHE 9500 trochę słabo tłumiły dźwięki otoczenia. W takim skrócie to oczekuje cieplutkiego zestawu z GENIALNYM dołem (oczekuje dobrego jakościowo bassu, nie rozwleczonego, dobrze skondensowanego i mięsistego. Ciężko mi to słowami wytłumaczyć, ale myślę, że większość z Was będzie wiedzieć o co chodzi. Oto czego oczekuje od dźwięku:

 

1. Niskie częstotliwości powinny być nieco bardziej uwidocznione od reszty. Bass powinien subtelnie dominować pasmo, musi być dla mnie dynamiczny a zarazem adekwatnie głęboki i "mięsisty". Nie toleruje czegoś takiego jak w EPkach 630, tzn. rozlazłej tandety, zwanej bassem. To dla mnie jeden z najważniejszych elementów. Ciężko ubrać to w słowa, ale na pewno nie chodzi mi o przebassowany zestaw, od którego tylko rozboli mnie głowa. Szukam czegoś co mnie trochę ogrzeje, a nie zamuli lub wyniesie w kosmos.

2. Wokal nie powinien kłuć w uszy czy wiercić w głowie. Musi być przyjemny, może nawet bardzo subtelnie obniżony - bez przesady. Nie chcę się zamulić przy słuchaniu Vocal Trancu czy innych okraszonych wokalem utworów. Miałem okazje słuchać niektórych zestawów polecanych przez forumowiczów i powiem szczerze, że jak dużo osób na forum tak dużo gustów. Oczywiście dostrzegam piękno w brzmieniu np. doków ER6i, ale taka specyfikacja dźwięku po prostu mi się nie podoba.

3. Słuchawki powinny bardzo dobrze tłumić dźwięki otoczenia. Fajnie by było gdyby były jeszcze wygodne ;)

 

Wiem, że być może dla obeznanych w temacie, moje wymagania są zbyt wygórowane, ale może chodź część z nich zostanie spełniona przez jakiś zestaw.

 

Kilka przykładów czego słucham:

 

ATB - Behind

4 strings - Take Me Away

Sia - Breathe Me

Medina - You And I

10 Years - Wasteland

Pezet - Spadam

Peja - Szkoła Życia

Morandi - Colors

 

Pozdrawiam serdecznie i z góry dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w grę wchodzą nauszne?

Jeśli tak to polecam ci szczerze dwie może trzy pary słuchawek nausznych w niewygórowanej cenie (do 200 zł)

 

1. KOSS KSC 75 - (OTWARTE) są to słuchawki najlepsze zdecydowanie w przedziale cenowym do tak myślę 300 zł, dlaczego ? Za perfekcyjne odwzorowanie detali (ale to nie Grado) do tego rewelacyjna przestrzeń dźwiękowa! Jeśli zaś chodzi o bas to tutaj nie można powiedzieć aby dawały kopa lecz zagrają dobrze ze wszystkim do czego podłączysz.

 

 

2. SENHEISSER PX200 - (ZAMKNIĘTE) rewelacyjny bass głęboko schodzący wysokie tony lekko cofnięte, według mnie coś czego właśnie szukasz.

 

 

3. Monster BEATS by Dr Dre - (dokanałowe) Mocny mięsisty bass ale bardzo precyzyjny i do tego wyrównane są w całym zakresie tonalnym, moim zdaniem ciekawa pozycja za nieduże stosunkowo pieniądze. (jak coś to mam 1 parę nowych na sprzedaż)

 

Mam nadzieję, że chociaż troszkę pomogłem ci w poszukiwaniach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla Ciebie napewno będzie najlepszy sony s639, bo:

-zależy Ci na basie, który w sonym jest bardzo dobry, nie będzie rozlazły

-dobre brzmienie,

-dobre wykonanie, długa praca, korektor dobry, ogólnie wszystko na plus. Odtwarzacz wyniesie Cie jakieś 350zł używany, raczej taki bierz, nowy nie opłaca się brać. Słuchawki jak najbardziej dokanałowe. Do niego denony c551, możesz nieco przekroczyć budżet, ale do tej muzyki sprzęt będzie w sam raz, na brak basu nie bedziesz narzekał, a nie będzie też rozlazły. Oczywiście mozna coś tańsze z soundmagiców, ale warto dołożyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@gumiak9 Dzięki za odpowiedź, ale zaproponowany przez Ciebie zestaw znacznie przekracza mój budżet. Same słuchawki kosztują około 400 zł.

@adasss8cc Z tego co wyczytałem EX85 słabo tłumią a i niskie pasmo nie jest zadowalające.

 

Nie myślcie, że tak trudno mi dogodzić ;) Po prostu szukam czegoś co posłuży mi przez jakiś dłuższy okres czasu i spełni przynajmniej część moich wymagać. Macie jeszcze jakieś pomysły?

 

Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój pomysł:

1.

Słuchawki: Future Sonics Atrio M5/M8 (imo najlepszy jakościowo oraz ilościowo bas w dokach)

Odtwarzacz: coś chłodnego np. iPod Nano 1G/2G, Samsung YP-Z5, Vedia v39...

2.

Słuchawki: NuForce NE-6/7

Odtwarzacz: podobnie jak wyżej +iPod Touch jak złapiesz okazję

3.

Słuchawki: Sennheiser IE6

Odtwarzacz: podobno pasują do Sony NWZ-S63x

 

Może jeszcze coś mi przyjdzie do głowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam inny pomysł.

Sony S639:

http://forum.mp3store.pl/topic/60279-sony-nwz-s639f/

+

ADDIEM:

http://www.allegro.pl/item887909213_sluchawki_apple_in_ear_earphones_remote_and_mic.html.

 

Co prawda zestaw przekracza budżet o 30 zł ale IMO warto.

Połączenie ciepłe, żywo i dynamicznie brzmiące. Na pewno nie będziesz cierpiał na niedostatek basu, jedynie góry może trochę brakować, ale Sony ma na tyle porządny EQ, że wystarczy podbić ostatnią kreseczkę o jedną wartość, a brzmienie dostaje blasku.

 

Wydaje mi się, że w tej kwocie trudno o coś lepszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

S639 już 3 osoby poleciły, do tej muzyki jak znalazł. A słuchawki to zależy, zostanie Ci 150zł możesz kupić tanie soundmagic ~70zł nowe, nowe addiemy albo c551 z tym że używane, one chodzą ok 200zł. Taki już urok sony, że zgrywają się z nim droższe słuchawki. Sonego możesz kupować w ciemno, słuchawki potem jakieś dobierzesz, fajnie jakbyś miał możliwość ich odsłuchania przed zakupem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, przekonaliście mnie do playerów Sony. Co sądzicie o modelu NWZ-S738F? Ogólnie jak odwiedziłem stronę producenta to aż się zdziwiłem ile ten producent wypuścił odtwarzaczy. Teraz mam jeszcze większy dylemat, który z nich wybrać. Kiedyś widziałem gdzieś spis procesorów audio w odtwarzaczach, ale już zapomniałem gdzie. Ma ktoś tą listę? Który z playerów Sony będzie grał najlepiej? Podobno do jakiegoś modelu dołączane są słuchawki EX85 czy EX82.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EX82 dołączane są do modelu S63x. Moja drobna sugestia: nie bierz modelu S73x bo tak dopłacasz jedynie za NC i troszkę lepszą obudowę. Jeżeli zdecydowałeś się na model Sony to wybierz:

Sony NWZ-S63x lub Sony NWZ-E44x, z tym że S63x podobno ma właśnie bardziej mięsisty bas, czyli pewnie bardziej by ci podszedł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chyba też sprzedam mojego jak dojdzie, bo ostatnio kupiłem joystick saitek'a, a pewnie i tak kupię A840, więc nie będę trzymał dwóch odtwarzaczy... Jakbyś poczekał parę dni to wystawie go w podobnej cenie co doomz razem z sylikonem i folią na ekranie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Dziś doznałem niemałego zaskoczenia. Mojemu koledze udało się naprawić mojego starego Clipa (bez plusa). W szafie leżą jeszcze Philipsy SHE 9700, z których niestety będę musiał zrezygnować. Jakoś wykonania tych słuchawek jest po prostu tragiczna. Przez jakiś okres czasu będę musiał jechać na tym Clipie, którego uważam za znakomity player. Dopiero w wakacje kupię coś nowego, prawdopodobnie tego Soniaka. Teraz pozostaje kwestia doboru słuchawek. Które z tych słuchawek SoundMagiców będą najlepiej spełniać moje wymagania (najlepszy jakościowo bass):

  1. SoundMagic PL11
  2. SoundMagic PL12
  3. SoundMagic PL18
  4. SoundMagic PL21

Może jeszcze coś od NuForce, Denona. Moją uwagę bardzo przyciągają doki od qJays, może właśnie od tego producenta znajdę coś fajnego. Poczytałem trochę i jednak zrezygnuję z qJays'ów, ponieważ cierpię na słabo jakościowy bass ;) Jeszcze jedno - w przypadku SoundMagiców trochę razi mnie brak możliwości kupna wkładek ComplyFoam :(

 

Pozdrawiam Was serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przeczytaniu tej recenzji zdecyduję się chyba na model PL21.

btw. ludzie skończcie z tym 'bassem', ile można :/

Każdy człowiek jest inny i ma inne upodobania. Czy to, że jedna osoba lubi więcej bassu, oznacza od razu, że jest prostym basshead'em. Tak jak pisałem w moim pierwszym poście, mam dość specyficzne wymagania. Nie chodzi mi tylko o dudniący zestaw, ale również pozostałe pasmo jest ważne. Co tu będę dużo mówi, skoro wszystko opisałem w moim pierwszym poście.

 

Mój wybór, czyli doki SoundMagic PL21 i cieplutki Clip, zapewne będzie znacznie przebasowiony. Tak jak powiedziałem wcześniej - będę musiał na tym jechać do początku wakacji, może do kwietnia. Zapoznałem się z wieloma reckami playerów Sony i jestem trochę zniesmaczony z powodu braku możliwości zarządzania muzyką z poziomu playera. Być może to się zmieni w niedalekiej przyszłości. W przeciwnym razie znów będę miał dylemat nad wyborem playera do PL21.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem ten zestaw będzie wręcz przebassowany, dlatego mojego Clipa wymienię później na coś chłodnego. Lubię cieplutkie zestawy, ale bez przesady. Wcześniej miałem Clipa z dokami Philips SHE 9700 i to był to dla mnie bardzo cieplutki zestaw. Czy Clip z SM PL21 będzie cieplejszy czy bardziej chłodny od mojego wcześniejszego zestawu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

btw. ludzie skończcie z tym 'bassem', ile można :/

Każdy człowiek jest inny i ma inne upodobania. Czy to, że jedna osoba lubi więcej bassu, oznacza od razu, że jest prostym basshead'em.

 

Jemu, chyba bardziej chodziło o pisownię przez dwa 's' ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, sorki ;) Co sądzicie:

 

Wcześniej miałem Clipa z dokami Philips SHE 9700 i to był to dla mnie bardzo cieplutki zestaw. Czy Clip z SM PL21 będzie cieplejszy czy bardziej chłodny od mojego wcześniejszego zestawu?

@stan23 Nawet jeśli uważasz, że na Clipie z SM PL21 brakowało niskiego pasma to nie znaczy, że z Twoim smartem tak będzie. Swoją drogą to nie mogę uwierzyć, że Twój poprzedni zestaw nie pasował Ci, właśnie ze względu na dolne pasmo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mając 500zł mógłbyś poszukać czegoś lepszego, clip i soundmagici to rozwiazanie najtańsze. Mógłbyś wziąść sony za 350zł i do tego słuchawki za ok. 150zł, lub nuforce za ~170zł i do tego jakiś odtwarzacz dobry, ale już wtedy nie sony tylko zimniejszy, samsunga P2 lub ipoda nano 1g.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś doszły do mnie PL21. Możecie się ze mnie śmiać, ale pierwszy raz w życiu słyszałem dźwięk o takiej jakości. Po prostu niesamowite, nie wiedziałem, że słuchawki mogą generować tak szerokie pasmo. A schodzą miejscami tak nisko, że musiałem obniżyć poziom basu. W porównaniu z moimi poprzednimi dokami, czyli Phlipisami SHE 9700 to SM PL21 deklasują je w każdym calu. Nawet nie ma porównania. Wiem, że SM to słuchawki z raczej średniej półki, ale jak dla mnie to cudo. Teraz robię odsłuch na wieży stereo. Dam później znać jak z dźwiękiem jak ochłonę ;)

 

Pozdrawiam serdecznie i dziękuję za wszystkie porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności