Skocz do zawartości

H320/340 z zasilaczem.


domzz

Rekomendowane odpowiedzi

Tak się zastanawiam....

Może któryś z forumowych elektroników mógłby odpowiedzieć na pytanie czy do iRiverów H320/340 można podłączyć w miejsce baterii zasilacz 3,7v?

Wiadomo, oczywiście nie będzie to już player portable, ale chodzi mi tylko o ideę. Kiedyś nastąpi ten dzień, że bateria wyzionie ducha, a fajnie byłoby mieć ten player forever.

 

Myślałem, żeby wyprowadzić kabelki, a nawet spreparować wejście na zasilacz w obudowie. Może się ktoś wypowiedzieć w tym temacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie prościej wymienić baterię na nową? Ani to drogie, ani skomplikowane.

 

A jeśli upierasz się przy zasilaczu, to po co chcesz kombinować z 3,7V zamiast baterii? W odtwarzaczu masz gniazdo ładowania, wtykasz weń firmowy zasilacz 5V i po problemie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie prościej wymienić baterię na nową? Ani to drogie, ani skomplikowane.

 

A jeśli upierasz się przy zasilaczu, to po co chcesz kombinować z 3,7V zamiast baterii? W odtwarzaczu masz gniazdo ładowania, wtykasz weń firmowy zasilacz 5V i po problemie.

 

Ale czy firmowa ładowarka zadziała nawet wtedy, gdy aku będzie całkowicie padnięty, a właśnie o to mi chodzi, o całkowitą eliminację aku i wtawienie w jego miejsce zasilacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ lubię słuchać muzyki przed zaśnięciem, kiedy jest już cicho i mogę player odłożyć jedną ręką, nie ruszając się złóżka ;)

Przy sprzęcie stacjonarnym trzeba wykonać więcej czynnośći (i'm lazy):P.

Sam player z zainstalowanym (i rozwijanym) Rockboxem i CF modem (możliwość rozbudowy nawet do 128GB, a kto wie co bedzie w przyslosci) uważam za doskonały, a ładowanie co 2 dni playera uważam za porażkę. Jako portable będzie coś innego.

Podejrzewam jednak,że z wyjętym aku H320 się nie odpali. Trzeba będzie sprawdzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ lubię słuchać muzyki przed zaśnięciem, kiedy jest już cicho i mogę player odłożyć jedną ręką, nie ruszając się złóżka ;)

Przy sprzęcie stacjonarnym trzeba wykonać więcej czynnośći (i'm lazy):P.

Fajnie, ale wciąż nie wiem, po co chcesz usuwać z odtwarzacza aku???

 

ładowanie co 2 dni playera uważam za porażkę.

Jeżeli masz zużytą baterię, to nowa (wg zapewnień sprzedawcy 2200 mAh) kosztuje jakieś 50-60 zł. Wymieniasz ją samodzielnie, wystarczy mały śrubokręt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, ale wciąż nie wiem, po co chcesz usuwać z odtwarzacza aku???

 

W sumie może zostać w środku, ale chciałbym, żeby player działał z zasilacza nawet jak aku bedzie calkowicie padniety.

 

 

 

Jeżeli masz zużytą baterię, to nowa (wg zapewnień sprzedawcy 2200 mAh) kosztuje jakieś 50-60 zł. Wymieniasz ją samodzielnie, wystarczy mały śrubokręt.

 

Wiem, jedzie już do mnie z HK 2300mAh.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałbym, żeby player działał z zasilacza nawet jak aku bedzie calkowicie padniety.

Będzie działał. Nie ma potrzeby usuwania aku.

 

jedzie już do mnie z HK 2300mAh.

I słusznie. Dojedzie w ok. tydzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Fajnie, ale wciąż nie wiem, po co chcesz usuwać z odtwarzacza aku???

 

W sumie może zostać w środku, ale chciałbym, żeby player działał z zasilacza nawet jak aku bedzie calkowicie padniety.

 

 

 

Jeżeli masz zużytą baterię, to nowa (wg zapewnień sprzedawcy 2200 mAh) kosztuje jakieś 50-60 zł. Wymieniasz ją samodzielnie, wystarczy mały śrubokręt.

 

Wiem, jedzie już do mnie z HK 2300mAh.

Gdzie kupiłeś 2300 mAh. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio widzialem na amazonie ze do mojego X1060 mozna dokupic dodatkowa baterie tzw podrozna z kabelkiem.

Niedawno na ibood bylo cos podobne urzadzenie link i ono moze byc pomocne.Tylko kwestia czy ma odpowiednia koncowke-przejscie.

Wpinasz to do wejscia swojego grajka i sluchasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie kupiłeś 2300 mAh. ?

 

Na ebayu, ale już ją zjeb***m bo miałem włączone ładowanie przez USB i słuchałem muzy, a jak później wyczytałem, to właśnie najbardziej niszczy baterię, poza tym te 2300mAh to moim zdaniem fake, trzyma do 15h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności