Skocz do zawartości

Lake People G100


aml

Rekomendowane odpowiedzi

G100 potrafi dostarczyć dużo mocy słuchawkom. Wystarczy spojżeć na specyfikacje:

Max. output level: > 18.9 Veff in 600 ohms = 595 mW

> 16.3 Veff in 240 ohms = 1107 mW

> 13.2 Veff in 100 ohms = 1742 mW

> 8.5 Veff in 40 ohms = 1806 mW

> 3.5 Veff in 16 ohms = 765 mW

Z pewnością spokojnie wysterowałby K701. Pozostaje kwestie tylko z jakim źródłem miałby grać, by pasował do K701.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że mam przyzwoity PC to myślałem o E-MU albo Xonarze STX, ale co do DAC'a w tym drugim nie jestem jeszcze przekonany. Podobno sama kość DAC jest w nim bardzo dobra, ale jak wiadomo to nie świadczy jeszcze o jakości. Na zew. DAC'ach w ogole się nie znam i szczerze mówiąc wolałbym się ograniczyć do "jednego" pudełka na biurku :)

 

Co do samego G100 to cieszy mnie, że ma dużą moc, ale chciałbym również wiedzieć jaką ma barwę bo zbyt jasny amp nie będzie najlepszym rozwiązaniem dla K701. Po głowie chodzi mi ciągle ten Wooaudio 6.

Jakieś małe porównanie tych dwóch?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WA6 ssie mocą przy G100, że się tak wyrażę. Jakiś czas temu szukałem informacji na temat WA6 i odkopałem info o jego mocy:

 

http://www.head-fi.org/forums/f5/stuck-bet...tml#post5537269

 

Jak widzisz G100 przebija mocą nawet WA6 SE, który kosztuje sporo więcej niż WA6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra nieważne. Na WA6 albo inny wzmak w podobnej cenie będę mógł pozwolić sobie dopiero za jakiś czas.

Póki co będę jednak celował w Shanling PH100. Wydaję mi się, że na start będzie dla K701 jak znalazł.

Teraz tylko muszę pomyśleć nad źródłem, ale o tym gdzie indziej.

Dzięki Krisio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze Heed - ponoc z K701 sie swietnie zgrywa.

Heh, właśnie ogarniam gdzie w Warszawie można by odsłuchać.

Słyszałem o tym połączeniu wiele dobrego, ale spotkałem się też z opiniami, że zastosowano w nim niskiej jakości komponenty.

Ale ogólnie podobno jeden z cieplejszych tranzystorów, a i mocy ma w sam raz (przy 64Ohm wyjdzie ponad 0,5W).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, właśnie ogarniam gdzie w Warszawie można by odsłuchać.

Słyszałem o tym połączeniu wiele dobrego, ale spotkałem się też z opiniami, że zastosowano w nim niskiej jakości komponenty.

Ale ogólnie podobno jeden z cieplejszych tranzystorów, a i mocy ma w sam raz (przy 64Ohm wyjdzie ponad 0,5W).

 

To jakie sa w nim komponenty nie do konca przesadza o tym jak gra - liczy sie tez projekt i aplikacja. Heed na tych sluchawkach gra na prawde bardzo milo - nie tracac przestrzeni daje wystarczajaco duzo ciala zeby nawet mocniejsze brzmienia brzmialy dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakbys sie AML wybieral daj znac (tez jestem w Wawce).

Spoko, jak uda się zgrać to bardzo chętnie, a jak nie to do Twojej wiadomości, Canamp już jutro będzie w Wawie.

Rozmawiałem z kolesiem z Nautiliusa i mają go dzisiaj wysłać wew. transportem. Ja pewnie wybiorę się tam w poniedzialek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
aml i jak tam odczucia po odsłuchu bo mocno ciekawy jestem

Mam problem ze znalezieniem czasu na odsłuch.

W weekendy nie ma mnie w Wawie a poza tym sklep w weekendy jest nieczynny (w okresie wakacyjnym). W tygodniu natomiast zamykany jest o 18.00 czyli zaledwie 30 min po tym jak kończę pracę (sklep jest w Piasecznie więc prawie dla każdego z miasta jest to bardzo daleko).

W związku z tym po prostu fizycznie nie mam jak tam dotrzeć.

Liczę na to, że może uda mi się wyrwać któregoś dnia wcześniej z pracy i zdążyć choćby na 15 min odsłuch, albo po prostu wezmę wolne, choć ostatnio tyle mamy pracy, że trochę nie wypada.

 

Muszę przyznać, że ciekawość mnie zżera i bardzo się niecierpliwie tym bardziej, że moje nowiusieńkie K701 leżą w pudełku i czekają :)

 

@Kopaczmopa: Wiem, że mieliśmy jechać tam razem, ale w związku z powyższym nie widzę, w najbliższym czasie, możliwości zorganizowania takiego wypadu. Gdyby jednak... to na pewno dam znać bo z chęcią wymienił bym z kimś poglądy na temat tego co usłyszę oraz z przyjemnością spróbuje Twoich HD580.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności