Skocz do zawartości

SENNHEISER PX 100-II


hesus666

Rekomendowane odpowiedzi

przerzucając sobie allegro trafiłem na aukcje z senkami jak w tytule. na oficjalnej stronie tez je prezentują: px100-II. ktos mial z nimi stycznosc? jakas nowa konstrukcja, czy tylko maly face-lifting oryginałów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wynika z prostego porównania na podanej przez ciebie stronce: mają lekko dłuższy kabel i pałąk ma wzmocnioną konstrukcje ze stali. Wersja px200 podobnie. Chyba jednak poczekam troszkę do świąt może będą przeceny zwykłych modeli ;p

http://www.sennheiser.com/sennheiser/home_en.nsf/root/private_headphones-comparison?Open&p1=502816&p2=005206&p3=502817

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli brzmienie i wygoda pozostały te same, to chyba bylbym sobie w stanie sprawic takie na stałe :) z roznic mozna rowniez zauwazyc kabel wychodzący tylko z jednego nausznika. no ale, narazie poza modelem powystawowym na allegro nigdzie ich w polsce nie widac. ciekawe jaka bedzie cena (w usa coś ok 60$).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli będą grały nie gorzej od KSC75 to będą ta dla mnie idealne słuchawki.

Wyglądają tak sobie, bez wyrazu ale po założeniu dużych, żółtych gąbek od HD414 będą się prezentować rewelacyjnie.

 

Nie mogę się doczekać, kupię w ciemno.

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

jesli brzmienie i wygoda pozostały te same, to chyba bylbym sobie w stanie sprawic takie na stałe :) z roznic mozna rowniez zauwazyc kabel wychodzący tylko z jednego nausznika

Ciekawe jak przy tym sposobie składania słuchawek rozwiązany jest problem jednostronnego kabla ...

A tak swoją drogą, czy można już normalnie w Polsce gdzieś kupić te słuchawki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak przy tym sposobie składania słuchawek rozwiązany jest problem jednostronnego kabla ...

A tak swoją drogą, czy można już normalnie w Polsce gdzieś kupić te słuchawki ?

Kabel jest puszczony przy krawędzi pałąka, widać jego krótkie odcinki jedynie przy miejscach składania.

Trzeba jednak się dobrze przypatrzeć... Już chciałem pisać, że choć mam te słuchawki to nie mam pojęcia jak to zrobili. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam je już jakiś czas nadal jednak nie zrobiłem porządnego porównania łeb w łeb. Zdawało mi się, że to tak samo brzmiące słuchawki a różnica w dźwięku bierze się wyłącznie z różnicy docisku. Wątpliwości zasiały u mnie testy na headroomie.

 

Miałem je porównać ale wracając od rodziny zapomniałem zabrać PX100... Prawdopodobnie za tydzień bedę je miał.

 

Tutaj cytat z prywatnych wiadomości które pisałem w odpowiedzi na pytania:

PX100-II są potężniejsze, kabel z jednej słuchawki, metalowe "stawy" między pałąkiem a słuchawką. Dźwiękowo trudno mi ocenić. Wydaje mi się, że to to samo lecz ze względu na mocniejszy docisk w PX100-II mają potężniejszy bas.
PX100 są bardzo wytrzymałe, PX100-II są prawie niezniszczalne. II bardziej odstają od głowy i mają mocniejszy docisk. Docisk powoduje zmianę w dźwięku w postaci mocniejszego basu. Poza tym nie wyczułem większych różnic w dźwięku choć używałem głównie PX100 ze względu na biały kolor moich PX100-II. Kabel w II jest wyprowadzony z jednej słuchawki czego nie lubię ale w PXach mi to zupełnie nie przeszkadza.

 

Jeśli szukasz lepszego dźwięku niż w PX100 to się zawiedziesz, jeśli chcesz porządniej wykonane, niezniszczalne słuchawki i bardziej podobają Ci się z wyglądu PX100-II to je kup.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Okazuje się, że Headroom miał rację, porównując bezpośrednio różnice są łatwe do wyłapania...

Cytat z kolejnej z moich PM:

PX100-II grają znacznie dynamiczniej, z lepiej kontrolowanym basem o większym uderzeniu, mają też lepszą górę (nie jest tak metaliczna). Test przeprowadzony z założonymi gąbkami od HD414 na obu parach PX100. Odpadło więc przekładanie gąbek. Siła docisku ma wpływ na brzmienie ale nie tak duży jak się spodziewałem. Tym razem testowałem regulując tą siłę.

PX100-II grają znacznie lepiej. Był dziś u mnie colnet i on także to potwierdził.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygoda podobna ale PX100-II lepiej trzymają się głowy... Może to też po części, że PX100 są po prostu już "wyrobione".

Więcej nie napiszę bo osobiście używam ich cały czas z gąbkami od HD414 a powrót do standardowych jest trudny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności