Skocz do zawartości

Nano 1G - nie wykrywa go PC


ace99

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam następujący problem ze swoim ipodem nano 1G: ipodowi wyczerpała się bateria i postanowiłem go naładować, podłączam nano do PC, pokazuje się na ipodzie komunikat "very low battery, please wait" i ipod się ładuje. Po dostatecznym naładowaniu baterii ( tak aby starczyło do rozruchu, uruchomienia nano w iTunes i dalszego ładowania ) ipod się uruchamia a na kompie pokazuje się komunikat, że " urządzenie ma awarię ... coś tam jeszcze ". Po naładowaniu baterii da się korzystać z ipoda, wszystko w nim działa, ale nie mogę zgrać nowej muzyki/wykasować starej, iTunes go nie wykrywa, na kompie też nie istnieje. Miał ktoś podobny problem? iPod jest do odratowania, czy raczej jest to już jego koniec?

Proszę o pomoc i propozycje rozwiązania problemu.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem identyczny przypadek, ale z odtwarzaczem Sony. Możliwości takiego stanu są dwie: albo padł kabel, albo port w iPodzie. W moim przypadku pomogła wymiana kabla. Spróbuj zatem z innym kablem...

 

Nie wydaje mi się żeby to był kabel, jest chyba dobry skoro inny ipod działa z nim bez problemów i itunes go wykrywa, ładuje się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj go zresetować , podłączyć do innego USB lub PC . Przeinstaluj na nowo itunes : najpierw odinstaluj same itunes potem WSZYSTKIE aplikacje związane z ipod i itunes a także pozostałości takie jak foldery w program files itp. Zresetuj PC i zainstaluj itunes na nowo . Ponadto sprawdź najpierw te czynności : http://support.apple.com/kb/TS1369?viewlocale=pl_PL , http://support.apple...iewlocale=pl_PL . Może to pomoże :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuję jeszcze podłączyć go pod linuxem, ale wątpię żeby to coś zmieniło. Ponowna instalacja itunes nic nie da, bo WinXP go nie wykrywa ( urządzenie ma awarię i tyle ), nie widzę go w eksporatorze. Jeśli pojawił by się w PC a w iTunes by nie działał to jeszcze pół biedy bo zawsze mogę Rb zainstalować.

Coraz bardziej przekonuję się do tego że to jednak może być gniazdo iPoda uszkodzone, ale to jest naprawdę dziwne, bo bateria się ładuje bez problemów, iPod działa, muza leci.

Jak zrobić ten reset ipoda, bez iTunes? Bo nie chodziło chyba o reset ustawień w ipodzie?

 

Na linuxie nie startuje. Mam drugiego nano 1G i jego wykrywa zarówno na WinXP jak i na Linuxie.

Wątpię, żeby to była wina kabla w takim razie. Gdy podłączę ipoda do innego portu USB komunikat, który wyskakuje to dokładnie "Jedno z urządzeń USB podłączonych do tego komputera ma awarię, ale system windows nie może go rozpoznać. Aby uzyskać pomoc w rozwiązaniu tego problemu, kliknij ten komunikat".

Zdjąłem obudowę z ipod i zauważyłem, że port usb jest odkręcany, ale czy to jest napewno problemem? Jeśli to port to mogę kupić uszkodzonego ipoda i spróbować zrobić transplantację portu.

 

Ma to jakieś znaczenie że ipod jest sformatowany pod apple ( mac'a )?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to zrobić, skoro on nie ma HDD tylko flash i przez windowsa czy linuxa tego nie zrobię, bo nie wykrywa go system. Komunikat jest taki jaki podałem wyżej, a na Linuxie po podłączeniu nic się nie dzieje. gdy podłączę dobrego nano, odrazu wyskakuje komunikat o podłączonym odtwarzaczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O serwisie nie ma mowy, muszę coś sam wykombinować, bo sam odtwarzacz działa i to bardzo dobrze. Powoli myślę, układ sterujący, procesor muszą być w porządku, skoro da się słuchać muzyki, nie można tylko usunąć lub dołożyć nowe utwory.

Próbowałem przejść w tryb dysku ( czy coś podobnego ). Restart ( menu + duży guzik ) i podczas uruchamiania nano, gdy pojawił się znaczek apple naciskam ( duży guzik + play/pause ). Dalej to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem przekonany, że jest na innym systemie sformatowany, ale w opcjach widnieje "format: windows" więc chyba nie jest. Zobaczyłem to dopiero jak się niem dokładnie bawiłem dziś rano. Windows może go nie rozpoznawać, ale linux już powinien. Coś jest nie tak i nie wiem co. Sam ipod działa, odtwarza muzykę, która się na nim znajduje, ale za nic go podłączyć do kompa nie mogę.

 

Czyściłeś te styki np. lekkim papierkiem ściernym?

 

 

Nie, ale i chyba tego spóbuję

 

Czyszczenie też nic nie daje.

 

Ma to jakieś znaczenie że ipod jest sformatowany pod apple ( mac'a )?

 

pewnie że to może mieć znaczenie bo winda nie rozpozna systemu plików apple'a chyba.....

 

 

no bo jak rozumiem sformatowałeś go na Mac'u OSie ?

 

Nawet jakby system plików był apple to wydaje mi się, że i tak by go itunes rozpoznał, wtedy przez itunes można go sformatować pod windowsa i jest już jak powinno być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności