Skocz do zawartości

Cała prawda o Ipodach


Gość Nyggaz

Rekomendowane odpowiedzi

Ipod 5.5 jest jasnym odtwarzaczem a przez LOD coś się zmienia? Rozważam zakup 5.5, z Audeo pewnie będzie za jasno, ale fiio powinno załatwić sprawę jeśli będzie za ostro.

Jakieś porównania między D2 i Video?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem Video i jakoś nie odniosłem wrażenia, żeby był jakoś przesadnie zimny. Zimny to jest Touch, Video jest od niego znacznie cieplejszy.

Ok rozumiem, a jak sprawa ma się przez LOD'a?

Masz może jakieś porównanie video do nano 2g? 2g wydało mi sie dość chłodnym źródłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość untitled37

Swego czasu miałem 2g i video i - o ile dobrze pamiętam - video był cieplejszym grajkiem. Nie dane mi było jednak słuchać czegokolwiek przez LODa.

 

Poszukaj porównań video i nano 1g, jest ich dość sporo, a moim (i nie tylko) zdaniem różnica w dźwięku 1g i 2g jest znikoma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu miałem 2g i video i - o ile dobrze pamiętam - video był cieplejszym grajkiem. Nie dane mi było jednak słuchać czegokolwiek przez LODa.

Dzięki ;) ja będę raczej na 99,9% słuchał przez LOD'a jeśli kupię iVideo dlatego się tak dopytuje. Muszę jeszcze ogarnąć jak trudno jest zrobić takiego line out samemu, ale sądze że to raczej łatwe jest tylko jakąś dobrą wtyczkę trzeba znaleźć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość untitled37

Swego czasu miałem 2g i video i - o ile dobrze pamiętam - video był cieplejszym grajkiem. Nie dane mi było jednak słuchać czegokolwiek przez LODa.

Dzięki ;) ja będę raczej na 99,9% słuchał przez LOD'a jeśli kupię iVideo dlatego się tak dopytuje. Muszę jeszcze ogarnąć jak trudno jest zrobić takiego line out samemu, ale sądze że to raczej łatwe jest tylko jakąś dobrą wtyczkę trzeba znaleźć

http://forum.mp3store.pl/?/topic/43079-projekt-clod/ - nieco o "DIY LOD" i kilka przydatnych linków.

 

Generalnie jeżeli będziesz brał się za robienie kabelka bądź wtyczki to daj znać na forum, na pewno kilka osób się zainteresuje (w tym np. ja ;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jey, touch nie jest zimniejszy od video. Jest pod każdym względem lepszy! Wiem, bo słuchałem obydwóch na tych samych słuchawkach.

ja również słucham i video i Touch 2g, grają trochę inaczej, ale nie rozumiem, w czym, jak piszesz, touch jest tak wyraźnie lepszy od video?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie jeżeli będziesz brał się za robienie kabelka bądź wtyczki to daj znać na forum, na pewno kilka osób się zainteresuje (w tym np. ja ;))

Dzięki za link do tematu, z Qables wyszło by ok 75zł (po kosztach) za sztukę zrobione na srebrnym kablu trzyżyłowym + oplot i czarnym neutriku. Do tego trzeba by było doliczyć szip w polsce.

teoretycznie mógłbym się podjąć zrobienia ze dwóch, ale jakbym miał je robić masowo to pewnie ostatecznie cena była by koło 90zł +ship. a taki dock z qables kosztuje niecałe 40 ojro + sziping

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm ale touch'a nie kupie ze względu na a) brak rockboxa czyli b ) brak .flac'a i .ogg c)relatywnie mało pamięci d) jeśli ma dużo pamięci to dużo kosztuje. Dźwięk już w tym momencie nie będzie tak istotny bo myślę że fiio też doda od siebie trochę dynamiki i przestrzeni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności