Skocz do zawartości

Vtec V39 Pro na Ainol 6000HDA albo Onda VX575HD


Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w temacie, obecnie posiadam Vtec V39 PRO 8 GB i mam możliwość sprzedania go w dobrych pieniądzach. Chcę odtwarzacz konkurencyjny do tego Vteca. Interesuje mnie dźwięk i jakość wykonania. Czy będzie to dobra decyzja jeśli zamienię tego vteca na Ainola albo Onde? Proszę o pomoc.

 

Obecnie posiadam następujące słuchawki:

Vedia SRS200, Vedia SRS300

Sennheiser CX300 Precision II Red

Sennheiser HD202

 

Dziękuję z góry za wszelkie posty w tym temacie.

 

EDIT: ogólnie na ten cel mam 400 zł z kosztami wysyłki i szukam czegoś lepszego od tego vteca. Nie mam doświadczenia. Vtec był świetnym wyborem i sugerowałem się waszymi opiniami. Liczę na waszą pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli priorytetem jest dla Ciebie dźwięk, to najlepszym rozwiązaniem jest zostawić vteca (to jeden z najlepiej grających playerów jaki słyszałem, o ile nie najlepszy), sprzedać sennheisery cx300 i kupić sony mdr ex85... w takim zestawieniu nawet nie pomyślisz o zmianie playerka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wyglądu Vtec mi się nie podoba. Jakość wykonania jest tez taka sobie. Poza tym ciężko do Vteca dopasować dobre słuchawki. Mam aruvany in ear i grają średnio, nie chodzi nawet o bass itp bo nie jestem maniakiem takiego "sportu". Grają ogólnie płytko i tak bez wyrazu, cx300 grają lepiej ale też ciężko je ustawić, SRS200 i SRS300 grają bardzo dobrze to samo HD 202. Zależy mi na slocie karty pamięci i funkcjonalności. Nie ukrywam że z miłą chęcią od czasu do czasu coś bym na odtwarzaczu oglądnął. Onda i Ainol to te same grajki. Planuje też dokupić wzmacniacz słuchawkowy do całości, czy wybór Aional albo Ondy to aż taka przepaść? A nowa Vedia B6 albo Vedia Grand Muzzio? Wiem że v39 postawiła bardzo wysoką poprzeczkę. Dla mnie ten player nie jest wystarczający. Proszę o trochę więcej argumentów za i przeciw. V39 już sprzedałem i kasę mam w portfelu więc tak czy siak COŚ muszę sobie załatwić.

 

Kolejna kwestia jest taka że nie planuje do niego kupować słuchawek za 400-500 zł. Nie jestem aż takim audiofilem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rolandsinger, wiem... Dobrze zatem zapytam inaczej, co byście polecili w miejsce v39. Skoro ta Onda i Ainol to padziew. Może coś z sony? Eh... czuje się jak dziecko błądzące we mgle..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie musisz sam sobie odpowiedzieć na pytanie: co jest dla Ciebie priorytetem, jakość muzyki generowanej przez odtwarzacz, czy jego użyteczność, tudzież bajery, slot na karty, duży wyświetlacz???

 

Niestety jak zapewne zauważyłeś w większości przypadków te cechy się wykluczają...

 

Może rozwiązaniem będzie ipod Touch 2gen?? Duży czytelny wyświetlacz i ponoć świetna jakość dźwięku (niestety opieram się tylko na opiniach innych)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interesuje mnie tylko dźwięk na ten moment. Onda i Ainol odpada. Po rozmowie z ludźmi z Ainol.pl nie widzę najmniejszego sensu zakupu tego playera. Brak korektora graficznego, 7 ustawień zdefiniowanych itp. To najgorszy chłam z allegro ma takie opcje... Budżet na ten player mam skromny.... tj. 400-450 zł i nie mogę go przekroczyć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie jedno. Zaznaczasz, że jakość dźwięku jest najważniejsza - nie bajery, a jak Ci mówią, że V39 to "best options" to szukasz i tak alternatywy.

 

Więc albo chcesz zmienić bo chcesz mieć coś fajnego / nowego. Albo chcesz brzmienie. Troszkę nie logiczne myślenie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każda mama swoje dzieci chwali ;) a Pan Ksy chwali Vedie bo jest pracownikiem Vedi.

Wszystko fajnie, tylko nie przeszło Ci przez myśl, że ma zwyczajnie rację?

 

Poza tym nic z tego mieć nie będzie - nowych V39 już nie ma, tylko niekiedy wypływające gdzieś leżaki magazynowe i oferty używanych. A że V39 ma na prawdę genialną jakość dźwięku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności