Skocz do zawartości

X5 -color Sound?


Ron

Rekomendowane odpowiedzi

Tworcy dodali do X5 etykiete "color sound"-tu sie pomylili wprawdzie ortograficznie >

colour sound winno byc,ale nie w tym czym rzecz, chodzi mi o to,ze jestem bardzo

wybredny jesli chodzi o jakosc dzwieku a z parametow playera

mozna wyczytac ze posiada on wiele dodatkow "koloryzujacych"dzwiek jak system BBE i Bass Boost

equalizer,ktore wydaja mi sie zbyteczne korzystajac z plikow *flac i *ogg w koncu chodzi o naturalny dzwiek

a nie zbedne "dopieszczanie"-jakos nie wpadl mi do ucha to co reprezentuje JetAudio z jego software'owa wersja BBE-brzmi to po prostu sztucznie.

I tu pytanie czy wylaczajac wszelkie "bajery"mozna wydobyc z X5 b.dobry dzwiek pieszczacy ucho:-)

oczywiscie przy dobrych sluchawkach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomine fakt, że 'colour' nie jest jedyną słuszną pisownią tego wyrazu, i COWON jakiejś gafy strasznej nie strzelił. Zaś co do naturalności dzwięku, dla mnie gra świetnie, czy to po dopaleniu, czy na 'normal', kwestia bardzo subiektywna. Nie miałem okazji porównać do serii H irivera, ale jestem bardzo zadowolony :) Szczególnie FLACzki brzmią... soczyście :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tworcy dodali do X5 etykiete "color sound"-tu sie pomylili wprawdzie ortograficznie >

colour sound winno byc,ale nie w tym czym rzecz, chodzi mi o to,ze jestem bardzo

wybredny jesli chodzi o jakosc dzwieku a z parametow playera

mozna wyczytac ze posiada on wiele dodatkow "koloryzujacych"dzwiek jak system BBE i Bass Boost

equalizer,ktore wydaja mi sie zbyteczne korzystajac z plikow *flac i *ogg w koncu chodzi o naturalny dzwiek

a nie zbedne "dopieszczanie"-jakos nie wpadl mi do ucha to co reprezentuje JetAudio z jego software'owa wersja BBE-brzmi to po prostu sztucznie.

I tu pytanie czy wylaczajac wszelkie "bajery"mozna wydobyc z X5 b.dobry dzwiek pieszczacy ucho:-)

oczywiscie przy dobrych sluchawkach?

Colour - British English

Color - American English

 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie ;) ja słucham na normalu (wszystko wyłączone) i jak dotąd nie słyszałem nic łądniej grającego :)

Warto "M@RO" przy takiej wypowiedzi podac z czym porównywałes - tzn jakie modele które słuchałes brzmią gorzej

 

Bo jezeli nie porownywales np. z innym HDD (iRiver H1xx, H3xx, ....) to lepiej napisac "dla mnie brzmi bardzo dobrze" :D

 

Mam nadzieje ze nie potraktujesz tej uwagi jako napasc :D

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie  ;)  ja słucham na normalu (wszystko wyłączone)  i jak dotąd  nie słyszałem nic łądniej grającego :)

A jak oceniacie brzmienie iPoda' Nano w porównaniu do innych?

KSY - kiedys wspominales cos o Piwie :D

 

Moze zdobylbys na takie spotkanie iPoda NANO i np. jakiegos iRivieria (np. H320) (ew. ktos z W-wy posiadajacy wymienione modele).

Moze "FORZA Lacio" dalby sie skusic i wreszcie mielibysmy porownanie dzwieku z tych modeli { pamietam ze KSY pisał Warszawa ;) a FORZA Warszawa-Zoliborz }

 

Zawsze wtedy mozna miec w miare rzetelne porownanie i napisac w czym "odstaje" (lub nie) iPoo od iA/iR

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie ;) ja słucham na normalu (wszystko wyłączone) i jak dotąd nie słyszałem nic łądniej grającego :)

A jak oceniacie brzmienie iPoda' Nano w porównaniu do innych?

KSY - kiedys wspominales cos o Piwie :D

 

Moze zdobylbys na takie spotkanie iPoda NANO i np. jakiegos iRivieria (np. H320) (ew. ktos z W-wy posiadajacy wymienione modele).

Moze "FORZA Lacio" dalby sie skusic i wreszcie mielibysmy porownanie dzwieku z tych modeli { pamietam ze KSY pisał Warszawa ;) a FORZA Warszawa-Zoliborz }

 

Zawsze wtedy mozna miec w miare rzetelne porownanie i napisac w czym "odstaje" (lub nie) iPoo od iA/iR

 

Pozdrawiam

 

Po pierwsze nie "lacio" tylko "Lazio" :)

 

Po drugie ,chętnie ,ale teraz mam tylko maturę (dokładnie matematykę) w głowię i nie mam za bardzo czasu na słuchanie muzyki ,a co dopiero testowanie playerów przy pivie :) Chętni spotkam sie przy pivie w maju :D ,jak bede w dobrym humorze po pisemnym z matematyki :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze nie "lacio" tylko "Lazio"

 

Za literowkę przepraszam. Wiem ze zagorzały kibic jest zawsze wyczulony na takie rzeczy :D

 

Nauka najważniejsza :D

 

Do maja kupa czasu a ja mialem nadzieje ze zamiast ciagle pisac nie iPoo "bo nie" -> to mozna by bylo posilic sie jakimis konkretami :D

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do maja kupa czasu a ja mialem nadzieje ze zamiast ciagle pisac nie iPoo "bo nie" -> to mozna by bylo posilic sie jakimis konkretami :D

Jakbym nie zadawał matematyki na maturze też bym twierdził ,że do maja kupa czasu :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

ktoś tu napisał, że BBE w JetAudio brzmi sztucznie... guzik prawda!!!!!!!!!!!

na jakiej podstawie taki zarzut??

Jestem absolwentem szkoły muzycznej i słuch mam wyczulony.

Mam kartę dźwiękową SoundBlaster Audigy SE ( lub LS - dla użytkowników Linux'a) i zestaw głośników Creative Insire P5900 (5.1) po lekkiej modyfikacji (wyłożenie wnętrza głośników specjalną gąbką).

Dźwięk z JetAudio przy tej konfiguracji sprzętowej z włączonym BBE i BBE-ViVA jest nieporównywalnie lepszy, od Winamp'a, Foobara i innych playerów (nawet po "dopieszczeniu"). Nawet efekt WOW z WindowsMediaPlayer'a wypada licho.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byc moze na takim zestawie jaki podajesz brzmi to dobrze bo BBE kompensuje pewnym stopniu niedostatki sprzetowe ,ale

jak poeksperymentujesz ze sprzetem opartym o dobry wzmacniacz(amplituner)+kolumny wolnostojace powinienes zmienic zdanie!

No chyba ze lubisz "cukierkowatosc" w muzyce i stronisz od naturalnosci,

ale jako "absolwent" szkoly muzycznej powinienes szukac neutralnosci

w muzyce ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na jakiej podstawie taki zarzut??

 

bo bez niego muzyka brzmi lepiej a słuchanie jest mniej męczące dla uszu (nie powoduje bólu głowy)? ;]

 

oczywiście mówię o BBE zaimplementowanym w odtwarzaczach iAUDIO a nie tym z jetAudio... a implementacja SRS WOW z WMP10 jest po prostu uboga, więc wiesz... nie oczekuj cudów ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności