Skocz do zawartości

Xbox 360 elite czy PS 3?


CiociaSamoDobro

Rekomendowane odpowiedzi

Jako ze zblizaja sie swieta i mlodszy brat zazyczyl sobie konsolke na swieta, postanowilismy dokonac zakupu jednej z powyzszych konsol:)

Bedzie ona glownie podlaczna do 32" LCD Sharpa z Full HD lub ewentualnie do 42" rowniez full hd. Ktora z nich to lepszy wybor?

 

Prosze o pomoc! :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 64
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Zdecydowanie PS3.

 

Nie płacisz abonamentu jak w przypadku xbox live.

 

Ostatnio wychodzi więcej "ekskluziwów", które zdecydowanie dają przewagę PS3. (wyszedł chociażby Uncharted 2) - Wychodzi Heavy Rain i God of War 3. Oczywiście nie będę się w tym temacie spierał bo to subiektywna opinia - ale radzę samemu sprawdzić plany wydawnicze.

 

Dostajesz dodatkowo odtwarzacz BR, który daje Ci możliwość grania z 1 płytki, a dodatkowo przede wszystkim możliwość oglądania filmów na "BluReju", w niewiarygodnej, za przeproszeniem wy***nej jakości. Żal byłoby marnować tak dobry HD TV na oglądanie jedynie DVD, a rynek BRi cholernie szybko rośnie - w Polsce jest już masa filmów, coraz więcej tychże filmów jest w bardzo przystępnej cenie.

 

Na PS3 (na nowym slimie już niestety nie) możesz postawić linuxa.

 

PS3 ma WIFI.

 

Kupowanie PS3 chroni Cię przed piractwem, bardziej szanujesz gry(ponieważ do tej pory PS3 nie zostało shackowane). [piraci mnie wyśmieją, ale taka prawda]

P.S. Nie warto kupować 32 calowego TV full HD, ponieważ przy tak małym ekranie nie widać różnicy pomiędzy HD Ready, a full HD. Dopiero od 42 radzę inwestować w FULL HD.

 

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie PS3.

 

Nie płacisz abonamentu jak w przypadku xbox live.

 

Ostatnio wychodzi więcej "ekskluziwów", które zdecydowanie dają przewagę PS3. (wyszedł chociażby Uncharted 2) - Wychodzi Heavy Rain i God of War 3. Oczywiście nie będę się w tym temacie spierał bo to subiektywna opinia - ale radzę samemu sprawdzić plany wydawnicze.

 

Dostajesz dodatkowo odtwarzacz BR, który daje Ci możliwość grania z 1 płytki, a dodatkowo przede wszystkim możliwość oglądania filmów na "BluReju", w niewiarygodnej, za przeproszeniem wy***nej jakości. Żal byłoby marnować tak dobry HD TV na oglądanie jedynie DVD, a rynek BRi cholernie szybko rośnie - w Polsce jest już masa filmów, coraz więcej tychże filmów jest w bardzo przystępnej cenie.

 

Na PS3 (na nowym slimie już niestety nie) możesz postawić linuxa.

 

PS3 ma WIFI.

 

Kupowanie PS3 chroni Cię przed piractwem, bardziej szanujesz gry(ponieważ do tej pory PS3 nie zostało shackowane). [piraci mnie wyśmieją, ale taka prawda]

P.S. Nie warto kupować 32 calowego TV full HD, ponieważ przy tak małym ekranie nie widać różnicy pomiędzy HD Ready, a full HD. Dopiero od 42 radzę inwestować w FULL HD.

 

 

Pozdrawiam!

 

Pracujesz dla Sony?

"Kupowanie PS3 chroni Cię przed piractwem, bardziej szanujesz gry(ponieważ do tej pory PS3 nie zostało shackowane). [piraci mnie wyśmieją, ale taka prawda]"

Najlepszy tekst z całej wypowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie calkiem prosta sprawa - patrzysz które exy bardziej cie interesują i wybierasz tę konsolę... pozycje multiplatformowe wygladają zazwyczaj tak samo, czasem na X360 troche lepiej, ale są to roznice zazwyczaj marginalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciezka decyzja, PS 3 kusi blu rejem, za to Xbox jest tanszy (za 1000 mozna juz kupic elite z 2 padami i 2 grami)... ehhh nie wiem:( co do tego piractwa to dobre hah, jak chce miec orginaly to kupuje orginaly, jak wole zflashowac to moge to zrobic tylko na xboxie (+ dla produtku microsoftu;p), ale nadal ciezko wybrac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kupowałem konsolę ponad 1,5 roku to wybrałem xboxa. Jakbym miał kupować teraz ponownie bym wybrał xboxa.

-forza3

-gears2

-dodatki do gta4

-nieporównywalnie wygodniejszy pad

-fajne zestawy w sprzedaży - jak dobrze poszukasz to prawie za darmow stosunku do wersji elite dostaniesz elite + forzę 3 albo elite + oba dodatki do gta4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla wiadomości Ace99, NIE jestem z Sony - piszę po prostu jako użytkownik PS3, który ma doświadczenie z konsolami i zna opinię innych ludzi posiadających te dwie konsole.

 

Piszę po prostu to co czuję i dlaczego bardziej podchodzi mi PS3.

 

To źle, że nie piracę? Czy jeśli nie kradnę i z tego powodu zachwalam PS3 od razu musi oznaczać, że jestem pracownikiem Sony?

 

Czas zmienić polską mentalność.

 

Gier na kompa nigdy nie piraciłem bo grałem jedynie w sieciówki.

 

Kupując PS3 - szanuję swoje własne pieniądze, gry, pracę innych.

 

Niestety gry sieciowe na Xboxa nie mają żadnych zabezpieczeń - w Polsce jest więcej Xboxów. Z drugiej strony co jest zabawne, więcej gier sprzedaje się na PS3.

 

Odgadnięcie dlaczego zostawiam Twojej osobie Drogi użytkowniku. :)

 

CiociaSamoDobro: Na Xie będziesz dodatkowo płacił za Xlive.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam obydwie konsole już dłuższy czas i jeszcze rok temu powiedział bym bez zastanowienia że jeśli miałbym wybrać którą konsolę wole to byłby to xbox. Sprawa diametralnie się zmieniła w ciągu ostatniego roku bo na xboxa wyszło strasznie mało exclusivów a ps3 poprostu rządzi w tym temacie i wygląda na dzień dzisiejszy że w przyszłym roku będzie to samo. PS3 mocno potaniało przez pare ostatnich lat i jest darmowe granie online. Wogóle ps3 moim zdaniem już praktycznie dogoniło xboxa pod względem serwisu online. Niby xbox live to nie jakieś straszne koszty ale z drugiej strony dlaczego mam za to płacić? :P Jeśli ważna jest dla Ciebie ekonomia to istnieje możliwość przeróbki xboxa jednak na dzień dzisiejszy wygląda że prędzej czy później Cie zbanują z live za to więc albo online albo piraty ;) Nie zrozum mnie źle xbox to też świetna konsola, na którą wyszło od groma świetnych gier ale tak jakby machina microsoftu nieco zwolniła a ps3 nabiera rozpędu. Zresztą moim skromnym zdaniem tylko dla samego Uncharted2 warto zainwestować w ps3 ;) Co do bluray to ja osobiście oglądnąłem na nim ze 2 filmy przez ostatnie 2 lata więc nie jest to dla mnie jakiś wielki plus. Fajnie że jest ale nic ponadto. Ps3 jest też nieco lepsze jeśli chodzi o multimedia np nie ma problemu z divx i nawet napisy w formacie txt można w bardzo łatwy sposób dodać do filmu bez przekodowywania. Xboxy padają jak muchy, jak masz przeróbke to w nieoficjalnym serwisie naprawa 200-300zł czyli ani dużo ani mało ;) Ogólnie: cokolwiek nie kupisz to będziesz zadowolony bo i tak większość gier jest na obydwu konsolach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety gry sieciowe na Xboxa nie mają żadnych zabezpieczeń - w Polsce jest więcej Xboxów.

CiociaSamoDobro: Na Xie będziesz dodatkowo płacił za Xlive.

 

Jak to nie mają zabezpieczeń?

 

Też z bratem kupowaliśmy konsole jakieś 2-3 miesiące temu i kupiliśmy xboxa.

Co do awaryjności to problem był ze starszymi wersjami, jasperów to nie dotyczy, no, ale zwolennicy ps3 dalej swoje.

 

@Azahiel,

"na xboxa masz lepsze tytuły, ale niestety xbox jest bardzo wadliwy" - nie jest, tylko był bardzo wadliwy.

 

Najwieksza zaleta x360 bedzie na pewno mozliwosc przerobienia, jesli komus na tym zalezy, wtedy ps3 nie ma szans, bo wiadomo jaka wtedy będzie różnica w cenie np. 10 gier na x'a i 10 na ps3...

Płatny tryb online, no prawda, ale wychodzi 10 zł miesięcznie, więc na co tutaj narzekać? To 3 piwa, ew. 1 paczka fajek + paczka gum do żucia czy też 1 obiad. Macie plazmy 42' za 3000 zł, konsole za 1000 zł, 10 gier po 100 zł - w sumie kolejne 500-1000 zł, ale zapłacenie tych 120 zł za rok dobrej zabawy to problem.

FragsReaver, "Kupowanie PS3 chroni Cię przed piractwem, bardziej szanujesz gry". Jako zalete wymieniasz wyższe koszty gier na PS3, ale konieczność opłaty za tryb multiplayer na X nie jest już zaletą...

 

Nie lubie włączać się do takich wojen jak ps3 vs. xbox czy windows vs. linux, ale nie lubie też tego, że ludzie często przesadzają w takich porównaniach.

Prawda jest taka, że jeśli chcesz grać na oryginałach to czego nie wybierzesz i tak będziesz zadowolony. W przeciwnym razie i tak nie masz wyboru ;) Każdy chwali to co ma, ale ja nie wiem tak naprawde po co. Ja nic nie mam z tego, że 1 osoba więcej będzie miała taką konsole jak ja. Wypisz sobie ładnie na kartce wady/zalety obu konsol i wybierz wg takiej listy ;) Mam x360 i szczerze mowiac nie wiem co wybralbym jakbym kupował konsole jeszcze raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Co do awaryjności to problem był ze starszymi wersjami, jasperów to nie dotyczy, no, ale zwolennicy ps3 dalej swoje.

 

 

Ostatnio naprawiam wiecej Jasperow niz pierwszych 360tek wiec niestety, nie ma sie co ludzic. Konsola jest bardzo awaryjna.

 

Aha, zeby nie bylo. Sam posiadam 2 Xboxy (1wszego i 360)i ani jednej PS3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba zdecyduje sie na x360.... blu ray jest jeszcze w powijakach, z ta platnoscia online to tez jakos duzeo problemu nie ma dyche miesiecznie... do tego dry na x'a sa tansze... a co jesli chodzi o grafike obu konsol? Roznia sie znacznie? Czy PS3 ma jakas przegladarke lub czy ewentualnie mozna wgrac jakas na dysk:)>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS3 ma wbudowaną przeglądarkę, całkiem użyteczną, gdy zainstalujesz linuxa (fat) to możesz sobie wgrać Mozille chyba. Gry multiplatformowe wyglądają bardzo podobnie (i tak zapewne zostanie do końca obecnej generacji bez względu na ewentualną przewagę technologiczną jednej z konsol), kiedyś większość wyglądała o 1% lepiej na X, teraz zauważyłem, że ten trend zaczyna się odwracać. Z mojego punktu widzenia największą zaletą ps3 są exy, który wgniatają w ziemię te Xowe. Wydaje mi się też, że exy PS3 przewyższają te xboxowe graficznie. Czyżby koniec możliwości graficznych? Kolejne zaleta wi-fi, cell, multimedialność, itp. Bluray szybko się rozwija, więc nie lekceważył bym go. Niedługo (a może już?) gry przestaną mieścić się na DVD i będzie żonglowanie.

Jesteśmy na forum mp3store więc dodam, że PS3 samo w sobie jest całkiem niezłym odtwarzaczem muzycznym pod kolumny. Nie mam za bardzo porównania do innych CD, ale pomiędzy nią, a beresem nie ma wielkiej przepaści.

Teraz, gdy PS3 slim 250gb można dostać za 1350 to na prawdę nie ma się nad czym zastanawiać moim zdaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz xboxa, awaryjny może i jest ja posiadam Xenon'a z 2007 raku do tej pory smigał fajnie ostatnio e74 ( czyli łącznie grał 2 lata miałem w nim cooling moda). Dlaczego xbox :

 

Xbox:

~Pad

~Xbox live (100zł za 14 miechów to nie tak dużo)

~Dużo gier, ex

~Niedługo Natal wychodzi :D

~Naprawa taka droga nie jest za 2 stówki masz wymianę płyty głównej na nową :)

~Dla niektórych możliwość przerobienia

 

PS3

~Większy

~Ładny :)

~Darmowy net

~BluRay ( Nie ma się co tak tym podniecać gdyż programiści za dobrze na niego gier nie umieją pisać)

~Kilka fajnych Ex

~Mało awaryjny

~Niedługo będzie miał tego sticka od Sony ale Natal bije to na głowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do padów to ten od xboxa jest o niebo lepszy do fpp i do wyścigów. PS3 ma niby większe analogii ale za to mało precyzyjnie działające. Co do wyścigów to znowu triggery też o niebo lepsze w xboxie. Co do przewagi pada od ps3 to moim zdaniem jest lepszy do gier akcji jak devil may cry i ma dużo lepszy krzyżak dodatkowo jest lżejszy i mniejszy co może być zarówno plusem jak i minusem. Dla małych dzieci pad od X może być za duży, a znowu dla ludzi z dużymi dłońmi pad od ps3 będzie za mały. Atutem pada od ps3 jest wbudowana bateria która baaaaardzo długo trzyma. Pad od xboxa chodzi na paluszkach, można sobie kupić battery pack czyli poprostu akumulatorek z kabelkiem do ładowania ale pomimo tego że mam oryginalny microsoftu to trzyma krócej niż bateria w padzie do ps3. Podsumowując ja osobiście preferuje pada od xboxa ale napewno znajdą się tacy którzy wybiorą inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do pada to mialem ps1, mialem ps2, do kompa tez mialem pada logitecha stylizowanego na pada od playstation, i wg mnie jest on o niebo lepszy (wygodniejszy od pada od x360) moze to z przyzwyczajenia ale jak gralem na x360 w mm to czasem mylily mi sie analogi z guzikami gora dol ewo prawo w tym padzie (przyzwyczajenie do PS.)jesli chodzi o gry to najchetnej bedzie to pes, gta i gran turismo (chyba GT jest tylko na PS3, a moze i sie myle) chociaz nie przecze ze chetnie pogram w inne gry;) ale te 3 to obowiazkowe pozycje niemalze;d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ps3 slim nie jest większe, niż xbox. Raczej mniej kwadratowe, przez to ciężko to gdzieś upchać :D Ceylon- jest wadliwy, nowe wersje także- wielu moich znajomych pokupowało tak jak Ty 2-3 miesiące temu- połowa z nich miała do wymiany konsole- szedł głownie napęd (jednemu rysował płytki) i płyta głowna. Nie jestem jakiś fanem ps- bardzo zawiedli mnie tym iż nie ma kompatybilności wstecz- a jeśli są to to strasznie syfnie wygląda. Sam myślę nad Xboxem. Głównie przemawia mnie za nim- 2 lata gwaracnji, kopiowanie gier na dysk (dzięki temu zaoszczędzimy laser) i same gry, które moim zdaniem są lepsze na xboxa niż ps3 i nie chodzi tu o grafikę... Niestety nie przemawia za mną awaryjność- choć serwis mają podobnież bardzo dobry. (Ceylon może masz dobry model, ale ile go masz 2-3 miesiące, może masz dobry model, ale opinie nie wale z internetu a raczej od znajomych, którzy niedawno kupili konsole.) Do ps3 bluray nie przemawia za mną, bo cena dvd zwykłych jest tak niska, że nie opłaca mi się, zwłaszcza że nie mam full hd w domy, jedynie hd ready. Moim zdaniem najlepiej mieć obie konsole. Znając siebie najpierw kupie klocka, a potem ps3 jak stanieje sama konsolka jak i gry. Jedynie bymm chyba kupił ps3 dla gran turismo, metal gear solid 4 i god of war 3 i to tyle, reszta na xboxie jest.

 

Na razie katuje ps2, która odkurzyłem chyba po 3 latach i zdziwiłem się że można gry od ps2 dorwać za maks 30 złotych w idealnym stanie czasem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na PS3 nie mogę odtworzyć filmu z pendrive'a, ale co dziwne z odtwarzacza Sony nie ma problemu. Oczywiście wrzucić na płytkę można bez problemu.

PS. Nikt o tym nie wspominał, ale PS3 rozwija się jako platforma multimedialna, po ostatniej aktualizacji mam darmowe AXN, a w planach jest serwis z teledyskami i wypożyczanie filmów. Jak dla mnie to duża zaleta, przestaje to być stricte konsola do gier a zaczyna się robić centrum rozrywki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności