Skocz do zawartości

iriver iMP


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Zastanawiam się czy można w ogóle gdzieś jeszcze dostać któryś z tych odtwarzaczy. Tym bardziej czy można je dostać w ludzkiej cenie.

 

Trochę już szukam i jedynie na allegro zauważyłem model IMP-550 za całe 280 PLN. Wydaje mi się to przesadą, a być może się nie znam :P

 

Także o ile ktoś posiada jakieś informację o miejscu w którym mogę je nabyć, bądź ma któryś z tych modeli w normalnym stanie wizualnym i idealnym technicznie na sprzedaż proszę o wiadomość.

 

Pozdrawiam

Tomek8888

 

Zapewne mówisz o tej aukcji http://www.allegro.pl/item854841053_iriver_slimx_imp_550_super_sprzet.html

To nie jest drogo , schodziły zarówno za 200 jak i za 500 , a ten jest jedyny ..

Zapewne również jedyny powód że się nie sprzedał jest to że koleś ma zero commentów

Ja swojego w najbliższym czasie wystawie w komisie w cenie 350 pln, z nowymi akku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem już oferty z IMP-350 i cena zaiste jest imponująca. Niestety pomimo moich starań nigdzie na necie nie mogłem znaleźć jakiegokolwiek porównania wersji 350 oraz 550 z opisanymi różnicami pomiędzy nimi [a wydaje się że muszą być duże - sugerując się ich cenami].

 

Na pclabie są co prawda recenzje obydwóch z nich ale przy IMP-350 nie poświęcono ani zdania na opisanie dźwięku (chyba że nie zauważyłem).

 

1. iRiver iMP-350

 

2. iRiver iMP-550

 

Czy uświadczę jakiejś drastycznej różnicy jeśli zamiast wymienionych w temacie kupie model iMP-350?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ipm-550 ma optical out czego nie ma w 350 - jest to ważne jeśli posiadasz lub planujesz DAC'a z opticalem wtedy uniezależniasz się od daca na usb i komputera.

Nie wiem jak z imp-350 ale dźwięk 550 jest wręcz imponujący i rzekłbym referencyjny. 200zł to dobra cena :)

 

BTW. http://cgi.ebay.com/Iriver-Black-CD-Player-SLIMX-imp-550-imp550_W0QQitemZ180447267702QQcmdZViewItemQQptZAU_CD_Players?hash=item2a037ecb76

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ipm-550 ma optical out czego nie ma w 350 - jest to ważne jeśli posiadasz lub planujesz DAC'a z opticalem wtedy uniezależniasz się od daca na usb i komputera.

Nie wiem jak z imp-350 ale dźwięk 550 jest wręcz imponujący i rzekłbym referencyjny. 200zł to dobra cena :)

 

BTW. http://cgi.ebay.com/Iriver-Black-CD-Player-SLIMX-imp-550-imp550_W0QQitemZ180447267702QQcmdZViewItemQQptZAU_CD_Players?hash=item2a037ecb76

 

Potwierdzam ... Używam opticala na codzień w swoim imp-550. Poza tym 550 jest cieńsza (13,7 vs 16,7 mm).

I do impa 550 pasuje pilot od H120 , to dobra wiadomość bo jak ci padnie to sie na niego popatrzysz a on na ciebie ... Całe sterowanie z pilota.

Co do jakości dzwięku, ostatnio wole impa niż IFPka 899, nagrywam na cdrw mp3 i oggi i jade ..

 

Wady ? Mi sie marzy rockbox na impa ..

 

350 ma jedną zaletę względem 550, ma chociaż przyciski , play, stop, FFD, REV. Tak to cieszy ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ipm-550 ma optical out czego nie ma w 350 - jest to ważne jeśli posiadasz lub planujesz DAC'a z opticalem wtedy uniezależniasz się od daca na usb i komputera.

Nie wiem jak z imp-350 ale dźwięk 550 jest wręcz imponujący i rzekłbym referencyjny. 200zł to dobra cena :)

 

BTW. http://cgi.ebay.com/Iriver-Black-CD-Player-SLIMX-imp-550-imp550_W0QQitemZ180447267702QQcmdZViewItemQQptZAU_CD_Players?hash=item2a037ecb76

Co do jakości dzwięku, ostatnio wole impa niż IFPka 899, nagrywam na cdrw mp3 i oggi i jade ..

Miałem ifp'ka 790, który znany jest przecież z jakości dźwięku, ale zejście i dynamika basu w porównaniu do imp to śmiech. Ifp gra daleko za Imp-550. Do tego fakt że masz płyty CD - zero strat jakości, a przysłuchaniu w domu (bo takiego imp ciężko używać jako portable) jest fantastycznie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko liczylem na niższą cene za "przenośny odtwarzacz CD" - jesli chodzi o iMP-550.

 

Jesli chodzi o jakosc dzwięku 350 względem 550 - ktoś wie gdzie moge o tym poczytac, czy może jest tu ktoś kto testował w zamierzchłych czasach obydwa modele i może sie na ten temat wypowiedzieć?

 

Myślę że na iMP-550 lub wyższe modele zapoluje innym razem. A póki co skupie sie na tym co jest w lepszej cenie :)

 

Wejdź tutajMój link sam też chciałem tam pare rzeczy kupic - niestety nie moge się nic dowiedzieć. Pisałem pare razy bez odpowiedzi.

 

Z interesujacych rzeczy jest tam tylko model iMP-400. Jednak pewnie ciężko jest z przesyłką do Polski (o ile w ogóle jest to możliwe). Jutro dokładniej obadam sprawę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słowiem komentarza - zapomnijcie o (poważnej) obsłudze OGG w starych odtwarzaczach iRiver - wtedy była ona ciekawostką i byli maniacy (w tym ja), którzy lubowali się w katowaniu tym swoich uszu...

 

... dziś znacznie lepiej wyjdziecie na skompresowaniu sobie muzyki przy pomocy nowej wersji LAME (MP3, dowolny bitrate) albo WindowsMedia (WMA, max 192kbps jeśli mnie pamięć nie myli) niż na kombinowaniu "a trafię w obsługiwany bitrate czy nie... i skąd ten szum i czemu w ogóle gra za cicho?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności