Skocz do zawartości

Przedwzmacniacz do solo7c


kapiZIP

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...

Preamp plus Solo 7c to bardzo dobre rozwiązanie, wielu powie, że zbędne będzie takie połączenie, gdyż solówki mają sporo mocy i przy użytkowaniu ich z normalnym źródłem ( PC, cd-deck,DVD..etc..) nie ma potrzeby wzmacniania sygnału podawanego na gniazda Microlabów. Nic bardziej mylnego! :)

 

Plusy tej kombinacji to:

-Dynamiczniejszy przekaz muzyczny

-możliwość normalnej korekcji pasm poprzez preamp. ( Te podbicie basu w 7c to kpina nie korekcja)

-Możliwość podpięcia większej ilości źródeł.

 

Przez długi czas do Microlabów miałem podpięty Pre Denona PRA-1100. Dźwięk zyskał na soczystości, dynamice i szerokości sceny. Jako że 7mki pracują u mnie jako monitory bliskiego Pola :P , zapotrzebowanie na bas w okolicy 80cm od głośników było u mnie duże, same solo podawały mi go trochę, ale najlepsze rezultaty były jednak w okolicach 2-3m od osi stereo zestawu. Z Denonem bas pojawił sie tam gdzie go potrzebowałem, i zyskał na precyzji oraz soczystości. Poza tym zawsze jeden klocek więcej do zestawu stereo się przyda ;)

 

W chwili obecnej parcuje na "czystych" microlabach i brakuje mi dołu pasma.. zastanawiam się nad zakupem kolejnego Pre lub wymianą 7c na inne głośniki .. może powrót do amp+pasywne kolumny?

 

Także polecam spróbować i ocenić efekty takiego zestawienia pre+Solo7c, myślę, że będziesz zadowolony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Chcesz dorzucić 4 stówy do solówek?! :o

Nie jestem zbytnio obeznany w temacie monitorków i wzmacniaczów, ale jestem w 100% pewny, że za ok 800zł można dorwać całkiem przyjemne kolumny i porządny wzmak, który będzie bił solówki pod każdym względem.

 

A co do konkretnych propozycji, niech ktoś bardziej doświadczony się odezwie.

Tak czy siak. Sprzedaj solówki i popytaj się o coś konkretnego. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedwzmacniacz możesz zrobić na dobrych wzmacniaczach operacyjnych typu AD797 lub tańszych opa604 i Solo 7c zagra jeszcze lepiej.

Ja bym sprzedał solówki i również dołożył do porządnego wzmacniacza i głośników. Dobrym i tanim wyjściem może być zakup GC + jakieś monitorki typu Tannoy m1/m2/m2.5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, preampa to masz już na swojej audigy.

 

Ja bym sprzedał solówki i również dołożył do porządnego wzmacniacza i głośników. Dobrym i tanim wyjściem może być zakup GC + jakieś monitorki typu Tannoy m1/m2/m2.5

Em, dla niego te solówki są ZA MAŁE, tannoye wypadną jeszcze gorzej... zwłaszcza z GC :) To nie ta szkoła dźwięku, on potrzebuje wielkich podłogówek i pieca 100w/kanał :)

 

A i do autora - TAK, tego pieca potem możesz podpiąc pod audigy i będzie dobrze grało :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czegóż to słuchasz? I na czym Ci zależy - na jakości, pięknej średnicy, naturalności, czy na umcyk?

 

20m^2 to nie tak znowu dużo, te solo spokojnie powinny styknąć. Ja mam w 16m^2 małe monitorki z 1x13cm na basie/średnicy i są już nieco zbyt małe, ale te solo mają 2x16cm. To już zupełnie inna rozmowa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności