Skocz do zawartości

Budżetowe audio z laptopa


mateuusz

Rekomendowane odpowiedzi

Siema,

 

planuje lekką rozbudowę mojego zestawu audio. Posiadam obecnie lapka ze zintegrowaną kartą dźwiękową, jednym słowem kijowo. Pomyślałem o zakupie Usb Dac'a na początek i potem amp'a MxM. Znalazłem na head-fi temat o Dac'ach i sensowna wydaję mi się karta Creative Sound Blaster X-Fi Surround 5.1. Ma wejście USB i do tego wyjścia optyczne na przyszłość mogące się przydać. Posiadam Shure Srh440 i pod nie chcę zbudować "tor". Znajdzie się jakiś inny, tani Dac który będzie jako-takiej jakości,nie jestem żadnym audiofilem?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i właśnie tego się obawiał, a bardziej odległości jaka dzieli mnie i sprzedawcę. W razie jakiejś awarii jestem w d@#$%. Podejrzewam że koszty odesłania by mnie zjadły. Tak się zastanawiam jeszcze i wymyśliłem coś takiego: Alien Dac i MxM wzmacniacz? Tanio na pewno, nie wiem tylko czy dobrze bo jeśli miało by być kijowo, to wolę trochę więcej zapłacić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znowu ja, zastanowiłem się i zdecydowałem dołożyć trochę funduszy na Zero Dac, będę szukał używanego żeby mieć pewność że działa. Wydaję mi się to jednak najlepszym wyjściem bo są dość spore możliwości zmiany dźwięku poprzez wymianę op-ampów itp. Jak by ktoś miał takiego na sprzedaż, poproszę o info na pm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znowu ja, zastanowiłem się i zdecydowałem dołożyć trochę funduszy na Zero Dac, będę szukał używanego żeby mieć pewność że działa. Wydaję mi się to jednak najlepszym wyjściem bo są dość spore możliwości zmiany dźwięku poprzez wymianę op-ampów itp. Jak by ktoś miał takiego na sprzedaż, poproszę o info na pm.

To jak kupowanie używanego samochodu "bo na pewno jeździ" a ten z salonu miał nie jeździć :P

Zobacz sobie następujące DAC'i - całą linię ibasso obecnie D4 jest na "topie" oraz EF2 od HiFiMan - do tego ostatniego znajdziesz reckę na forum.

Poza tym nuforce wypuścił ostatnio też daca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc;

 

Ibasso D2+ w sumie na niego by mi starczyło, muszę tylko poszukać opinii na jego temat. Nie wątpliwym plusem jest to że można używać samego ampa, daca, lub obu naraz.

Mógł bym go używać z Ipodem+line-out?

Do D4 musiał bym trochę dozbierać ale również fajnie wygląda. D10 to już większa kasa i na razie takimi funduszami nie będę dysponował.

EF2 to lampa,a nie wiem czy chcę się w lampy pakować.Na razie jest tani ale jego cena pewnie pójdzie do góry niedługo. Mam plan kupować dopiero po nowym roku, pod koniec stycznia.

Rozważałem Zero Dac dlatego iż posiada różne wejścia, optyczne itp.W przyszłości, jeśli dokupił bym np. Cd to mógł bym to razem połączyć.

No nic, będę musiał poszukać jeszcze opinii na temat sprzętu.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam ten sam dylemat. Z tym że ja brałem pod uwagę nie kartę Creative'a a kartę USB DIY na PCM2702. Problem w tym, że nie wiem jak ta karta wypadnie w porównaniu z np. ZERO DAC. Najlepiej posłuchać jak grają, tylko wiadomo że to raczej utrudnione gdy nie posiadamy niczego :P Z ceny wynika, że taki ZERO droższy jest tzn. lepszy od PCM2702?

 

Także pytam , co polecacie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności