Skocz do zawartości

wymiana jacka w Creative Zen Aurvana


kazekk

Rekomendowane odpowiedzi

witam , kupiłem niedawno słuchawki Creative Zen Aurvana , ale niestety padł w nich jack. Szukam jakiejś osoby która mogłaby mi zmienić ten jack , albo napisać jakąś krótką instrukcje jak to zrobić , oraz podpowiedzieć jaką wtyczkę zastosować . Widziałem jak new_oscar ładnie to zrobił. Mam tylko pytanie dla osób które miały do czynienia z Neutrik NYS-231 . Czy w miejscu w którym wkłada się kabel jest ten plastik , który powoduje to że kabel znajduje się w jednym miejscu a nie lata po całym tym otworze , chodzi mi o to mianowicie (czerwone pole na obrazku)

DSCF6861.JPG

 

Czy jest jakaś osoba która ma doświadczenie w wymianie wtyczki w słuchawkach dousznych , ponieważ byłem w dwóch serwisach rtv i nikt nie chce się podjąć tego , tłumaczą się tym że jest to zbyt delikatny kabel...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://forum.mp3store.pl/index.php?showtopic=38846

 

 

Polecam tą wtyczkę, żadne plastiki nakładane na kabel we wtyczce nie będą Ci więc potrzebne. Gumowy kołnierz sam ładnie wszystko przysłoni.

 

http://www.onstage.pl/index.php?products=p...amp;prod_id=220

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Ja wymieniłem przed chwilą forumowiczowi Jacka na Neutrika 3.5mm, lepszy byłby kątowy ale ten nie jest zły.

Sam jack:

Słuchawki + nowy jack Neutrik:

 

Jak widać na zdjęciach użyłem koszulki przy wejsciu kabla w jack'a, powoduje ona sztywnośc i niezawodność konstrukcji, kabel nie przetrze sie o obudowe jacka i nie ułamie w środku, wszystko w środku polutowane oraz na każdym biegunie(dwa plusy L i P oraz całym minusie) jest załozona osobna koszulka, a na wszystkie 3 koszulki przyszła jeszcze jedna duża którą znajdziemy w neutriku(taka przezroczysta), następnie dołożona koszulka czarna podgrzana srednio, nasunięta obudowa i znów podgrzewanie jej aby sie uformowała w srodku. Efekty pracy widać. Pozdrawiam forumowicza od ZENków :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy dobrze to zobaczysz juz w środe albo czwartek(wysyłka pocztą w poniedziałek) :) Niemniej jednak muszę rozczarować posiadaczy ZENków, ogólnie słuchaweczki są dość fajne(niestety niemam gumek by posłuchac ale na pewno zadnego rejestru nie brakuje), ale....no właśnie, kabel masowy - jest wykonany z aluminium, plusiki z miedzi, mimo wszystko można myśleć ze to ALU to srebro, bez takich pomysłów prosze, srebro lepi się z cyną szybciutki, a przy alu trzeba grzać i grzać! Szkoda, ze tak jest, żeby był możliwy recabling to podejrzewam że słuchawki skłonne byłyby zagrać lepiej, sporo lepiej. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja obok podpisany zaświadczam iż Dawid-SS wykonał swoją pracę z należytą starannością i zgodnie ze sztuką rejackingu słuchawek. Teraz moje ZENki grają zjebiście!

 

Niemniej jednak muszę rozczarować posiadaczy ZENków, ogólnie słuchaweczki są dość fajne(niestety niemam gumek by posłuchac ale na pewno zadnego rejestru nie brakuje)

 

No szkoda że jak Ci wysyłałem to nie dołożyłem gumek, ale pójdą z CAL!orinkami jak je już dostanę bo gumek to mam w nadmiarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yoshiru dziękuje za pochwały, teraz będę recablował Twoje CAL!(jak oczywiscie się dogadamy z tym recablingiem) no i mam wyjscie z sytuacji na spliter już, nie jest to mój pomysł lecz kolegi z forum znanego pod nikiem loszmi, zobaczymy co z tego wyjdzie. Recablowałem kilka sztuk słuchawek i troche dałem ciała, mam nadzieje ze moi klienci będa wyrozumiali w stosunku do mnie wkońcu nie jestem jakimś mistrzem tego, robie to z przyjemności i zamiłowania. Od teraz będę się bardziej starał, bo myślałem że wiekszosci zależy na dobrym dzwięku, a niestety zależy przed wszystkim na wyglądzie. pozdrawiam wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz będę recablował Twoje CAL!(jak oczywiscie się dogadamy z tym recablingiem)

 

Na CAL! to ja jeszcze poczekam bo Komputronik ściąga je chyba z Australii. Co do recablingu to chyba już obgadaliśmy.

 

bo myślałem że wiekszosci zależy na dobrym dzwięku, a niestety zależy przed wszystkim na wyglądzie. pozdrawiam wszystkich

 

Na brzmieniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Próbował ktoś wymienić kabel w tych słuchawkach? Przerywa mi lewy kanał, uszkodzenie zlokalizowałem na kablu blisko słuchawki wiec najgorzej jak można było. Problem jest w rozebraniu samej słuchawki. Ma ktoś jakiś pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchawki są nierozbieralne, są sklejone dwie częsci i nie rozłozysz ich...chyba ze rozwalisz...ale to wtedy do wywalenia będą pewnie sluchawki...ratuje Cie fakt jezeli kabel jest zepsuty okolo kilku cm za słuchawką... inaczej lipa...mozna wtedy odciąc i doszutukować i zagrzać koszulką...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności