Skocz do zawartości

Pytania o model T8


Wojcik

Rekomendowane odpowiedzi

jestem pierwszy raz na tym forum, nie moge dodac swojego tematu do dzialu oprogramowanie, wiec moze tu.

kupilem z drugiej reki Vedia T8 i przypadkowo tu zajrzalem w poszukiwaniu softu nowszego od tego co mam.

ale po kolei. Nabylem T8, bylem na wakacjacj pod namiotem i w moim T8 brak jest poprawnego kalendarza, a pod namiotem taka funkcja jest niezbedna, wiec pomyslalem, aby to naprawic, zmienic, ulepszyc???

Nie wiem, czy jestem w posiadaniu pierwotnego softu, czy to jakis nieoficjalny, bo w tlumaczeniach czasami sa dziwne chyba chinskie krzaczki. Jak to wszystko naprawic?

 

Jeszcze mam taka uwage, kupilem tego T8, bo wyswietlacz spory, ale w cieniu, nawet w namiocie w dzien nic nie widac, nawet nie idzie o filmy, ale o wyszukanie plyty z listy lub utworu stanowi problem nie lada. Ekran srebrzy sie, wieczorem wraca do normy.

Czy to wada tego egzemplarza, czy tak musi byc?

 

I jeszcze jedno, czy mozna ekran zablokowac, bo podczas jazdy rowerem wlacza mi sie ekran przy byle dotknieciu, a nie chce caly czas nosic T8 w etui? W telefonie w Noki mam taka opcje.

 

Tyle moich uwag, prosze owyrosumialosc, to moj pierwsz post i odpowiedz, jak poradzic z tym wszystkim?

Pozdrawiam, Wojti

 

PS Dodam, bo nie dostalem odpowiedzi, a nie chcem aby ktos posadzil mnie , ze nie chcialo mi sie szukac, odwiedzilem na przyklad strone http://www.vedia.pl/2,17,,,10,download.php w poszukiwaniu firmware i niestety nic nie znalazlem.

Blagam, prosze o wskazowki lub tutorial, moze sobie poradze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sciągnij tę paczkę:

http://chomikuj.pl/tp2001/Vedia+T8.7z (podobno będziesz musiał się zalogować, pierwszy raz korzystam z tego serwisu)

Wrzuć plik rkusb.tag na odtwarzacz, zrestartuj go, podłącz ponownie, powinieneś zobaczyć 3 partycje: systemowa (100MB), pliki (8/16GB), karta (prawdopodobnie niedostępne); system (mam nadzieję, że masz Windows XP) może wymagać sterowników, które znajdziesz w folderze \T8 SDKUpdate\Rk27 Driver\. Usuń wszystkie pliki z partycji systemowej i zastąp je którąś z wersji z paczki:

Vedia 2.2 - oryginalne oprogramowanie;

Ramos 3.3 - ZALECANE, poprawiono w nim funkcjonowanie ekranu dotykowego, zalecam podmianę pliku STRINGID.BIN, na wersję stworzoną przez BladeDreams'a, jak chcesz możesz również podmienić plik BMP0.BIN;

Ramos 3.8 - żadnych widocznych udoskonaleń, ta wersja wydaje się mieć gorszy dźwięk (MsPlayFx) niż 3.3.

W paczce tej umieściłem również program "T8 SDKUdpate" wraz z plikami RKW (3.3 i 3.8) - aktualizacja (z wersji starszej niż 3.3) tym programem spowoduje usunięcie wszystkich danych z odtwarzacza.

Jeżeli jesteś zainteresowany podmianą tapet i elementów menu, ściągnij http://chomikuj.pl/tp2001/ImageSearcher.exe

Jasność ekranu możesz zwiększyć w ustawieniach, tylko po co? - skróci to czas działania baterii, ja korzystam z "piątki".

Niestety ekranu zablokować nie możesz, najlepiej ustaw czas wyświetlania na 5/10s.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzieki za zaangazowanie, odpowiadam dopiero teraz, wgralem, echhhhh, takiego szajsu za tak wielkie pieniadze nie widzialem jeszcze.

Nie znam tej firmy, bo nie interesuje mnie to na codzien, malo, wpadlem tu przypadkowo szukajc softa do T8 ale ten wgrany jest jeszcze gorszy. zamiast normalnych tapet, jak mam np. na ekranie kompa sa jakies we wzorki, esyfloresy, natym nic nie uczytasz.

I teraz jestem w kropce ten soft to syf, tamten soft co mialem byl lepszy ale tez syf i co robic?

Zna ktos zrodlo, gdzie znajde lepszy?

Wielkie to, ale filmu pod namiotem nie obejrzalem

Najchetniej bym to sprzedal, ale nie chce podrzucic w rodzinie nikomu kukulczego jaja

przepraszam za slowa, ale jestem spieniony. Wielkie to, ale filmu pod namiotem nie obejrzalem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem krótko, witaj w klubie :)

PS Vedia na wspiera T8, to nie Ich produkt, tylko przez Vedię firmowany. Gdy T8 pojawił się w sprzedaży próbowano wmówić, że będą poprawki do T8, zbierano na forum i tworzono listę poprawek, przeciągano tłumacząc się pokracznie jakimiś chińskimi świętami :) , potem napisali "uprzejmie", że łaskę nam robią, bo starali się, nic z tego nie wyszło, a nie musieli i takie inne bzdety, temat ucichł...

Sprzedaj na Allegro i kup porządny iPod, ma dobry, wyraźny i jasny wyświetlacz, jest mniejszy niż T8, ale w

- T8 i tak nie został w pełni wykorzystany,

- w rzeczywistości ekran jest ok. 3-calowy (wielki margines wokół),

- a okładki mikro

- bierze mniej prądu (patrz ekran),

- dużego ekranu nie wykorzystasz na wyprawach rowerowych (słońce), a mniej miejsca zajmuje w kieszeni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podałeś o jakiego ipoda ci chodzi. Bo na szufli filmy bardzo fajnie się ogląda. Ma taki wyraźny wyświetlacz.

 

W t8 wyświetlacz MA 4,3" - ramka nie jest liczona do przekątnej wyświetlacza...

 

Co do FW w tym plajerze to faktycznie jest do bani. Ale t8 nie jest już produkowana ani wspierana przez Vedię więc takie narzekanie nic wam nie da...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem krótko, witaj w klubie :)

PS Vedia na wspiera T8, to nie Ich produkt, tylko przez Vedię firmowany. Gdy T8 pojawił się w sprzedaży próbowano wmówić, że będą poprawki do T8, zbierano na forum i tworzono listę poprawek, przeciągano tłumacząc się pokracznie jakimiś chińskimi świętami :) , potem napisali "uprzejmie", że łaskę nam robią, bo starali się, nic z tego nie wyszło, a nie musieli i takie inne bzdety, temat ucichł...

Sprzedaj na Allegro i kup porządny iPod, ma dobry, wyraźny i jasny wyświetlacz, jest mniejszy niż T8, ale w

- T8 i tak nie został w pełni wykorzystany,

- w rzeczywistości ekran jest ok. 3-calowy (wielki margines wokół),

- a okładki mikro

- bierze mniej prądu (patrz ekran),

- dużego ekranu nie wykorzystasz na wyprawach rowerowych (słońce), a mniej miejsca zajmuje w kieszeni.

 

To po co kupiłeś odtwarzacz z tak wielkim ekranem jak wcale go nie potrzebujesz? Przestań się użalać, bo jak widać sam nie wiesz czego chcesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podałeś o jakiego ipoda ci chodzi. Bo na szufli filmy bardzo fajnie się ogląda. Ma taki wyraźny wyświetlacz.

 

W t8 wyświetlacz MA 4,3" - ramka nie jest liczona do przekątnej wyświetlacza...

Co do FW w tym plajerze to faktycznie jest do bani. Ale t8 nie jest już produkowana ani wspierana przez Vedię więc takie narzekanie nic wam nie da...

Wiem, że ramka nie wchodzi do tych 4,3, chodzi mi o efektywną wielkość wyświetlacza, a ta nie wiedzieć czemu jest duuużo mniejsza. Co z tego, ekran duży, a niewykorzystany (ramka szerolachna wokół). Porównywałem np. do mniejszego V39, tutaj wszystkie elementy (napisy, ikony etc.) są rozłożone prawidłowo. Dlaczego czcionki tytułów i wykonawców nie mogły być większe niż na V39?

 

To po co kupiłeś odtwarzacz z tak wielkim ekranem jak wcale go nie potrzebujesz? Przestań się użalać, bo jak widać sam nie wiesz czego chcesz.

Do oglądania filmów, ale okazało się, że się nie da z uwagi na jakość wyświetlacza, no chyba że... w piwnicy (patrz co napisał autor tego wątku).

Mam prawo do wyrażenia swojej opinii i nie jestem odosobniony w krytyce, a Ty nie musisz czytać, takie są reguły forum.

Twój post nie wnosi NIC do wątku o T8.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności