Skocz do zawartości

Tonsil SD 426 - reacabling


garfield777

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Ostatnio wtyk jack moich Tonsili odmówił posłuszeństwa. Z okazji konieczności udania się do znajomego na lutowanie, zastanawiam się czy przy okazji nie zrobić rekablingu moim słuchawkom, jak wygląda seryjny kabel i jack w Tonsilach SD 426 każdy wie, praktyczny to on nie jest. W związku z tym mam kilka pytań:

1. Jaki kabel polecacie do tych słuchawek, uwzględniając parametry tych Tonsili, oczywiście w rozsądnej cenie.

2. Jakie sklepy polecacie??

3. Jakie końcówki polecacie, domyślnie jest duży jack, chcę go zmienić na małego ponieważ dużego ni używam.

Oczywiście oczekuję na wszystkie wasze uwagi, pomysły i propozycję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dawno zakładany temat ale nikt nie odpowiedział wiec ja odpowiem, dzis dostalem owe tonsile, rozczarowany ich dzwiekiem mysle sobie, no moze wina transportu, dac na maxa rozkrecony dopiero rusza membranami 600ohmowych przetworników(na pawde 495OHM kazdy), okazuje się ze te słuchawki to jedne z lepszych z jakimi mialem doczynienia, grają bardzo dobrze, radzą sobie z kazdym repertuarem muzyki. Po zrecablowaniu doznałem szoku! Słuchawki odwróciły sie o pełen obrót! Grają wyśmienicie, duzo lepiej niż na oryginalnym kablu, zmieniłem cale podłączenie ich. Fenomenalne słuchawki a ich cena ktora byla kiedys...200zl smieszna, chętnie oddam swoje zrecablowane CAL! za te słuchawki! nawet niezrecablowane! Chodziło by tylko o stan idealny i 100% sprawne niekatowane :) pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są warte jeszcze wiecej! Ale niestety niosą one ze sobą kolejne koszty, nalezy do nich nabyć jakis wzmacniaczyk, najlepiej lampke, wkoncu te 500Ohm prawie trzeba jakoś zasilić, beresford nie daje rady sobie tak do konca, tzn daje rade ale zeby głośniej posłuchać niestety, już się nieda, mimo wszystko gra to wszystko dość głośno, dynamika jest perfekcyjna! Przy piosence Metallica - Whisky In The Jar można niezle poruszać głową! I tu znów wspomne o wygodzie! słuchawki trzymają sie bardzo dobrze łba a do tego nie czuć ze wogole sa! perfekt! Ktoś chce moje CAL! za te Tonsile?? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już zwątpiłem, że ktokolwiek odpowie na mojego posta..;]

W między czasie moje słuchawki dostały nowy kabel: CONDUCFIL - SONOLENE 3014 i wtyk NEUTRIKa NYS231BG, wszystko zlutowane cyną ze srebrem.

Słuchawki zaiste są rewelacyjne, niestety ostatnio chyba nie da się ich kupić nowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Zastanawiam się czy wymieniać kabelek.

 

Jak się wogóle rozbiera słuchawki Tonsil sd 426? Z której strony zacząć - gdzie są śrubki - czy jest na zatrzaskach?

 

A co myslicie kabelu SommerCable SC-PEACOCK AES_EBU 2X2X0,22 mm2?

Zastosowany ponoć w Beyerdynamic T1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Miałem kiedyś dt880 recablowane tym kabel i jest dosyć gruby, ale nawet jeszcze w miarę elastyczny. Co do dźwięku to bardziej odpowiadał mi conducfil 3014 do tych słuchawek, myślę że nie ma co z nim kombinować bo rewelacji na pewno nie będzie.

 

Peacock nie jest taki gruby, to cos jak cordial. Chyba bardziej chodzi o to, ze jest podwojny. Puszczenie tak Sonolene (2 rownolegle) daje nam stojak na słuchawki prawie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności