Skocz do zawartości

Przedłużacz - utrata jakości?


Szefo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanko:

czy stosowanie do słuchawek przedłużacza mini jack niesie ze sobą odczuwalną stratę jakości dźwięku?

Domyślam się, że ewentualny stopień tej utraty zależy od materiałów, z których wykonano przedłużacz?

Jaki więc byłby najlepszy? Kupno przez neta gotowych, np. takiego? http://sklep.rms.pl/index.php?p727,przedluzacz-mini-jack-3-5mm-stereo-digital-d-pj15-1-5m

czy może takie na allegro za kilka złociszy?

czy może robiony na zamówienie przez kogoś?

 

Z góry dzięki za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobry, ekranowany przedłuzacz jest warty grzechu ;pp

jakieś straty w jakości na pewno niesie, ale raczej czysto teoretyczne.

nie kupuj najtańszych z allego etc. akurat na kable warto wydać troche kasy ;]]

 

a jak ktoś zaufany sprzedaje własnej roboty kabelek, to nawet wole coś takiego od "markowego".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanko:

czy stosowanie do słuchawek przedłużacza mini jack niesie ze sobą odczuwalną stratę jakości dźwięku?

Domyślam się, że ewentualny stopień tej utraty zależy od materiałów, z których wykonano przedłużacz?

Jaki więc byłby najlepszy? Kupno przez neta gotowych, np. takiego? http://sklep.rms.pl/index.php?p727,przedluzacz-mini-jack-3-5mm-stereo-digital-d-pj15-1-5m

czy może takie na allegro za kilka złociszy?

czy może robiony na zamówienie przez kogoś?

 

Z góry dzięki za odpowiedź.

 

Używałem identycznego przez jakiś czas i osobiście nie zauważyłem pogorszenia dźwięku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedź

czyli coś takiego jak w linku podałem byłoby dobre?

a któryś z tych

http://allegro.pl/item833955561_przedluzacz_jack_3_5_stereo_3m_zlocony_lezka.html

http://allegro.pl/item819591068_przedluzacz_mini_jack_1_8_m.html

w ogóle można porównywać z tym http://sklep.rms.pl/index.php?p727

?

czy nie ma co się w ogóle równać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykonanie kabla kosztuje określoną ilość pieniędzy i nie jest to kwota duża co można zauważyć przy kupowaniu kabla na metry.

 

Większość cen kabli jest narzucona z różnych względów. Złote pokrycia wtyków, oplot kabelka, długość itd a nawet firma co można zauważyć na przykładzie kabla firmy BELKIN dedykowanego do iPodów.

 

Czy ten kabelek za 79zł z ładnym szarym oplotem i ciekawie zaprojektowanymi zakończeniami prezentuje lepszą jakość dźwięku ? Szczerze wątpie

 

I tak dochodząc do kwesti przedłużaczy (które przecież też są kablem) myślę że teoretycznie są jakieś straty ale bardziej zależą one od długości aniżeli od samego faktu połączenia i są one czysto teoretyczne czego wiele osób nie słyszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli Twoim zdaniem, taki kabelek za 2-4 zł nie będzie w jakiś znaczący sposób przeważał nad takim za złociszy 20?

Powiem szczerze, że gdybym miał trochę kaski na zbyciu albo znajomych używających tego typu rzeczy, to pokusiłbym się o dokładne porównanie, a tak to człowiek skazany jest na wybór na podstawie przeczucia (jeśli nie znajdzie się taki, co już się podjął porównania oczywiście ;) ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli Twoim zdaniem, taki kabelek za 2-4 zł nie będzie w jakiś znaczący sposób przeważał nad takim za złociszy 20?

Powiem szczerze, że gdybym miał trochę kaski na zbyciu albo znajomych używających tego typu rzeczy, to pokusiłbym się o dokładne porównanie, a tak to człowiek skazany jest na wybór na podstawie przeczucia (jeśli nie znajdzie się taki, co już się podjął porównania oczywiście ).

 

moim zdaniem w przypadku kabli AUX to jak już szaleć to kupić coś naprawde dobrego. Odpowiednia grubość, miedź beztlenowa i inne takie pierdółki.

 

Ja by oczywiscie kupił za 20zł a to nie ze wzgledu na jakość muzyki tylko na jakość kabla jako takiego oplotu i innych

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem ten kabel Digitala i jak na moje uszy, to po dość długiej "procedurze porównania", mogę stwierdzić, że nie słyszę żadnej różnicy w dźwięku ze słuchawek podłączonych bezpośrednio do gniazda jak i tych podłączonych przez ten przedłużacz. Także szczerze go polecam.

Nie wiem, jak jest z tymi kablami za 2 złote, bo skoro ten jest ok, to nie będę tracił kasy na przesyłkę nowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy takich dlugosciach przedlużaczy trudno aby uslyszec jakąkolwiek roznice w dzwieku. Zabawa sie zaczyna gdy podlaczysz powiedzmy 10-20m dodatkowych metrow kabla wykonanego ze stalowego drutu.

 

Są audiofile którzy twierdzą że kable grają i kupują np po 1200zł za metr...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy takich dlugosciach przedlużaczy trudno aby uslyszec jakąkolwiek roznice w dzwieku. Zabawa sie zaczyna gdy podlaczysz powiedzmy 10-20m dodatkowych metrow kabla wykonanego ze stalowego drutu.

Aż taki nie był mi potrzebny. Nie planuje w najbliższym czasie słuchać muzyki w łazience z komputera w pokoju ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 lat później...

Korzystam z trzy metrowego przedłużacza (nie był super drogi ale też nie najtańszy) z jednej strony podpiętego do komputera (zintegrowana karta dźwiękowa), a z drugiej słuchawki. Normalnie podpinałem niedrogie Philipsy nauszne i dokanałowe, zakupiłem jednak Marshalle Major i jest problem. Nowe Marshalle po podpięciu do przedłużki strasznie tracą na jakości dźwięku, staje się on cichy, trzeszczący i z pewnym pogłosem. Podpięte Marshalle bezpośrednio do komputera graja tak jak powinny. Przeprowadziłem próby z innym komputerem oraz na innym przedłużaczu i niestety problem się powtarzał. Słuchawki podłączone do telefonu graja bez zarzutu. Czy macie jakieś pomysły co może być przyczyną tych trzasków i ogólnego pogorszenia dźwięku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności