Skocz do zawartości

Noise cancelling "w praniu"


Xyzzy

Rekomendowane odpowiedzi

Hej!

 

Jak jest efektywny noise cancelling (w wydaniu Sony konkretnie mówiąc)?

Chodzi mi o wyciszanie na ulicy, podczas pracy w biurze, w pociągu. Czy jest duża różnica w stosunku do "zwykłych" słuchawek dokanałowych (dotychczas korzystam tylko z pchełek)?

 

Planuję zakup nowego grajka i nie wiem, czy nc brać pod uwagę jako decydując kryterium. Nie lubię słuchać bardzo głośno i hałasy z ulicy czy w biurze zawsze mi przeszkadzają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemasz,

Doki Sony mają bardzo słabe tłumienie bierne. Nie da się ich wsadzić głęboko do kanału i można sie poratować jedynie drogim i wciąż mało efektywnym rozwiązaniem - piankami Comply. Funkcja NC jest jedynym rozwiązaniem, które pomaga im się zbliżyć pod względem izolacji do konkurencji. Zbliżyć, bo wciąż nie jest jakaś wyjątkowo konkurencyjna. NC tłumi niskie dźwięki. Gdy gadałem na dworcu z Horvattem, to o ile hałas dworcowy ucichł zaskakująco sporo, to wciąż słyszałem jak mi opowiada o sibilantach w Audiotechnikach, które podarował dziewczynie (czy jakoś tak) ;)

Mogę więc powiedzieć ze będą zadowalające w pociągu, autobusie, na zakorkowanej ulicy, ale w samolocie, przy szosie, zatłoczonym rynku, czy w towarzystwie podescytowanych czternastek będzie trzeba podgłośnić.

Weź jednak pod uwagę że te wnioski wyunąłem po krótkim odsłuchu, i odnoszę to do bardzo dobrego wygłuszania słuchawek głęboko wsadzanych z b.db. końcówkami od zen aurvana i bi-flange od Sound Magic. Być może, gdybyś kupił inne słuchawki, to też wkładałbyś je tak płytko jak sonie ze względu na komfort.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info.

 

Czy któryś z odtwarzaczy Cowona, Samsunga, iRivera czy Sony (czy też jakiejś innej firmy) ma w komplecie dobrze tłumiące doki?

 

Żaden, wszyscy oprócz sony dokładają najzwyklejsze pchełki. U sony dokanałowe ale bardzo kiepsko tłumiące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności