Skocz do zawartości

DIY iPod LOD by Góras


Goras

Rekomendowane odpowiedzi

To jak będzie ten DIY Lod? Jest już jakaś kolejka zamówień?

Na dobrych kablach na pewno zagra lepiej, tzn. nic nie zepsuje, a zwłaszcza na Conducfilu, który jest neutralny.

Będzie, będzie. Nie chcę po prostu, żeby wyszły jakieś dodatkowe problemy, dlatego wolę poczekać aż fizycznie dojdą do mnie wszystkie materiały. Jak tylko tak się stanie - natychmiast dam znać.

 

Dalsze szczegóły cen i konkretyzacja zamówień via PM lub GG: 4908080. Temat niech pozostanie na dyskusje bardziej ogólne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.allegro.pl/item816578301_oryginalny_ipod_dock_m9868_g_a_bcm.html

Przeglądając allegro trafiłem na taki dock do ipodów. Jest oryginalny i my wyjście line-out no i s-video. Wg mnie stacjonarnie lepiej kupić takie coś, a portable kupić to fiio l1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie nie, bo dobry mikrofonowy kabel kosztuje tyle co cały LOD fioo. Patrząc po zdjęciach to nie jest on złożony z podzespołów wysokiej jakości, które jakby nie było mają bardzo duży wpływ na jakość dźwięku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Update: Wtyczki są, egzemplarz testowy wykonałem i działa bez problemu zarówno z moim Video jak i z Touchem 1g (taki był pod ręką). A kable facet wysłał... wczoraj :| Kasa była u niego tydzień temu. Ale i tak powinny dojść do końca tego tygodnia.

 

W każdym razie osoby zainteresowane LODem opartym na Conducfilu mogą już składać konkretne zamówienia, czekających na kabelek posrebrzany proszę o jeszcze chwilę cierpliwości :)

 

Wszystkie detale zamówienia proszę kierować na PW lub gg 4908080.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Update: Wtyczki są, egzemplarz testowy wykonałem i działa bez problemu zarówno z moim Video jak i z Touchem 1g (taki był pod ręką). A kable facet wysłał... wczoraj :| Kasa była u niego tydzień temu. Ale i tak powinny dojść do końca tego tygodnia.

 

W każdym razie osoby zainteresowane LODem opartym na Conducfilu mogą już składać konkretne zamówienia, czekających na kabelek posrebrzany proszę o jeszcze chwilę cierpliwości :)

 

Wszystkie detale zamówienia proszę kierować na PW lub gg 4908080.

 

Przeczyść skrzynkę, bo nie da się do Ciebie dobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wczoraj spotkałem się z Goras'em aby odebrać LOD'a dla iPoda i przy okazji posłuchałem fiio E5 .

 

Zacznę może od moich ogólnych spostrzeżeń technicznych.

 

Z LOD'a mamy wypuszczone 3 małe kabelki zawinięte w "warkocz"(?) do wtyku jack 3.5 mm Neutrik . Kabelek sprawia wrażenie solidnego i taki jest , jego sztywność/plastyczność możemy przyrównać do drutu : pod swoim własnym ciężarem się nie zgina (nie jest tak miękki jak przy większości słuchawek dokanałowych) ale możemy go uformować na dowolny kształt jak nam wygodnie.

 

Wtyczka którą wpinamy do ipoda jest wykonana z twardego błyszczącego plastiku . Od nowości jest na niej folia zabezpieczająca przed porysowaniem.

 

Koszulki termokurczliwe są obcięte i (przygrzane?) z obu stron dosyć starannie .

 

line out dock jest wykonany bardzo dobrze i nie mam większych zastrzeżeń :) .

 

 

 

A teraz najważniejsze : czy to w jakikolwiek sposób poprawia dźwięk ?

 

Na początku podpiąłem : iPod video> LOD> fiio e5 > Etymotic HF2/ Sony Ex-85

 

Nie chcę się rozpisywać na ten temat . Po prostu Fiio E5 nie przynosi korzyści, pogarsza dźwięk . Po przesunięciu suwaka do pozycji "bass boost" robi się jeszcze gorzej .

 

A teraz danie główne : iPod video > LOD > iBasso D3 Python > Sony Ex-85

 

Pierwsze co się rzuca w oczy (uszy ?:P ) to naprawdę o wiele lepsza separacja instrumentów i lepsza ich lokalizacja w przestrzeni . Łatwiej jest usłyszeć wszystkie smaczki/ szczegóły . Ewidentnie niżej schodzący bas z lepszą kontrolą , polepszenie jego zróżnicowania bardzo łatwo usłyszeć słuchając perkusji . Zmian w wokalu nie dane mi było słyszeć . I to chyba na tyle w tej chwili

 

Poniżej kilka zdjęć :

PICT8750.JPG

PICT8758.JPG

PICT8759.JPG

PICT8763.JPG

PICT8770.JPG

PICT8778.JPG

PICT8798.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całość opóźniła się nieco z uwagi na umiarkowany pośpiech gościa od kabli i fakt, że jak już doszły miałem niezły młyn na uczelni związany z przedświątecznymi kolokwiami. Ale wszystko już jest na miejscu, kilka egzemplarzy powstało i działa, jest nawet pierwszy klient (post powyżej :) ) a do drugiego towar wyślę lada chwila.

 

Wrzuciłem do działu "Sprzedam" (click) bardziej handlowe już informacje oraz szereg zdjęć tym razem już własnej produkcji (poza jednym interkonektu, pożyczonym od Damix'a ;) )

 

Z kwestii technicznych, nieporuszonych do tej pory:

Przewody we wtyczkach jack są zabezpieczone koszulkami termokurczliwymi, we wtyczkach od strony ipoda gorącym klejem oraz koszulką na wylocie. Całość jest zrobiona na tyle solidnie na ile jest to możliwe i obaw, że coś się urwie od szarpnięcia kablem nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja również stałem się posiadaczem LOD produkcji Gorasa.

Jest on zrobiony na kablu z posrebrzanej miedzi beztlenowej, z jednek strony iPodowska wtyczka, a z drugiej 2 wtyki RCA marki Neutrik.

 

Kwestię techniczną opisał już Damix i nie pozostaje mi nic innego jak się pod tym podpisać. Jednym słowem wykonanie bardzo dobre.

 

Co do spostrzeżeń dźwiękowych myślę, że też nie dodam wielu nowych informacji.

Zestaw na którym sprawdzałem LOD to:

Touch Igen > LOD > Moonlight v.7 > Beyerdynamic DT880 Pro

 

Wrażenia są mniej więcej takie:

Bas schodzi niżej, jest bardzo dobrze kontrolowany. Jest to na pewno zasługa Moonlighta, ale niewątpliwie kabel odgrywa też ważną rolę, bo słychać poprawę.

Wyklarował się również bardziej środek. Separacja instrumentów niewątpliwie poprawiła się.

Co do poprawy lub pogorszenia sceny to nie mam zdania. Wcześniejszym moim odtwarzaczem był Zune Igen, który swoją przestrzennością bił na głowę i Video 5,5 i Toucha, dlatego ciągle mam wrażenie że iPodowska scena jest wąska i rozciąga się w jednej płaszczyźnie i zmianie tego wrażenia nie pomaga nawet LOD.

 

Są to wrażenia po niezbyt długich odsłuchach, dlatego gdy pojawią się jakieś nowe spostrzeżenia to uzupełnię swój wpis :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Kilka osób ostatnio pytało, czy wciąż się tym zajmuję.

 

Tak, jak najbardziej ;) Z uwagi na sesję i trochę bałaganu na początku nowego semestru nie dawałem zbytnio znać o sobie, ale pomimo to powstało w tym czasie trochę nowych kabli LOD. Poniżej zdjęcia zrobionego dzisiaj, na bazie Conducfil'a Sonolene 3014.

 

Miałem też kilka pytań o rodzaj używanej cyny - bezołowiowa z dodatkiem srebra.

 

IMG_0096.JPG IMG_0106.JPG IMG_0071.JPG

 

IMG_0115.JPG IMG_0116.JPG IMG_0087.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Interkonekt 2x (RCA)-(RCA) dla jvx32tv:

 

IMG_0443.JPG IMG_0440.JPG

 

 

Dwa skręcone ze sobą odcinki w każdym. Miedź beztlenowa posrebrzana, rozmiar widać przy zestawieniu z Conducfilem 3014 - jedna żyła grubości całego kabla z izolacją ;) 1.2 metra, wtyczki Neutrika. Mam jeszcze trochę tego kabla gdyby ktoś był zainteresowany. Ze względu na sztywność i wagę tylko i wyłącznie do użytku stacjonarnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności