Skocz do zawartości

Zalany Ipod brak kasy ... umieram bez muzyki


Rekomendowane odpowiedzi

Popieram... Weź Cowona albo serie X Sonego- muszę to napisać bo używam ;D. Jednak tak serio to Cowon.. subiektywnie i7 bo ma już ,,poważne" bebechy i jakość dźwięku powala, a lekko powyżej 400 zł dostaniesz tego playera. Do tego jakieś duuuuuużo lepsze słuchawki. Za 1000 zł wybijesz się z marketowych produktów. Poczytaj o słuchawkach tutaj i zadziałaj coś bardziej grającego- Phonak Audeo, http://allegro.pl/item885976051_super_tanio_nowe_shure_se530.html czy http://allegro.pl/item877962749_future_sonics_atrio_m8_dzwiek_legenda.html. Poczytaj forum, a co do kredytu weź normalny z banku- masz więcej opcji, a nie syf na raty z marketu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie coraz bardziej podoba się E30 :) Sprzęcik za śmieszne pieniądze a moje KPP 25th jakby zaczęły coś grać. Co prawda nie wszystkie kawałki mi się na portach podobają ale taki już ich urok, że potrafią skrajnie zaskakiwać.

 

Na początku byłem deczko zdegustowany playerem ze względu na minimalne przerwy w odtwarzaniu muzyki ale na szczęście upd firmware'u załatwił ten problem.

 

Ten update jest jakiś dziwny. najpierw skopiowało pliczek na playera i potem kazało czekać aż się załaduje... No więc zostawiłem playera na jakieś 30-40 minut... wróciłem i bez zmian... nie włączył się ani nie wyłączył... No i odłączyłem go bo ileż można czekać ;) W menu pokazuje nową wersję więc mam nadzieje, że wszystko się wgrało jak trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autor tematu już zakupił odtwarzacz?

Do 1000zł ja bym celował w Sony NWZ-x1050/1060 albo poczekałbym na nową serię A (NWZ-A840).

Co prawda nie miałem okazji posłuchać flagowego modelu Sony, ale recenzje są dość przekonywujące

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od razu mówie że nie chce toucha

moderator ty jestes niezly kozak w gębie ..... robote mam dla Ciebie w cyrku

czytam czytam i czytam i nie ma zastrzeżen do sennheisera w połaczeniu z zenem

jakoś boje się że sony jest troszeczkę przereklamowany .... może się myle ...

jest lepszy od Toucha?

 

Jak masz wydać 1000 zł na sprzęt to weź X1050/60 ( dobre słuchawki na początek w zestawie ) lub Samsunga P3/ Toucha ( 16GB - 32 GB ) + słuchawki do nich.

 

a te zestawy nie są gorsze od ipoda toucha i sennheiser CX400II ?

Poprostu nie chce się zawieść na jakości dźwięku

 

Gdybym mógł posłuchać na nich czegokolwiek - kurde słuchaweczki za 650ł

i powiem szczerze gdy założyłem sennheiser cx400II oniemiałem z zachwytu boje się co by było gdybym zarzucił Shure se530 :D:D

Zakładam że je wezme....:)

teraz jakiegoś playera mistrzowie doradźcie do 500zl bo juz wiecej to nie wyniose pieniedzy z banku :P

POZDRAWIAM I DZIEKI ZA WSZYSTKIE RADY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od razu mówie że nie chce toucha

moderator ty jestes niezly kozak w gębie ..... robote mam dla Ciebie w cyrku

czytam czytam i czytam i nie ma zastrzeżen do sennheisera w połaczeniu z zenem

jakoś boje się że sony jest troszeczkę przereklamowany .... może się myle ...

jest lepszy od Toucha?

 

Jak masz wydać 1000 zł na sprzęt to weź X1050/60 ( dobre słuchawki na początek w zestawie ) lub Samsunga P3/ Toucha ( 16GB - 32 GB ) + słuchawki do nich.

 

a te zestawy nie są gorsze od ipoda toucha i sennheiser CX400II ?

Poprostu nie chce się zawieść na jakości dźwięku

 

Gdybym mógł posłuchać na nich czegokolwiek - kurde słuchaweczki za 650ł

i powiem szczerze gdy założyłem sennheiser cx400II oniemiałem z zachwytu boje się co by było gdybym zarzucił Shure se530 :D:D

Zakładam że je wezme....:)

teraz jakiegoś playera mistrzowie doradźcie do 500zl bo juz wiecej to nie wyniose pieniedzy z banku :P

POZDRAWIAM I DZIEKI ZA WSZYSTKIE RADY

 

 

Jak wcześniej pisałem to forum służy do szukania. Co oznacza doradźcie, skoro każdy inne ma upodobania. Każdy rzuci coś od iPoda przez Sony iRivery itd a Ty g.. będziesz wiedział. Allegro ma taką przydatną funkcję ustawiania według ceny z wyborem maksymalnej wpisujesz 500 wyskakują playery o których czytasz tutaj. Wszystko zostało praktycznie napisane. Nie można doradzać osobie, która nie ma pojęcia co chce mieć lub czego szuka. Skoro nie znasz różnicy między cx400II, a se530 i widzisz ją tylko w cenie... szkoda doradzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

czytam czytam i czytam i nie ma zastrzeżen do sennheisera w połaczeniu z zenem

jakoś boje się że sony jest troszeczkę przereklamowany .... może się myle ...

jest lepszy od Toucha?

 

 

Rozumiem, że boisz się odtwarzaczy Sony, ponieważ mogą być troszkę przereklamowane, ale już co do firmy Creative nie masz takich obaw? :huh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no szukam pomocy u osób które już posiadały kilka odtwarzaczy i wiedzą co jest dobre a co nie, do tego liczę na opinie osób które testowały playery -

dodam że z doświadczenia wiem że cena nie zawsze oznacza o jakości więc jak sobie na allegro obejrzę najdroższe też mi to gó*** da nie sądzisz?

 

na chwilę obecną zdecydowałem się na odtwarzacz cowona i7 i słuchawki dokanałowe Shure se530

ma ktoś może taki zestaw by podzielić się wrażeniami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no szukam pomocy u osób które już posiadały kilka odtwarzaczy i wiedzą co jest dobre a co nie, do tego liczę na opinie osób które testowały playery -

dodam że z doświadczenia wiem że cena nie zawsze oznacza o jakości więc jak sobie na allegro obejrzę najdroższe też mi to gó*** da nie sądzisz?

 

na chwilę obecną zdecydowałem się na odtwarzacz cowona i7 i słuchawki dokanałowe Shure se530

ma ktoś może taki zestaw by podzielić się wrażeniami

 

 

 

A dlaczego SE530? (nie czytalem tego calego watku)?

Nie lubisz basu czy uwielbiasz tylko srodkowe pasmo? Czy szulasz sluchawek ktore szybko sie rozpadna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no szukam pomocy u osób które już posiadały kilka odtwarzaczy i wiedzą co jest dobre a co nie, do tego liczę na opinie osób które testowały playery -

dodam że z doświadczenia wiem że cena nie zawsze oznacza o jakości więc jak sobie na allegro obejrzę najdroższe też mi to gó*** da nie sądzisz?

 

na chwilę obecną zdecydowałem się na odtwarzacz cowona i7 i słuchawki dokanałowe Shure se530

ma ktoś może taki zestaw by podzielić się wrażeniami

 

 

 

A dlaczego SE350? (nie czytalem tego calego watku)?

Nie lubisz basu czy uwielbiasz tylko srodkowe pasmo? Czy szulasz sluchawek ktore szybko sie rozpadna?

 

nie se 350 tylko SE 530

 

powiem tak na ipodzie miałem w EQ wysokie tony i dość głośno słuchałem na Sennhaiser CX400II i taki dźwięk był gitara teraz szukam czegoś mocniejszego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie se 350 tylko SE 530

 

powiem tak na ipodzie miałem w EQ wysokie tony i dość głośno słuchałem na Sennhaiser CX400II i taki dźwięk był gitara teraz szukam czegoś mocniejszego

 

 

MavericK0069 strasznie jestes chaotyczny.Z Twoich postow wiem ze miales 400zl na grajka a potem ze sluchawki padly i kupujesz wszystko.Jeszcze ze sluchasz rocka.

 

To nijak nie rozumiem ostatniego stwierdzenia ze w ipodzie miales wysokie tony??!

Co niby to znaczy?

 

Do rocka potrzebujesz zestawu ktory bedzie mial kopa.A na samych wysokich to co za muzyka? A gdzie srodek a gdzie bas?

 

Miales tu propozycje dobrych grajkow to czemu ich nie chcesz kupic? Cos napisales o sony a tak sie sklada ze w ostatnim roku z nowych konstrukcji to one maja swietne opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słucham rocka(gatunek muzyki) ale najlepiej mi pasował na wysokich tonach w equalizerze ipoda gdzie były gotowe propozycje nie ma tam ręcznego eq, i tam najlepiej muzyka której słucham brzmiała na zakładce wysokie tony

miałem kupić za 400 zl za gotówkę zdecydowałem się zainwestować więcej kasy i wziąść sobie na raty jakiś dobry odtwarzacz mp3 (ipoda nie chce bo mi z nim nie wygodnie jest za duży i posiada mase rzeczy z których nie korzystam)szukam czegoś wyłącznie do muzyki... i teraz dostałem sporo propozycji i czytałem na różnych stronkach że np cowoni7 jest bezkonkurencyjny jeżeli chodzi o dźwięk natomiast sony jest w opisach dobrym odtwarzaczem z dobrym dźwiękiem , szczerze powiem że nie znam się zanim wszedłem na forum znałem tylko firmę sennhaiser, logitech i creative zarówno jeżeli chodzi o playery jak i słuchawki:/

wymieniacie firmy o których wcześniej nie słyszałem więc ciężko podjąć decyzję a boje się kupić o tak raz dwa i później żałować że ipod touch grał lepiej

podsumuwując chce mały zgrabny odtwarzacz muzyki z bardzo dobrymi słuchawkami nawet do 2 tys

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słucham rocka(gatunek muzyki) ale najlepiej mi pasował na wysokich tonach w equalizerze ipoda gdzie były gotowe propozycje nie ma tam ręcznego eq, i tam najlepiej muzyka której słucham brzmiała na zakładce wysokie tony

miałem kupić za 400 zl za gotówkę zdecydowałem się zainwestować więcej kasy i wziąść sobie na raty jakiś dobry odtwarzacz mp3 (ipoda nie chce bo mi z nim nie wygodnie jest za duży i posiada mase rzeczy z których nie korzystam)szukam czegoś wyłącznie do muzyki... i teraz dostałem sporo propozycji i czytałem na różnych stronkach że np cowoni7 jest bezkonkurencyjny jeżeli chodzi o dźwięk natomiast sony jest w opisach dobrym odtwarzaczem z dobrym dźwiękiem , szczerze powiem że nie znam się zanim wszedłem na forum znałem tylko firmę sennhaiser, logitech i creative zarówno jeżeli chodzi o playery jak i słuchawki:/

wymieniacie firmy o których wcześniej nie słyszałem więc ciężko podjąć decyzję a boje się kupić o tak raz dwa i później żałować że ipod touch grał lepiej

podsumuwując chce mały zgrabny odtwarzacz muzyki z bardzo dobrymi słuchawkami nawet do 2 tys

 

Moje propozycje.

Za dwa, trzy tygodnie zacznie byc sprzedawany Sony NWZ A845.To z pewnoscia bardzo ciekawa propozycja.Ten model z pewnoscia zrobi kariere i zamieszanie.Kupil bym go, sprzedal zalaczone sluchawki i kupil IE8 - bylo by super.

 

NWZ X1050 lub NWZ X1060 + Sennheiser IE8 (lub tansze IE7), (lub troche drogie Westone UM3X)

 

NWZ S639F + Denon AH-C710 lub Sennki IE8 i IE7 (bardzo dobrze tez graja MDR EX700)

 

ewentualnie do kazdego z tych modeli odtwarzaczy sluchawki JVC HP-FX500 (lub wyzszy model FX700).

 

Z pewnoscia dobra jakos dzwieku bedziesz mial ze starszej serii iRivera H100/H300.

 

Mozesz tez kombinowac z Touch 2G lub 3G.

 

 

edit: Oczywiscie jak wydasz okolo 2 tysiace to pamietaj zebys wrzucal dobrej jakosci muzyke.Bo jesli nastawiasz sie na sciagnieta z sieci w okolicy bitrejtu 190kbps to szkoda tej kasy.Zabijesz jakosc taka kompresja a te sprzety jej nie poprawia.

Zawsze mozesz kupic sredniej klasy doki a w szukaniu jakosci dokupic sluchawki wieksze nauszne-wokoluszne zamkniete ktore cenowo wyjda taniej (np 600zl) a zaoferuja to samo co doki za 1200zl.(Dobre jakosciowo doki sa drozesze niz dobre jakosciowo naglowne).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze napisz swoje minimum dotyczące pamięci, bo np. z poręcznych odtwarzaczy tylko do muzyki wyśmienite są: iPod Shuffle 1G lub iRiver IFP-799/899 tyle, że one mają max. 1GB. Tak naprawdę nie łatwo znaleźć coś co ma bezdyskusyjnie lepszy dźwięk od Touch'a... Co do Cowon'a i7 - czytałem, że można wydobyć z niego niezły dźwięk przy umiejętnym wykorzystaniu EQ, bo na FLAT jest podobno metaliczny i bez życia (zaznaczam, że nie miałem okazji go posłuchać). Napisałeś, że podobał ci się dźwięk Touch z ustawieniem z EQ "wysokie tony", czyli przyjmuję że lubisz odtwarzacze z wyeksponowaną górą/chłodne/analityczne. Z takimi preferencjami dźwiękowymi warte uwagi są:

 

- iPod Nano 1G/2G

- Samsung P3

- iPod Video 5,5G

- jeżeli już się uprzesz to Cowon i7

- Vedia v39 (kiepskie wykonanie oraz <imo> sterowanie)

 

Inne propozycje niekoniecznie pokrywające się z twoimi preferencjami dźwiękowymi:

 

- iRiver Clix 2

- iRiver e10

- Sony nwz-x1050/1060

- Sony nwz-e440 (na podstawie relacji majkel'a)

- Sony nwz-s63x

- Nationite S:Flo (wg użytkowników head-fi genialny dźwiękowo, rebrand Teclast T51)

 

Kolejność jest przypadkowa. W większości odtwarzaczy dźwięk możesz dopasować do twoich preferencji za pomocą EQ. Nie mam żadnych podstaw by stwierdzić, że którykolwiek odtwarzacz z tej listy ma lepszą jakość dźwięku niż iPod Touch

 

PS. Jeżeli możesz poczekać do lutego to tak jak napisał Art-s kup Sony nwz-a840.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On chyba juz sam nie wie czego chce albo bawi się z nudów.

 

 

 

Propozycje ma.A co wybierze jego sprawa.No chyba ze oczekuje ze przytakniemy na jego propozycje.Wiecej juz nie da sie polecic...chyba ze poczytac forum miedzynarodowe head-fi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności