Skocz do zawartości

Nowe sony jednak w polsce?


TOFAN

Rekomendowane odpowiedzi

hah za 600zł z przesyłką to bym może i kupił a tak to o wiele bardziej opłaca się poczekać na x1050 na iboodzie.

 

 

 

Watpie zebys pokazal sie na ibood.pl w ogole.X series moze byc ale watpie.

W ubieglym roku pojawil sie trzy razy ktorys z modeli A82X - jednak inne modele juz nie.Nie nalezy kierowac sie tym ze na ibood trafia wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 84
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

hah za 600zł z przesyłką to bym może i kupił a tak to o wiele bardziej opłaca się poczekać na x1050 na iboodzie.

 

 

 

Watpie zebys pokazal sie na ibood.pl w ogole.X series moze byc ale watpie.

W ubieglym roku pojawil sie trzy razy ktorys z modeli A82X - jednak inne modele juz nie.Nie nalezy kierowac sie tym ze na ibood trafia wszystko.

 

A jak się już pojawi to pewnie za rok :P Sony X miał premierę, chyba gdzieś na przełomie marca/kwietnia a na ibood trafił pod koniec roku praktycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak się już pojawi to pewnie za rok :P Sony X miał premierę, chyba gdzieś na przełomie marca/kwietnia a na ibood trafił pod koniec roku praktycznie.

 

 

A moze jak pojawi sie A846 lub A847 :) to wtedy rzuca cos na zachete.Sony robi obecnie ogolno-sprzetowa promocje na wszystkie wyroby.Kryzys widac "obniza" ceny sony i daje mozliwosci tanszego zakupu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hah za 600zł z przesyłką to bym może i kupił a tak to o wiele bardziej opłaca się poczekać na x1050 na iboodzie.

 

A ja właśnie dlatego wziąłem a845 bo mam fobie na macane ekrany! Szukałem odtwarzacza z dobrym soundem i naprawdę gdyby to miało brzmieć dobrze to zapłaciłbym i 2000 - byle tylko nie dotyk!

Mam nadzieję, że nie zawiodę się na a845!

PS od rana stoję przy oknie i czekam na kuriera a jego jeszcze nie ma ;( Zwariować idzie hehe!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim słuchaweczki, w których nie ma basu.

 

Znalazłem zdanie z jakiejś recenzji słuchawek Sony, które idealnie oddaje moje odczucia:

However, the treble may be a little harsh on my opinion and also they lack some bass for non-bassy tracks (i.e. metal, classick rock, etc. would sound much as they are played over a tweeter.

No cóż, zdaje się że trzeba kupić słuchawki... :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jestem po pierwszym kontakcie. Przede wszystkim słuchaweczki, w których nie ma basu. Wcale. Nie wiem do jakiej muzyki są dobre, ale do rocka/metalu raczej nie. Na pchełkach od Samsunga YP-U1 słucha się 5 razy przyjemniej...

I tak się zastanawiam, czy to ogólna przypadłość doków?

Coś mi się wydaje, że ktoś tutaj nie umie zakładać doków. Dla mnie takie słuchawki są często przebasowione (stocki od większości telefonów, EP-630/CX300, Denon C551, JBL 220 itd). Mam A845 już prawie tydzień i co do słuchawek mam mieszane uczucia. Mają podbity górny bas oraz przełom średnicy i góry. W sumie źle nie grają, ale ta krzykliwość mnie męczy.

 

Sam player gra raczej jasno i świeżo, sporo czystej góry, bas troszkę oszczędny. Jak dla mnie to jest naprawdę wysoki poziom, w połączeniu z D2000 gra to wybornie, tylko trzeba lubić dużo góry ;)

 

Odstawiając dźwięk na bok, mamy świetną jakość wykonania i dbałość o szczegóły. Jest wyraźnie bardziej kompaktowy od X10x0. Co prawda przyciski mogłyby być nieco wyżej i wyświetlacz mógłby mieć trochę wyższą rozdzielczość, ale to już się czepiam ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jestem po pierwszym kontakcie. Przede wszystkim słuchaweczki, w których nie ma basu. Wcale. Nie wiem do jakiej muzyki są dobre, ale do rocka/metalu raczej nie. Na pchełkach od Samsunga YP-U1 słucha się 5 razy przyjemniej...

I tak się zastanawiam, czy to ogólna przypadłość doków?

Coś mi się wydaje, że ktoś tutaj nie umie zakładać doków. Dla mnie takie słuchawki są często przebasowione (stocki od większości telefonów, EP-630/CX300, Denon C551, JBL 220 itd).

 

No nie do końca (z tym zakładaniem). Filozofia to w końcu nie jest. BTW, ani JBL220 ani CP630 też mi nie podpadły. Dwie inne osoby, którym dawałem do porównania z moim Samsungiem, też stwierdzoały wyraźną różnicę.

Teraz mam S638 i z załączonymi MDR-EX082 jest lepiej, no więc zamówiłem s-Jays, co powinno dać już satysfakcjonujący wynik. Z A845 też pewnie dałyby rady, ale S638+s-Jays wyniosą mnie 120PLN taniej niż sam A845.

 

Generalnie wychodzi na to, że lubię mocno basowe, ciemne brzmienie z cofniętą, niehałaśliwą górą i wyraźnym środkiem, przy czym scenę olewam (wystarczy mi jak się poratuję korektą w odtwarzaczu). Jeszcze dwa tygodnie temu całkiem inaczej bym to określił, ale to będzie chyba najbliżej "wspólnej mowy".

BTW, ciekawe czy gdzieś istnieje słownik audiofilsko-ludzki, bo człowiekowi bez doświadczeń to ta cała terminologia nic nie daje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności