Skocz do zawartości

iPod Touch - pytania


wojtek90059

Rekomendowane odpowiedzi

Witam:) Od 2 tygodni zachorowałem na iPoda Touch. Mam w związku z tym kilka pytań, które mam nadzieję nakierują mnie na zakup odpowiedniej wersji tego odtwarzacza.

1) Moje zasoby muzyki nie są wielkie, więc wystarczyłaby mi wersja 8GB, ale tu powstaje pytanie, czy dźwięk w niej nie jest dużo gorszy od wersji 32 i 64GB?

2) Czy jeżeli już byłaby to wersja 8GB to warto brać G2 czy G3, które słyszałem, że niczym się nie różnią.

3) Czy jest szansa znaleźć gdzies nówkę 32GB za cenę 850 zł?

4) Jakie słuchawki współgrają z tym sprzętem? Planuję wydać na nie około 300/400 zł i preferowałbym słuchawki nauszne, które byłby używane na zewnątrz (nie jakies wielkie kobyły).

5) Jakie są jeszcze zalety 32 i 64GB wersji w stosunku do 8GB?

Z góry dziękuję za pomoc:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad. 1) iPod Touch 8GB to właściwie to samo co wersja 2G, 32 i 64GB to 3G, więc rodzi się tu inne pytanie: jeśli kiedyś zainteresujesz się grami (zwłaszcza 3d) to czy chcesz mieć szybką (3G) czy słabą (2G) konsolkę? :) może trochę na wyrost, ale tak obrazowo mówi się różnica jest jak PS1 (2G) i PS2 (3G)

 

ad. 2) nie ma wersji 8GB 3G (patrz punkt pierwszy)

 

ad. 3) w marzeniach :)

 

ad. 4) dowolne przeznaczone do sprzętu przenośnego, słuchawek przeznaczonych do użytku ze wzmacniaczem nie da się używać bez wzmacniacza

 

ad. 5) patrz punkt 1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Moje zasoby muzyki nie są wielkie, więc wystarczyłaby mi wersja 8GB, ale tu powstaje pytanie, czy dźwięk w niej nie jest dużo gorszy od wersji 32 i 64GB?

 

nie ma praktycznie żadnych poza teoretycznymi różnicami z dźwiękiem

 

3) Czy jest szansa znaleźć gdzies nówkę 32GB za cenę 850 zł?

 

to samo co Khron chyba że trafisz na 5% szans że ktoś ci za tyle sprzeda oczywiście mówimy o 2g i 3g.

 

Wsumie to nie chodzi mi tu o konsolę do gier tylko o jakosć dźwięku i dlatego jestem ciekawy czy jest różnica w jakosci pomiędzy 2G i 3G 32 i 64GB? A co do tych 850 zł, to po 900 już chodzą

 

tak jest z każdym sprzętem. Ludzie którzy aż zanadto zaniżają wartość sprzętu "Nowego" powodują to że reszta też zacznie zaniżać żeby można było konkurować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to chyba jednak wybiorę sobie iPoda 8GB 2g/3g. To teraz poradźcie mi jakie nauszne słuchawki by się do tego nadawały? Fajnie by było, żeby nie były za duże i przy okazji zagrały fajnie z moją yamaha rx497. Słucham przede wszystkim rocka. Jestem w stanie wydać na nie do 500 złoty. Pozdrawiam i dzięki wielkie za pomoc;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moge tylko powiedziec ze duzo sie naczytalem o rewelacji: Touch 2g + sennheiser hd595(wyrwiesz za ~400 lub około 550 w nówce)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli do 500 zł..nie wiem, ale do 300 zł to proponuję CAL! lub AKG K450, nie potrafie jednak wskazać, które lepsze, każde z nich mają swoje wady i zalety.

CAL - bardziej szczegółowe, z lekkim oddaleniem

AKG - mniej szczegółowe, ale grająće bezpośrednio, przyjemnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności