Skocz do zawartości

Mp3 kontra muzyczny telefon.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam Żentelmenów,

mam dość poważny problem. Poczytałem trochę forum, spotkałem się z różnymi opiniami więc postanawiam napisać własny temat.

Rozważam zakup przenośnego sprzętu grającego ale mam jeden problem. Zastanawiam się nad wyborem standardowego odtwarzacza mp3 albo muzycznego telefonu. Nie jestem żadnym audiofilem, słuch mam wręcz trochę przytępiony od lat głośnej muzyki na nausznych Creativach, zależy mi po prostu na dobrej jakości muzyki którą mógłbym cieszyć się w mieście albo krzątając się po domu.

Według wielu użytkowników mp3 jest jedyną opcją, inni preferują telefony i zachwycają się jakością IPhone'a (który jest dla mnie zdecydowanie za drogi, dodatkowo jakoś nie jestem zwolennikiem produktów firmy apple). Wiele znalazłem również krytyki w stosunku do mptrójek wychwalanego iRivera. Ze swojej strony napaliłem się na Nokię X3 ponieważ słyszałem o jej jakości dźwięku parę pochlebnych opinii. Niestety reszta jej wykonania pozostawia wiele do życzenia. Inną sprawą przemawiającą do mnie jest niechęć do noszenia dodatkowego złomu w kieszeniach. Jako facet mieszczę w dżinsach portfel, komórkę i klucze. Każdy następny przedmiot sprawia trochę problemów. Jeżeli jednak za mniejszą lub porównywalną kwotę otrzymam lepszą jakość dźwięku nie będę się zastanawiał.

Możecie mi powiedzieć jak to w końcu jest z tymi przenośnymi odtwarzaczami? Co zadowoli średnio wyczulone ucho na ulicach miasta? Bardzo będę wdzięczny za konkretne przykłady.

Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to żaden telefon nie dorównuje najbardziej polecanym odtwarzaczom mp3, nawet tym z niższych półek cenowych - clip/meizu/vedia. Jedynie iphone 3g (przy założeniu, że brzmi tak jak ipod touch 2g, bo samego iphona nie miałem okazji słuchać) jest dosyć przeciętny ale nieporównywalnie lepszy od np nokii 8500 xpressmusic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli wg ciebie touch 2g jest przeciętny to pragnę jak niczego innego spotkać player wg. ciebie " bardzo dobry". Wracając do tematu jak masz dużo pieniędzy to 3g jest git. Jak nie masz wolnego tysiaka :P to nie myśl nawet o "muzycznych" telefonach. Bierz mp3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że tak naprawdę to tylko Iphone jest muzycznym telefonem. Reszta to tylko zwykłe telefony które mają tam jakieś przyciski muzyczne czy coś w tym stylu i jest to przez producentów nazywane "Telefon muzyczny" - Bez sensu. <_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się opowiem z innej strony. Praktycznie miałem taki sam problem co autor tematu. Nie lubię nosić za dużo rzeczy w kieszeniach i szukałem jakiegoś muzycznego tel. Tak samo mam średnio-przeciętnie wytężony słuch muzycznie i doszedłem do wniosku, że sam telefon jako odtwarzacz mi wystarczy. Zakupiłem więc zachwalonego SAmsunga I450, dokupiłem Saoundamgicki PL-21 i porównałem to z Meizu, którego posiadałem rok czasu. Jaki wniosek? Dla mnie telefon gra niestety lepiej od tego Meizu. Może to moje kwestia gustu, ale M3 zbytnio mulił dźwięk, brakowało mi tutaj trochę góry, barwy a to dał mi ten samsung. To tylko moja osobista opinia-osoby która ma przeciętny słuch muzycznie jak autor. Myślę, że zbytnio patrzycie na wszystko przez pryzmat własnych doświaczeń-macie dobry słuch i po prostu dla was wydaje się śmieszne porównanie telefonu do odtwarzacza, jednak dla osób z mniej wyczulonym słuchem różnice ciężko wyłapać, a przecież nikt nie będzie się cały czas wsłuchiwał w dźwięk idąc np. do szkoły czy pracy. Dlatego polecam autorowi kupić jakiś telefon muzyczny. Wygoda jest dużo większa i cieszę się, że nie muszę nosić takiego balastu jak wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, miałem nadzieję wywołać burzę tym tematem ale widać nie wyszło. Brnę jednak dalej.

 

Jeśli chodzi o IPhona to mogłem się nim chwilę pobawić. Nie przypasował mi za bardzo ze względu na cenę (jednak szwęda się człowiek po nocach często a wtedy łatwo stracić tak drogie zabawki) i dlatego że szukam po prostu playera z dobrą jakością dźwięku, a nie kombajnu.

 

Kontynuując temat, zrobiłem sobie prostą tabelkę porównującą mp3 i muzyczny telefon:

 

Mp3 (Shufle) Tel. (Nokia X3/6)

Bateria jest jest

Ekran (może opcjonalnie być)jest

Pmięć Flash jest jest

Przyciski Sterowania jest jest

Procesor muzyczny jest jest

 

 

(Pomijam też fakt posiadania przez telefon jakiś pierdół, chodzi mi o jakość dźwięku)

Porównując oba przypadki teoretycznie oba urządzenia powinny mieć identyczną jakość dźwięku. Co więc decyduje o lepszej lub gorszej jakości? Wykonianie procka? Oprogramowanie? Można je przecież zmienić. Przecież mp3 to noszenie dodatkowego balastu w kieszeni. Inną sprawą są kradzieże, zapominalstwo, awarie (jedno urządzenie padnie, zawsze pozostaje drugie). Telefony muzyczne z dobrą jakością dźwięku są drogie (tak mi się wydaje) oraz często pakuje się do nich pełno zbędnego badziewia co zawyża cenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mega dokłądnie podchodzisz do zakupy sprzętu do odtwarzania muzyki.

Ja mam zarówno muzyczny telefon (sony ericsson w910i) jak i odtwarzacz - małego bezwyświetlaczowego iPodzika.

Na obu muzykę odtwarzam z porównywalnym efektem. Może to kwestia jakości sprzętu, a może tego, że moje ucho nie potrafi wychwycić niedociągnięć.

 

Zastanów się, co jest ci bardziej potrzebne, co częściej masz pod ręką i z czego wygodniej będzie ci się słuchało muzyki. Mi osobiście wygodniej jest z telefonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja też miałem w910, ten telefon nie powinno się nazywać muzycznym, zdecydowanie najgorszy z walkmanów. W810, w800, k850, nawet k750 dało się wgrać dobre pliki od dźwięku i telefon grał wyraźnie lepiej. W910 do tego ma tragiczny głośnik ( oba, ten do rozmów też ). Kiedyś też myślałem, że grają dobrze, dopóki nie kupiłem dobrego odtwarzacza. Jedyny sensowny wybór to iphone, jeżeli brak kasy to sansa fuze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

 

Moim zdaniem kupno dobrego (iPNONE 3Gs) muzycznego telefonu ma sens i to jak najbardziej.

Właśnie wczoraj odebrałem nowy zakup a mianowicie SONY NWZ X1050 i po zabawie z nim przez około 25 min. doszedłem do wnoisku, że dla mnie mój iPHONE 3Gs jest naprawdę super! Ma jakby bardziej detaliczne, czyste brzmienie i przestrzeń wręcz rewelacyjną!

Odsłuch zrobiłem na kilku słuchawkach:

 

1. Dołączone do zestawu douszne Sony MDR NC22 - jakość mają na przeciętnym poziomie pod każdym względem ale funkcja noise canceling działa na nich znakomicie! Wycisza nam sporo naprawdę, dobre do autobusu, tramwaju, pociągu, samochodu i samolotu ...:)

2. KOSS KSC 75 - super się nadaje do Soniaka X1050 właściwie pod każdym względem ponieważ nadaje troszkę przestrzenności temu zestawowi

 

3. Sennheiser PX200 - zagrało to niestety za dużym basem w stosunku do wysokich, jakby zamulone brzmienie, za bardzo cofnięte górne pasmo tonalne :(

 

4. DENON AH-D2000 - PERFEKCJA! Właśnie na tych słuchawkach ten sprzęt dopiero pokazuje pazur. Brzmienie bardziej soczyste, detaliczne i mięsisty mocny dobrze kontrolowany bass. Nic dodać nic ująć tylko słuchać. Pokusiło mnie to aby użyć funkcji clear bass w eq i zadziałało to rewelacyjnie pomimo mocnego podbicia basu zero negatywnych dźwięków zalewających uszy.

 

Jednak, aby być szczerym to jakość tego zestawu sklepowego nie powala i jest tu potrzeba zakupu naprawdę dobrych słuchawek i moim zdaniem DENON nadaje się do tego super.

 

Po podłączeniu się wraz z KSC 75 bezpośrednio na tym samym nagraniu (Ambient Falls #22 - Podcast z iTunes) dynamika i przestrzeń lepsza na iPHONE! Sam w to nie mogłem uwierzyć i zacząłem sprawdzać na różnych słuchawkach lecz zawsze wynik był lepszy na iPhone :) poza jednym wyjątkiem a mianowicie DENON AH-D2000 w tym przypadku lepiej zabrzmiało i to zdecydowanie na korzyść X1050.

Wnioski sami sobie wyciągnijcie...

 

PS. W związku z powyższym mam ochotę sprzedać swojego Sony X1050 za cenę powiedzmy ok 700 zł (użyty był tylko do testów ok 25 min. więc stan IDEALNY)

 

pzdr all

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duzo ludzi pisze ze muzyka ladnie gra na iPhon'ie a wiecie czy na SmartPhon'ie tez moze dobrze grac muzyka jak w dobrych playerach?

Jeżeli chodzi o mierną i chamską podróbę iPhona, to NIE BĘDZIE DOBRZE. (SmartPhon, MyPhone, AyPhone...)

 

Co do tematu: http://forum.mp3store.pl/forum/77-gsm-mp3-players/

A konkertniej temat "Najlepsze odtwarzacze MP3". Polecam zacząć lekturę tak z 30 stron od końca, to wyciągniecie wnioski co warto obecnie kupić, z czego nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności