Skocz do zawartości

Mpio I Moc Wyjściowa


monthy

Rekomendowane odpowiedzi

Chcę zakupić mpio fy 500

Jednego tylko nie rozumiem....-opisu mocy wyjściowej tego playerka

Podane sa dwie:15Mw/15Mw (Eu : 6Mw/6Mw)

Ta druga to chyba jakaś norma unijna ale króra jest rzczywista w tym playerze!!!???

Bo wolałbym zeby była jednak ta większa:)

Jak ktoś wie to proszę o uswiadomienie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli kupisz odtwarzacz w europie, to będzie miał firmware europejski... jak będzie miał europejski to będziesz miał te 6mW na kanał...

 

... nie wiem czy da się zamienić firmware europejski na "światowy"... np. u irivera w serii iFP się dało, w serii T dopiero po dogłębnym zbadaniu sprawy i zrobieniu "specjalnego" firmware'u ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli kupisz odtwarzacz w europie, to będzie miał firmware europejski... jak będzie miał europejski to będziesz miał te 6mW na kanał...

 

... nie wiem czy da się zamienić firmware europejski na "światowy"... np. u irivera w serii iFP się dało, w serii T dopiero po dogłębnym zbadaniu sprawy i zrobieniu "specjalnego" firmware'u ;]

dzięki bardzo

a nie wiesz czy w iriwierze ze Stanów(allegro) firmware jest rzeczywiście taki jak piszą (model z serii 800) 18mW na kanał?

I po ki grzyb w Europie tak to zaniżają?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zrozumiałeś...

 

... modele serii iFP (iFP-700/800/900) są IDENTYCZNE NA CAŁYM ŚWIECIE... kupisz europejski i możesz wgrać firmware europejski/amerykański/koreański/japoński/chiński do wyboru, bez najmniejszego problemu... nie musisz więc kupować "amerykańskiego" odtwarzacza, do odblokowania "pełnej mocy" wystarczy "uaktualnić" odtwarzacz europejski dowolnym innym niż europejskim firmwarem

 

co innego seria T (T10/T20/T30) - albo musisz sprwadzić odtwarzacz amerykański, albo przeprowadzić konwersję MTP-UMS...

 

tylko że w wypadku iFPków różnica wynosiła 3.5dB (trochę), a w przypadku serii T mniej niż 1.5dB (mało) - to po i przed "odblokowaniu" ;]

 

... w przypadku mpio różnica wynosi prawie 8dB... to dużo O_o (ponad 2 razy głośniej)

 

---

 

a dlaczego tak się robi? ponieważ jesteśmy w unii, a tylko na terenie francji obowiązuje pewne prawo mówiące jaką moc mogą mieć przenośne odtwarzacze audio... czyli że to prawo obowiązuje (wirtualnie) w całej unii ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zrozumiałeś...

 

... modele serii iFP (iFP-700/800/900) są IDENTYCZNE NA CAŁYM ŚWIECIE... kupisz europejski i możesz wgrać firmware europejski/amerykański/koreański/japoński/chiński do wyboru, bez najmniejszego problemu... nie musisz więc kupować "amerykańskiego" odtwarzacza, do odblokowania "pełnej mocy" wystarczy "uaktualnić" odtwarzacz europejski dowolnym innym niż europejskim firmwarem

 

co innego seria T (T10/T20/T30) - albo musisz sprwadzić odtwarzacz amerykański, albo przeprowadzić konwersję MTP-UMS...

 

tylko że w wypadku iFPków różnica wynosiła 3.5dB (trochę), a w przypadku serii T mniej niż 1.5dB (mało) - to po i przed "odblokowaniu" ;]

 

... w przypadku mpio różnica wynosi prawie 8dB... to dużo O_o (ponad 2 razy głośniej)

 

---

 

a dlaczego tak się robi? ponieważ jesteśmy w unii, a tylko na terenie francji obowiązuje pewne prawo mówiące jaką moc mogą mieć przenośne odtwarzacze audio... czyli że to prawo obowiązuje (wirtualnie) w całej unii ;]

dzięki zawsze miło spytać fachowca:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>> LINK <<

 

1 dB to różnica ciśnień (głośności) 1.1 : 1

3 dB to różnica ciśnień (głośności) 1.5 : 1

6 dB to różnica ciśnień (głośności) 2 : 1

20 dB to różnica ciśnień (głośności) 10 : 1

40 dB to różnica ciśnień (głośności) 100 : 1

80 dB to różnica ciśnień (głośności) 1000 : 1

96 dB to różnica ciśnień (głośności) 3 500 : 1

140 dB to różnica ciśnień (głośności) 10 000 000 : 1 (taka jest dynamika ludzkiego słuchu - od progu słyszalności po próg bólu)

 

nie, 6 dB to "dwa razy więcej" :) nie sugeruj się tym co pisze w equalizerze w iAUDIO - do dziś nie wiem jak to rozumieć ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak wogole to jest pytanie do naszego ulubionego PR.

 

Dlaczego na ww.mpio.pl jest tak dziwacznie napisane.

 

Przy niektorych MPIO Moc (2x18 EU 2x6mw)

 

Skoro to Polska strona to powinno byc napisane ile maja playery sprzedawane w Polsce.

 

Albo info ze po wgraniu odpowiedniego firmware (i czy jest to mozliwe) uzyskaja moc 2x18.

 

Przy ktoryms MPIO z HDD jest jeszcze ciekawiej (2x18 mW z SRS, bez 2x6 mW) O_o

 

Pare miesiecy temu jak myslalem o MPIO tez mnie to zdziwilo - pora to chyba wyjasnic - moze ktos napisze e-mail do mpio.pl, chyba ze wspomniany PR nam pomoże :D

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

no wlasnie..a jak jest z tym Mpio hd300

na stronach podawane jest : 2x18 mW z SRS, bez 2x6 mW. orientuje sie ktos w tym? pzrymiezam sie i przymiezam do zakupu ale nie wiem czy mocy playerowi starczy (mam zamiar nosic go do pracy a w pracy mam troche glosno :D ) niby wszedzie piszecie ze firmware'y spoza EU sa "mocniejsze" bylem na stronie mpio ogolnoswiatowej i tez podawane sa takie same parametry jak na stronie polskiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno to jest ile odtwarzacz ma wg producenta a drugie to jest ile odtwarzacz ma na firmwarze europejskim z ograniczoną głośnością :)

 

a ja to jakos inaczej rozumie..bo przy innych playerach z tej firmy pisze np 18 mW, 6 mW (EU)

a to co podano przy hd300 przypuszczam ze znaczy ze odtwarzacz ma 30 mW z wlaczana funkcja SRS a z wylaczona 6 mW..wogole barzdo dziwne bo co ma jedno do drugiego :| pisze maila do mpio polska z pytaniem..zobaczymy co odpowiedza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno to jest ile odtwarzacz ma wg producenta a drugie to jest ile odtwarzacz ma na firmwarze europejskim z ograniczoną głośnością :)

 

a ja to jakos inaczej rozumie..bo przy innych playerach z tej firmy pisze np 18 mW, 6 mW (EU)

a to co podano przy hd300 przypuszczam ze znaczy ze odtwarzacz ma 30 mW z wlaczana funkcja SRS a z wylaczona 6 mW..wogole barzdo dziwne bo co ma jedno do drugiego :| pisze maila do mpio polska z pytaniem..zobaczymy co odpowiedza :)

to 6mW (EU) to głupie francuskie ograniczenie, bo żabojady nie potrafią sami sobie ściszyć i rząd musi ratować ich bębenki ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja to jakos inaczej rozumie..bo przy innych playerach z tej firmy pisze np 18 mW, 6 mW (EU)

a to co podano przy hd300 przypuszczam ze znaczy ze odtwarzacz ma 30 mW z wlaczana funkcja SRS a z wylaczona 6 mW..wogole barzdo dziwne bo co ma jedno do drugiego :| pisze maila do mpio polska z pytaniem..zobaczymy co odpowiedza :)

 

Faktycznie inny cytat zdaje sie to potwierdzac:

 

Odtwarzacz ten został wyposażony system SRS, 30mW mocy wyjściowej na każdy kanał, wiele ustawień EQ, dźwięk 3D oraz SRS WOW. Ponadto do dyspozycji są 4 ustawienia EQ które wprowadzą

 

Co by znaczylo, ze jak ktos lubi posłuchac na wyłączonym EQ i dopalaczach -> niech zapomni o MPIO :(

 

Ten sam cytat jest na stronie niemieckiej i amerykansiej MPIO ;)

 

I ten czas 13 godzin - podany przez producenta -> to w praktyce moze byc koło 7-8 godzin :(

 

Najlepiej umówic sie do mp3store i posłuchac sprzetu. Wtedy sie okaze co sie dzieje po wylaczeniu SRS-u.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności