Skocz do zawartości

Iriver N10


Rekomendowane odpowiedzi

hej, piszę, bo nie mam siły szukać info na ten temat... jestem ostro zawiedziona swoim wyborem, ale to oczywiście tylko moja wina; niemniej jednak, chcąc to niejako "naprawić" szukam pomocy: kupiłam iRivera N10 od kogoś kto go "unowocześnił" - nie jest mi to na rękę, bo wielu rzeczy nie da się w nim po prostu zrobić, a co było pomocne przy wcześniejszym oprogramowaniu... co mogę zrobić jeśli reset nie skutkuje? nie mówcie, że wyrzucić, bo się, delikatnie mówiąc, wkurzę...

 

A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale co konkretnie jest "na gożej"? O_o jeszcze nie spotkałem się z sytuacją kiedy iriver coś przydatnego usuwa w nowszej wersji firmware'u...

 

najnowsze: 1.80 UMS | 1.60 IMM

 

>> FIRMWARE dla N10 - wszystkie wersje <<

 

możesz go "uaktualnić" (złe słowo bo można na dowolną a nie tylko nowszą ;] ) do dowolnej wersji :)

 

[edit] przejżałem wszytskie opisy kolejnych wersji firmware'u i nie pisze tam o usuwaniu niczego, ani o "upraszczaniu" funkcjonalności odtwarzacza... może właśnie on nie jest uaktualniony...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm... kobiecym, nierozumiejącym językiem, to jest tak: teraz po prostu wrzucam mp3 jak do katalogu (kopiuj/wklej), nie muszę używać oryginalnego programu z płytki; nie wiem jaki program on tam wrzucił, jak go zmodyfikował, gdzie go zneleźć i jak ewentualnie nanieść nowy...czy można mp3playera sformatować "jak zwykły dysk C", a potem po prostu wgrać program, który ściągnę z podanych przez Ciebie lokacji?? może jak zrobie to sama to bedzie mega satysfakcja? na razie I am confused :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

huh... ano - są dwie wersje firmware'u (firmware to oprogramowanie wewnętrze, zainstalowane w odtwarzaczu):

 

- UMS - kiedy odtwarzacz jest widoczny w systemie jak przenośny dysk (np. pendrive), ale nie jest widziany przez iriver Music Managera

- IMM - kiedy odtwarzacz widziany jest tylko przez iriver Music Managera (ściągniesz go >> STĄD <<)

 

... więc zdecyduj się jakiej wersji ci potrzeba (czy wolisz przeciągnij-i-upuść w Moim Komputerze, Total Commanderze albo dowolnym innym programie) albo czy wolisz używać programu iriver Music Manager :)

 

jak już wybierzesz to musisz go uaktualnić do wersji 1.80 (UMS, pendrive) lub 1.60 (iriver Music Manager) z linków podanych w moim poprzednim poście - opisałem to >> TUTAJ <<

 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

ja bym wolała IMM, ale dalej nie wiem czy mogę/mam go sformatować ? I jak to wszystko w ogóle się robi ? Czy po prostu mam wgrać? A jak sie "wgrywa" taki program? Jeśli mój komp odczytuje go jako pendrive to co ja mam z nim zrobić? ... (zdaje się, że potrzebuję instrukcji krok po kroku) <_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, bardzo chetnie pomoge, tylko prosił bym, abys powiedziała czmeu ten penDrive jest zly? Bo szczerze mowiac, raczej spotykam sie z tym ze ludzie chca miec wlasnie wersje UMS (taka jak masz), nizeli korzystac z progamu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciez mozesz robic katalogi na odtwarzaczu.

 

W ten sosób możesz przegrywać całe płyty.

 

Możesz używać do tego COKOLWIEK. Np. "Windows Explorer"

 

Tworzysz katalog z nazwą taką jak płyta i wrzucasz tam muzykę.

 

Albo kopiujesz całe katalogi ze swojego comp-a.

 

A może (tylko gdybam i broń boze nie chcę Cię urazić) mylisz program do przygotowywania muzyki z programem do przegrywania jej na odtwarzacz.

 

Muzyke możesz przygotowywać (ripować, sciągać, organizowac) w dowolnym oprogramowaniu na jakie masz ochotę.

Ja uzywam standardowego Windows MP10 i foobar2000 ale podejzewam, ze mozesz uzywać oprogramowanie iRiver-a.

 

Wynik - czyli przegrywania z twojej biblioteki (czytaj katalogów z dysku) na odtwarzacz to prosta operacja kopiowania.

 

I jak wspomniałem możesz przegrywać całe katalogi lub tworzyc własną strukturę katalogów.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no podałem ci w poprzednim poście linka...

 

>> LINK <<

 

skożystaj z instrukcji UMS->IMM i już :) tylko wcześniej ściągnij sobie firmware 1.60IMM i iriver Music Managera 3.17

 

potem rozpakowujesz plik HEX i wrzucasz go do folderu głównego odtwarzacza (mój komputer->odtwarzacz, tu wrzucasz), odpinasz go od kompa i załączasz...

 

czekasz chwiklę cierpliwie, podłączasz do kompa i widoczny jest już tylko przez iriver Music Managera

 

tera go formatujesz (prawy dolny róg) i gotowe...

 

szczegóły >> TU <<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wiem, że podałeś... ja jestem panikara i nieuważna czasem kobieta :rolleyes: - to dlatego...przepraszam, przeczytałam i jeszcze się zastanowie, bo może się z tym kolesiem dogadam i coś innego poradzimy, w każdym razie dzięki, jakby był jakiś problem, to się jeszcze zgłoszę i bardzo dziękuję za cierpliwość :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"ksy": Hej, bardzo chetnie pomoge, tylko prosił bym, abys powiedziała czmeu ten penDrive jest zly? Bo szczerze mowiac, raczej spotykam sie z tym ze ludzie chca miec wlasnie wersje UMS (taka jak masz), nizeli korzystac z progamu?

 

 

"jest zły" bo niekompatybilny z Win 98(w moim osobistym kompie)

 

 

 

"ogorek": Przeciez mozesz robic katalogi na odtwarzaczu.

 

W ten sosób możesz przegrywać całe płyty.

 

Możesz używać do tego COKOLWIEK. Np. "Windows Explorer"

 

Tworzysz katalog z nazwą taką jak płyta i wrzucasz tam muzykę.

 

Albo kopiujesz całe katalogi ze swojego comp-a.

 

A może (tylko gdybam i broń boze nie chcę Cię urazić) mylisz program do przygotowywania muzyki z programem do przegrywania jej na odtwarzacz.

 

Muzyke możesz przygotowywać (ripować, sciągać, organizowac) w dowolnym oprogramowaniu na jakie masz ochotę.

Ja uzywam standardowego Windows MP10 i foobar2000 ale podejzewam, ze mozesz uzywać oprogramowanie iRiver-a.

 

Wynik - czyli przegrywania z twojej biblioteki (czytaj katalogów z dysku) na odtwarzacz to prosta operacja kopiowania.

 

I jak wspomniałem możesz przegrywać całe katalogi lub tworzyc własną strukturę katalogów.

 

Pozdrawiam

 

 

 

ja chcę mieć IMM, bo używam Win98, a w opisie N10 jest podane, że jest z nim kompatybilny, po za tym oprogramowanie IMM ma kilka innych ciekawych funkcji:

 

1.bezpośrednio z kompaktu na playera przetwarza (ostatnio używałam Audio Catalyst, ale to g... zamiast przetworzyć mi piosnkę to nagrało wszystkie możliwe dźwięki z otoczenia komputera, co mnie bardzo niemile zaskoczyło)

2.mogę używać wszystkich "normalnych" funkcji tego playera

3.mam nadzieje, że będę mogła przeskawkiwać z folderu na folder a nie tak jak teraz muszę przejść przez wszystkie piosenki by wskoczyć do następnego katalogu

4.piosenki lecą jak chce urządzenie, a nie tak jak ja je ustawiłam...

 

... po prostu nie chcę się ze mna dogadać, a ja tylko chciałam słuchać swojej muzy w pociągu :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jednak mam jeszcze pytanie: czy w zmianie oprogramowania nie przeszkodzi to, że mi został śmieć na mp3 playerze? znaczy się plik uszkodzony, co to go nie mogę kurde usunąć (ma 0 bajtów) ale przez to nie mogę usunąć też stworzonego przeze mnie katalogu... :blink: aha i jeszcze: czy zmiana oprogramowania zabierze mi kilka Mb pamięci? czy nagra się na starym programie? zwariuję z tą tiochniką... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- nie moze nawet zniknie Ci ten plik po zmianie.

 

- pogramownia ejzmauje kilkakilobitów.

 

- to nie jest kwestia technologi, i jest to real proste :) a umiejtensoc korystania z kompa i peryferiów sie przydaje ;)

 

- ja na Twojim miejscu zianstlowal bym jednka steroni,i do Win98, ale jak uwazasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na razie czekam na decyzję kolesia co mi go sprzedał, bo jak sam mi pisze "tęsknię za moim N10", więc zobaczymy, jak się nie zdeklaruje na powrotną zamianę to w przyszłym tygodniu albo już w niedzielę zabiorę się do pracy nad tym mp3 i skonfiguruję go tak, jak mi pasuje, napiszę Tobie/Wam jak mi się udało... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności