Skocz do zawartości

Xbox 360 elite czy PS 3?


CiociaSamoDobro

Rekomendowane odpowiedzi

Przeciez rekojmia to wlasnie niezgodnosc towaru z umowa ;)I to nie dotyczy tego, ze uzywasz sprzetu poltora roku i on sie psuje i wtedy korzystasz z rekojmi/niezgodnosci z umowa ;) Tylko wtedy kiedy np kupiles iphona 16gb a dostales 8gb, albo kupujesz laptopa z 4gb ramu a jest w nim tylko 2gb, albo kupujesz jakikolwiek sprzet i w chwili sprzedazy on jest zepsuty. Polecam lekture Kodeksu Cywilnego (ja sie wymadrzam, bo w zeszlym tygodniu mialem zaliczenie z prawa handlowego i prawa konsumenta ;) ). To, ze przy wymianie na nowy gwarancje leci od nowa to prawda, tak samo jesli sprzet jest w serwisie to okres gwarancji wydluza sie o czas pobytu w serwisie

 

Owszem, według wielu dotyczy. To, że ty masz taką, a nie inną wykładnię prawa na uniwersytecie, to już inna bajka. Bo wg. umowy możesz oczekiwać, że sprzęt będzie przez te 2 lata działał bezawaryjnie i tyle w temacie. Wiele jeszcze zależy od okoliczności i wartości sprzętu, ale to co napisałeś jest IMO i wprowadzaniem ludzi w błąd ;) Można wiedzieć, kto preferuje w/w przez Ciebie wykładnię?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 64
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Mam jeszcze kilka pytan:

a) do padow xboxowych sa baterie aa.. jak to wyglada przy dualshockach?

B) czy xbox posiada wifi? gdzies w temacie bylo napisane ze ps3 je posiada ale nic o xboxie na tren temat nie mowiono, jesli nie ma, to na jakiej zasadzie mozna grac przez neta;p?

c) jesli mialbym brac ps3 to slim czy fat lepsza?

d) czy na ps3 mozna grac na kopiach zapasowych zapisanych na dysku (coby nie niszczyc plyt?) i ew. jak sie to odbywa? Czy moge porzyczyc od kogos gre i zapisac ja sobie na dysku i gracc?

e) na koniec: jaki dysk do ps3 polecacie? czy 80/120 styka czy lepiej zainwestowac w 250;p?

 

W necie gole ps3 80 gb mozna kupic nawet za 999zl (zrodlo: ceneo) a do tego teraz zblizaja sie swieta i wiiadomo beda obnizki, a po swietach to juz w ogole czyszcenie magazynow i te sprawy;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 - chyba wbudowany akumulatorek.

2 - mozna dokupic przystawke wifi (tania nie jest:P), inaczej po zwyklej skrętce podpinasz:)

3 - jak znajdziesz fata z kompatybilnoscia wsteczną to mysle ze warto. slim za to ma byc cichszy, no i mniej pradu bierze. no i bedzie nowa :)

4 - nie mozna.

5 - ogolnie nawet 80 styka, ale im wiecej tym lepiej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem- na ps3 nie da się skopiować płyt tak by grac, można jedynie jak zainstalujesz linuska jedynie je skopiować. Lepsza slim moim zdaniem. wg. mnie 80 starczy, zwłaszcza że gier nie da się kopiować by grac. Ta kompatybilność- moi zdaniem to jedna wielka kicha. O wiele lepiej wyglądają gry na ps2 puszczone compositem (5 czincz) niż na ps3- widziałem final fantasy 10 - o zgrozo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze kilka pytan:

a) do padow xboxowych sa baterie aa.. jak to wyglada przy dualshockach?

B) czy xbox posiada wifi? gdzies w temacie bylo napisane ze ps3 je posiada ale nic o xboxie na tren temat nie mowiono, jesli nie ma, to na jakiej zasadzie mozna grac przez neta;p?

c) jesli mialbym brac ps3 to slim czy fat lepsza?

d) czy na ps3 mozna grac na kopiach zapasowych zapisanych na dysku (coby nie niszczyc plyt?) i ew. jak sie to odbywa? Czy moge porzyczyc od kogos gre i zapisac ja sobie na dysku i gracc?

e) na koniec: jaki dysk do ps3 polecacie? czy 80/120 styka czy lepiej zainwestowac w 250;p?

 

W necie gole ps3 80 gb mozna kupic nawet za 999zl (zrodlo: ceneo) a do tego teraz zblizaja sie swieta i wiiadomo beda obnizki, a po swietach to juz w ogole czyszcenie magazynow i te sprawy;p

 

a) do xboxa masz baterie AA lub możesz dokupić battery pack a w ps3 masz wbudowaną baterie

B) xbox nie ma wbudowanego wifi, ale można dokupić odbiornik wifi, natomiast można grać podpinając normalnie po kablu sieciowym

c) slim ma większy dysk, jest mniejsze (a jakże :D), pobiera mniej prądu, nie da się zainstalować linuxa, za granicą jest tańszy niż fat u nas nie :P Ja osobiście bym wziął używke fata

d) nie można, niektóre gry instalują tam jakąś zawartość (metal gear solid4) ale jest to obowiązkowe a nie opcjonalne więc nie da sie zgrać gier na dysk

e) ja mam 40gb od półtorej roku i żyje, co prawda powoli kończy mi się miejsce, ale nie ma problemu bo kupie taniutko dysk od laptopa i podepne bo jest taka opcja w ps3 bez utraty gwarancji i danych. Sejvy wrzucasz na pendrive, a ściągnięte gry z netu możesz ściągnąć od nowa bo playstation store pamięta co już kupiłeś. System operacyjny nie jest zapisany na dysku więc nawet updejtów nie trzeba będzie od nowa robić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak sie ma stosunek cen gier z playstation store do pudelkowych odpowiednikow? Jesli mam byc szczery srednio chce mi sie wydawac 200 zl na gre;)

 

 

I przy okazji, moze akurat ktos ma ochote kupic PS2 w stanie dobrym, jakies 15 oryginalnych gier, karta pamieci, pelne okablowanie, 1 pad;D?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak sie ma stosunek cen gier z playstation store do pudelkowych odpowiednikow? Jesli mam byc szczery srednio chce mi sie wydawac 200 zl na gre;)

 

Na playstation store są mniejsze i tańsze gry. Nie kupisz sobie killzone 2 w sieci ;) Najdroższa gra na ps store to gran turismo prologue za 89zł, śmieszne jest to że w saturnie kosztuje 69zł :D Później chyba wipeout hd za 60 pare i później już mniejsze po 39, 29 itd. Gry taniej można kupować na allegro, zawsze nawet nowe gry są troche tańsze niż w sklepach o około 30-40zł. Możesz tez kupować używane gry z półroczym czy rocznym poślizgiem i wtedy to po 100zł i mniej są

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a) do xboxa masz baterie AA lub możesz dokupić battery pack a w ps3 masz wbudowaną baterie

Od siebie dodam że ten battery pack do xboxa jest niewygodny, bo jak nam się rozładuje akumulator to kabelek do ładowania jest imo zbyt krótki żeby na nim wygodnie grać. Wygodniej jest kupić sobie ładowarkę sieciową, do tego 4aku AA i po prostu wymieniać.

 

A do tych kabli hdmi, przed chwilą sprawdziłem na stronie jakiegoś sklepu że od xboxa elite dają w zestawie kabel hdmi a do ps3 nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do slimów na 99% dodają HDMI. Co do kopiowania gier na dysk to się nie da, ale PS3 nie ryje płyt jak niektóre xboxy, więc nie jest to niezbędne.

Kupując Slim nie zapominaj, że nie zainstalujesz linuxa, i nie postawisz w pionie :ph34r:. Mimo tego oraz jej wyglądu wziąłbym Slim. Nowsza konstrukcja, a ceny FAT nie są u nas tak atrakcyjne w porównaniu do chudej.

Akumulator w padzie (DS3) nie jest problemem. Jak się rozładuje to grasz na najzwyklejszej przedłużce USB skąd chcesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i właśnie o to chodzi. Dlaczego płacąc ponad 1000zł za sprzęt nie dostajemy do niego odpowiedniego okablowania? Jest kabel zasilający to powinien być i HDMI, jest to przecież standardowy kabel do podłączenia konsoli tego typu.

 

Dlatego, że dając w zestawie kabel ich zarobek zmniejsza się lub musieliby zwiększyć cenę. Skoro dają kable HDMI to dlaczego nie dać akumulatorów? Skoro są akumulatorki to trzeba dać ładowarke itd.

 

Composite jest z tego co wiem bardziej uniwersalny, bo podłączysz nim stary TV z analogowym wejściem i nowy telewizor w Full HD.

 

Co do wi-fi w xbox - adapter od M$ kosztuje chyba 200 lub 300 zł, ale można kupić najtańszy ap czy router, który może pracować w trybie klienta, podłączyć go skrętką do xboxa i postawić koło konsoli. Bedziemy mieli taki prowizoryczny, ale dużo tańszy adapter.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności