Skocz do zawartości

głośniki do kompa


miq13

Rekomendowane odpowiedzi

Też miałem podobny dylemat. Wszyscy doradzali mi żebym brał 2+1 a nie 2.0. Musisz sobie odpowiedzieć sam na pytanie jakiego dźwięku oczekujesz. Geniusy vs Microlaby? Jak dla mnie TYLKO microlaby. Dlaczego to postaram się w miarę obiektywnie to przedstawić.

 

Microlaby są bardzo dobrze wykonane. Jest to prawdziwe drewno. Dla przykładu Solo 7C które mam ważą 24 KG! Ich solidność widać i słychać. Mają kapitalną średnice, bardzo subtelną gorę oraz dynamiczny i precyzyjny bass. Nie jest to łupanie jak w głośnikach 2+1 albo 5+1. To zupełnie inny wymiar dźwięku. Bass trafia tam gdzie ma być. Nie brakuje im przestrzeni a przy dobrej karcie np. SB Audigy SE albo X-Fi grają FENOMENALNIE. Po 3 miesiącach używania dźwięk jeszcze bardziej się wyrównał. Stonował itp. Zapewne efekt wygrzewania. Słucham wielu gatunków muzyki i w każdym się sprawdzają. Dla przykładu niektóre kawałki z gatunku new wave albo ambient po prostu wgniatają w ziemie.

 

Jeśli oczekujesz od głośników pełnej muzykalności w rozsądnych pieniądzach to nawet się nie zastanawiaj. Miałem taki sam dylemat jak ty ale nie żałuje swojego wyboru.

 

Solo 7c są praktycznie nie dostępne obecnie. Jeśli już jednak ustrzelisz to grubo ponad 500 zł. Ja ci polecam na początek solo 3c. Są one podobnej konstrukcji tylko troszeczkę mniejsze i słabsze o 30W. Jeśli masz pokój 4x4m to i tak lepszych ci nie potrzeba. Ja swoje SOLO 7c do tej pory nie wykorzystuje. Słucham na 30-40 mocy z 60. Co jest istotne nawet przy słuchaniu muzyki na maxa nie ma żadnych zniekształceń.

 

SOLO 3c możesz kupić za jakieś 300 zł

http://www.infosoft.pl/product.php?id=200045&categorie=289

 

Kupowałem właśnie w tym sklepie. Następnego dnia po zamówieniu były już u mnie. Bardzo polecam ten sklep z innego powodu. Pracownicy którzy tam pracują DORADZĄ i pokierują cię podczas zakupu. Wiedzą co sprzedają.

 

Jeśli jednak masz jakiś uraz do firmy Microlab (niektórzy twierdzą że to modecom pod inną nazwą) to polecam ci głośniki firmy Vigoole. Są one dostępne w tym samym sklepie.

 

Vigoole C2048 kupisz za około 300 zł.

http://www.infosoft.pl/product.php?id=113872&categorie=290

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności