Skocz do zawartości

Karty E-MU


siwyIP

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zastanawia mnie, czy istnieją jakieś różnice pomiędzy poszczególnymi kartami E-MU. Interesują mnie tylko te parametry, które wpływają na jakość dźwięku. Czy E-mu 0202 USB

różni się dźwiękowo od na przykład E-MU 1212 M? Są to modele w moim zasięgu cenowym, i przyznaję, że ciekawsza byłaby dla mnie karta na USB. Z góry dzięki za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, ze sie roznia. Przede wszystkim sa na innych ukladach konwersji D/A. Najlepsza sonicznie i technicznie ze wszystkich kart EMU jest 1212M . Jezeli wiec szukasz "naj" - 1212M jest na pierwszym miejscu ;) Teraz ma sie pojawic (albo sie juz pojawila) ekranowana 1212m na PCIe. Wez tez pod uwage, ze w wypadku tej karty wiele zalezy od zasilacza i plyty glownej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, czyli wybór padnie pewnie w najbliższym czasie na 1212M. Co do nowej wersji, to raczej się nie zdecyduję, starszą jestem w stanie dostać taniej jako używaną. Co do zasilacza i płyty głównej to słyszałem już wcześniej takie opinie, zainteresuję się tym w odpowiednim czasie, zasilacz mam dosyć stabilny jeśli chodzi o napięcie(a chyba właśnie to odgrywa dużą rolę). Dzięki w każdym razie za poradę. Zapytam jeszcze przy okazji, jakie słuchawki są polecane do E-MU tak w granicach 300-350 zł? Chodzi mi o (najlepiej) otwarte konstrukcje o dosyć jasnym brzmieniu i dobrej separacji i scenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Początkowo myślałem nad Grado SR60, tylko nie wiem, czy jest sens inwestować tyle w tor pod nie. Mam dosyć małe doświadczenie jeśli chodzi o "duży" sprzęt więc myślałem o kupieniu najpierw źródła, a później żonglowania słuchawkami albo kupując jako używane, albo wypożyczając od kogoś, aż znajdę coś co mi odpowiada. Obecny zakup traktuję bardziej jako eksperymentalny aby pod koniec roku kupić coś z wyższej półki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to SR60 nie potrzebują więcej niż dobrego playera. A co do żonglerki słuchawkami to jeżeli chodzi o wyźsze modele to one bywają dość wybredne, przez co często kończy się na żonglerce... źródłami, wzmacniaczami, lampami itd.

Proponuje na początek odsluchać możliwie dużo słuchawek (w sklepie, na meetcie) i o nich poczytac i ustalić czego potrzebują (odnośnie toru).

Wszystko zależy od tego ile masz na to kasy bo możliwe, że w ogóle nie ma sensu budować toru, a poprzestać na jakimś w miare uniwersalnym DAC/AMP'ie lub karcie muzycznej z wbudowanym wzmakiem i słuchawkach ze średniej półki.

Są też na rynku tanie i godne uwagi DACi oraz wzmacniacze. Połączenie godne uwagi wg mnie to SUPER PRO DAC707 (CS4398 - ten sam co w 1212m)+ Little Dot I+ (potężna hybryda). Komplet za 200$ :D Tylko taki wzmacniacz też ogranicza wybór słuchawek bo pasuje głównie do niskoohmowców. Dla Grado wg mnie idealny partner.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpisuje sie pod pomyslem Aml'a. Najpierw wybierz sluchawki a dopiero pozniej sprzet pod nie. Uogolniajac Grado, Sennheiser czy AKG to kompletnie inne sposoby prezentacji dzwieku. Wyzsza polka oznacza wiecej wydanych pieniedzy i znacznie wiecej problemow ze skompletowaniem toru. Ja dla przykladu z wyszej polki przeszedlem na nizsza i dopiero po takim zabiegu jestem "spokojny" i w koncu moge skoncentrowac sie juz tylko na muzyce. Teraz moze wydawac Ci sie to dziwne, ale kiedy wpakujesz sie w hi-end - zrozumiesz o co mi chodzi :))

 

Aml wspomnial o Little Dot I+. Sam go obecnie uzytkuje jednak on staje sie dobry po wymianie lamp na 408a (jakies 200PLN) i wymianie op-ampa na sensowniejszy (50PLN). Koszt transportu z HongKongu to ~50USD. Trzeba wiec na niego liczyc jakies 200 USD za wersje na 408a + wymiana op-ampa. Gra on bardzo podobnie do Yamamoto HA-02 ktorego kiedys uzytkowalem jednak daje mozliwosci wiekszej ingerencji w brzmienie gdyz mozna wymienic oprocz lamp takze op-ampa. Lampami EF92 i 6JI nie ma sobie sensu zawracac glowy, lepiej z mety pojsc w 408a.

 

LD I+ mozna tez kupic w sklepie Audiophonics z Francji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówiąc o dobrym zasilaczu jaki macie na myśli? W najbliższym czasie chce kupić jakąś bardzo dobrą karte, myślałem nad Audiotrack Prodigy HD2 (wtedy może wymiana opampów na jakieś lepsze, choć podobno seryjne grają w miare) lub może jakąś Emu, wybór zależy od głośników, napewno będą to 2.0. Mam płyte główną Asus P5Q a zasilacz Modecom Volcano 550w, czy ten zasilacz nada się? Pytam, bo zasilacza raczej nie będe wymieniał, bo jest wystarczający do mojego kompa (e8400, 2gb ram, karta 6600GT). W temacie kart jestem zielony. Aha no i zależy mi na dobrym wyjściu słuchawkowym, podobno w HD2 napędza większość słuchawek, to prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planowałem przeznaczyć na to początkowo około 800 zł więc nie wiem czy Little Dot I+ będzie dobrym pomysłem, wraz z wymianą lamp i op-amp'a pochłonie większość funduszy<_<. A trzeba jeszcze dokupić kartę i słuchawki. Taki zakup to dopiero w maju... Myślę, że póki co znajdę interesujące mnie słuchawki, co da mi trochę czasu na zbieranie funduszy a dopiero później poszukam pod nie toru. Może wtedy zdecyduję się na wydanie większej kwoty. @fallow, czy wymiana tych podzespołów daje naprawdę znaczącą różnicę, czy jest to raczej kosmetyczna zmiana?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tę samą plyte głowną i do tego zasilacz Corsair 620HX. Taki polecano w paru miejscach, więc wziąłem i bylem zadowolony. Możesz też pomyślec o Xonarze ST zamiast HD2. Karta Asusa ma dodatkowo podłączenie bezpośrednio do zasilacza, więc prąd nie leci przez płytę, a to wg mnie duża zaleta w sprzęcie PC-audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę tu porównanie e-mu 0202 z 0404. http://www.head-fi.org/forums/f46/emu-0404-0202-compared-301835/

Ja mam AKG K530 podłączone do Emu 0202 i powiem, że wzmacniacz spisuje się całkiem nieźle. Nie jest on potężny (napędza słuchawki do 200 ohm-ów), ale dźwięk w słuchawkach jest bardzo miły dla ucha. Charakterystyka jest dosyć ciepła, brak kujących tonów, wokale, tony wysokie wszystko dokładnie i spokojnie. Przestrzeń ogromna. Niestety jednak do basu słuchawki potrzebują mocniejszego wzmaka, no i separacja instrumentów nie zawsze jest najlepsza (chodzi mi przedewszystkim o piosenku SOAD-u, choć może to wina złego remasteringu), ale poza tym cud, miód i malina. ;)

 

No i witam forum. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę tu porównanie e-mu 0202 z 0404. http://www.head-fi.org/forums/f46/emu-0404-0202-compared-301835/

Ja mam AKG K530 podłączone do Emu 0202 i powiem, że wzmacniacz spisuje się całkiem nieźle. Nie jest on potężny (napędza słuchawki do 200 ohm-ów), ale dźwięk w słuchawkach jest bardzo miły dla ucha. Charakterystyka jest dosyć ciepła, brak kujących tonów, wokale, tony wysokie wszystko dokładnie i spokojnie. Przestrzeń ogromna. Niestety jednak do basu słuchawki potrzebują mocniejszego wzmaka, no i separacja instrumentów nie zawsze jest najlepsza (chodzi mi przedewszystkim o piosenku SOAD-u, choć może to wina złego remasteringu), ale poza tym cud, miód i malina. ;)

 

No i witam na forum. :D

Wzmak w e-mu maksymalnie wyciąga 16mW czyli mniej niż nie jeden player. Wg mnie za mało jak na słuchawki pokroju K530. Ale sam DAC pewnie jest w miare niezły więc wystarczyło by podłączyć jakiś wzmak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówiąc o dobrym zasilaczu jaki macie na myśli?

 

Taki ktory ma jak najbardziej stabilne zasilanie, jak najmniejsze fluktuacje.

 

Swietny stosunek jakosci do ceny ma seria HX Corsaira produkowana na bazie i w fabryce Seasonica. Na rzeczywiscie wysokiej klasy zasilacz trzeba wydac okolo 800-1000 PLN.

 

Z nowosci - polska firma AZO wprowadzila na rynek ciekawy pasywny zasilacz Digital Silent Power 600W. http://angela.pl/p5664,azo-digital-silent-power-600w-sp-600-r10.html

 

Opatentowany prostownik synchroniczny na tranzystorach MOSFET, technologia Self Synchronous Rectifier, sprawnosc 90%++

 

Znaczenie ma takze plyta glowna o czym czesto sie zapomina. Swego rodzaju prawie do konca wyjatkiem sa karty Xonara, modele zasilane bezposrednio z PSU.

 

@fallow, czy wymiana tych podzespołów daje naprawdę znaczącą różnicę, czy jest to raczej kosmetyczna zmiana?

 

To jak duze to sa roznice to sprawa wlasnej percepcji - bardzo wzgledna i subiektywna. Z wlasnych doswiadczen moge smialo powiedziec, ze roznice brzmienia przy wymianie op-ampow sa wyraznie wieksze niz przy wymiane lamp.

 

 

Witamy Keyser_Soze.

 

W kropelce mozna to ujac tak, ze 0404 jest po prostu bardziej neutralne (w studyjnym sensie) niz grajaca cieplej i milej 0202. Sam neutralizm jako forma naturalizmu to juz subiektywna i wzgledna rzecz, ktora kazdy uzytkownik definiuje sobie na swoj sposob :)

 

W najbliższym czasie chce kupić jakąś bardzo dobrą karte, myślałem nad Audiotrack Prodigy HD2

 

 

Prodigy HD2 to raczej low-endowa karta. Bardzo dobra karta to np. Lynx Two albo RME HDSP. EMU1212m jest swoistym wyjatkiem gdyz oferuje juz poziom Lynxa za "smieszne" pieniadze. W porownaniu jednak do Lynxa czy RME sterowniki i firmware tych kart jest jak zabawka. W kartach segmentu pol-pro i pro nie bedzie tez wzmacniacza sluchawkowego. Producent wychodzi z zalozenia, ze ktos kto kupuje taka karte ma swoj wlasny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmak w e-mu maksymalnie wyciąga 16mW czyli mniej niż nie jeden player. Wg mnie za mało jak na słuchawki pokroju K530. Ale sam DAC pewnie jest w miare niezły więc wystarczyło by podłączyć jakiś wzmak.

Wydaję mi się, że wszystkie opinie mówiące o "wybredności" tych słuchawek są troszkę wyolbrzymione.

Jasne, że słuchawki zagrały by pewnie jeszcze lepiej na jakimś oddzielnym wzmacniaczu, co jednak nie zmienia faktu, że na 0202 sobie nie radzą. Do tego trzeba dodać, że 0202 to karta wielce mobilna, do której naraz można podłączyć głośniki, słuchawki i pobawić się mikrofonem. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówiąc bardzo dobrą karte miałem na myśli coś ładnie grającego do typowego sprzętu za kilkaset złotych. Wiadomo, że są karty za kilka tysięcy, ja myslałem nad czymś używanym ok. 300-400zł, xonara pominąłem, na wielu forach opisywali brzmienie hd2 jako jedne z lepszych w swojej cenie. Ciężko mi coś wybrać, bo szukam karty nie do robienia muzyki nagrywania itp tylko do słuchania i z dobrym wyjściem na słuchawki, bo zakup dodatkowego wzmacniacza to narazie odpada. Maya 44, może jakiś xonar( tylko który, DS, DX STX?), m-audio Audiophile 2496. Głośniki napewno będą 2.0, na 90% jakieś microlaby solo, one wymagające nie są ale chce lepszą karte już na przyszłość, te solo tak narazie planuje, być może kupie całkiem co innego, ale napewno żadne 5.1 czy 7.1. A może wogóle jakiś DAC?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xonar ST/STX gra bardzo ładnie jak na ten przedział cenowy, ale musisz sie liczyć z tym, że sporo też zależy od innych komponentów w komputerze.

Niezłe wyjście słuchawkowe, wyjście liniowe 2xRCA do podlaczenia wzmaka albo głośników aktywnych, kupa bajerów do gier i filmów z których tylko Dolby Headphone zasluguje na wyróżnienie.

Sprzedałem swojego bo szukałem czegoś pod USB, ale teraz widze, że trudno o coś równie dobrego w podobnej cenie.

Być może ponownie kupie to samo :/

 

@Keyser_Soze

K530 zagrają z byle czego, ale nie wykorzystasz pełni ich możliwości bez wzmaka. Taka specyfika AKG.

One potrzebują trochę mocy i nie mówie tu o głośności tylko o kontroli brzmienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Keyser_Soze

K530 zagrają z byle czego, ale nie wykorzystasz pełni ich możliwości bez wzmaka. Taka specyfika AKG.

One potrzebują trochę mocy i nie mówie tu o głośności tylko o kontroli brzmienia.

Nie zaprzeczam.

Niestety nie słuchałem ich na lepszym sprzęcie, a chciałbym zobaczyć jaki to zapas mocy jeszcze w nich drzemie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To czyli krótko i na temat jaka karta lub DAC : bardzo dobre brzmienie na słuchawkach i głośniki 2.0, żadnych 5.1, do filmów i gier też nie chce, więc nie zalezy mi na efektach a'la creative. Fajnie jakby była możliwa wymiana opampów w przyszłosci. Budżet 300zł, mogą być używane w tej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdefiniuj czym dla Ciebie musi sie cechowac bardzo dobre brzmienie z jakimis odniesieniami. Samo to okreslenie dla kazdego moze znaczyc zupelnie cos innego. Do 300 PLN bedzie bardzo trudno o bardzo dobre brzmienie w gotowym DACu. Co do kart - jest lepiej, ale musisz sprecyzowac o co Ci chodzi i czy karta ma miec wzmacniacz sluchawkowy czy nie. Rozumiem ze glosniki maja byc aktywne ? Proponuje raczej zalozyc nowy temat. Krotka odpowiedz na to pytanie mozna wynikac jedynie z lakonicznego podejscia do tematu :) Jak opiszesz wiecej szczegolow - chetnie pomozemy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://forum.mp3store.pl/topic/59356-karta-dzwiekowa-lub-dac-ok-200zl/ temat założyłem już dawno :P teraz budżet większy ok 300zł za używane bo nowego nic nie chce, może nieco przekrocze budżet jak będzie warto. Dźwięk masz racje ciężko zdefiniować, napewno nie lubie efekciarstwa jak w creativach typu przywracanie jakości itp. Łatwiej mi powiedzieć jaki dźwięk słuchawek mi pasuje, shure scl-2 czyli bardzo równe brzmienie. Z odtwarzaczy podobała mi się dźwiękowo v39 ze względu na góre, choć bas nieco kulał. Zapraszam do tematu :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności