Skocz do zawartości

Sony Mdr-exx1 I Nx-1


szeni

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Jako że jest to mój pierwszy post na forum - wypadałoby się przywitać. Witam więc.

 

Mam Muvo TX SE 256 MB. Do niego słuchawki (niestety nie znam modelu):

 

http://www.pleer.ru/i/p/6006/6006.jpg

 

Jestem dość zadowolony z jakości dźwięku (co prawda basy mam w EQ ustawione na max, by mi odpowiadały), ale może to dlatego, że w życiu nie miałem do czynienia z lepszym sprzętem, a ludzie dookoła mnie kupują liche odtwarzacze za 50 złotych ze słuchawkami wartymi mniej niż te 'z kiosku'. Ale nic to.

 

W tych słuchawkach denerwuje mnie to, że nie wchodzą one do kanalików usznych (w przeciwieństwie do innych pchełek z którymi miałem do czynienia). Konstrukcja mojego ucha sprawia, że często mi one wypadają. Nie bardzo mi się to podoba, w związku z czym zacząłem szukać czegoś innego, lepszego. Natknąłem sie na słuchawki firmy SONY, MDR-EXx1, takie jak np tu:

 

http://www.unbeatable.co.uk/resources/imag...1004_03_lrg.jpg

 

Nie ukrywam, że świetnym patentem są dla mnie silikonowe 'cusie', służące zaczepieniu. Mam nadzieję, że powstrzyma to słuchawki przed wypadaniem z moich uszu.

 

Dość dużą wagę przywiązuję również do jakości, dlatego też zdecydowałem się na coś porządniejszego, niż słuchawki za 15 złotych.

 

Słuchawki te służyć mi będą nie tylko podczas słuchania mp3 z Muvo, ale także czasem mam zamiar ich używać przy komputerze, przenośnej konsoli czy telewizorze.

 

Ale. Zobaczyłem słuchawki MDR-NX1. Nie ukrywam, że od razu mi się spodobały, głównie przez fakt zaimplementowanego 'wisiorka'. Wymyśliłem sobie, że wykombinuję tak, że zaczepię o ten 'wisiorek' jeszcze Muvo i wyjdzie mi wygodny zestaw do wieszanai na szyi.

 

Pytania moje brzmią:

 

1. Czy NX1 różnią się od EXx1 czymś oprócz ceny i tegoż 'wisiorka'? Czy NX-1 ma silikonowe zaczepy na ucho?

 

2. Jak przedstawia się różnica w jakości między modelami MDR-EX51-81?

 

3. A być może wystarczą mi słuchawki nieco gorszej jakości? Nie jestem jakimś specjalnym audiofilem, więc może znajdzie się coś po nieco niższej cenie od innej firmy.

 

4. Czy niszczenie się kabelków w słuchawkach Sony to mit, czy faktycznie często taki problem występuje?

 

Z góry dziękuję za wyczerpujące odpowiedzi. Mile widziane linki do konkretnych modeli.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. Jak przedstawia się różnica w jakości między modelami MDR-EX51-81?

 

O tym jest caly topic, poszperaj w tym dziale.

 

3. A być może wystarczą mi słuchawki nieco gorszej jakości? Nie jestem jakimś specjalnym audiofilem, więc może znajdzie się coś po nieco niższej cenie od innej firmy.

 

Creative EP sa sporo tansze chyba, tez jest o tym topic.

 

4. Czy niszczenie się kabelków w słuchawkach Sony to mit, czy faktycznie często taki problem występuje?

 

To nie mit, wielu uzytkownikow tego forum juz o tym pisalo.

 

tak na marginesie jest taka opcja jak SZUKAJ jest ona bardzo przydatna. Z reszta wystarczy przegladnac troche dzial sluchawki i bedziesz mial odpowiedzi na swoje wszystkie pytania, nie odpowiadaj juz w tym topicu tylko poszperaj na forum.

 

[edit]

wiem, ze sam nie grzesze korzystaniem z wyszukiwarki ale tyle jest juz o tych soniaczach, ze musialem to napisac:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wkładałeś pchełki do kanału usznego to musisz mieć bardzo duże uszy. Nie wiem czy wystarczą Ci koreczki rozmiaru L z zestawu EXów czy EPów. Powinieneś od razu się udać na odlew ucha żeby panowie z sensa zrobili Ci odpowiednie słuchawki...

 

Pchełka ma to do siebie że trzyma się w małżowinie usznej.

Kanał słuchowy, jako "zaczep" wykożystują słuchawki dokanałowe (in-ear), m.in. znane Ci Sony EX.

 

 

To nie miało być drażliwe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. Wiesz, niecodziennie jednak kupuję słuchawki za 150 złotych, więc wolę, gdy mi ktoś czarno na białym wytłumaczy (boję się, że się przejadę). Ale dzięki - jeszcze tylko bym chciał, żeby ktoś mi odpowiedział na pytanie nt. zaczepek w NX-1.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. Wiesz, niecodziennie jednak kupuję słuchawki za 150 złotych, więc wolę, gdy mi ktoś czarno na białym wytłumaczy (boję się, że się przejadę).

A my codziennie odprawiamy ludzi którym nie chce się przejżeć podforum... O tym już zostało tyle napisane że już trudno coś wymyśleć. Całe forum słuchawek, krąży wokół EX i EP... poszukaj, poczytaj, bo to wszystko juz zostało czarno na białym opisane, a nie ma sensu kopiować treści do kolejnego zbędnego topicu...

 

 

...tym oto sposoben napisałem prawie to samo co KHRoN...

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak na seryjnych masz bass na maxa to Ex sobie odpusc..

 

mialem tez takie sluchawki przy muvo. a teraz mam EP-630 te epki maja mniej basu niz seryjne creativy (tamte dudnily ostro) ale jak slysze to Ex maja o wiele mniej basu wiec je sobie podaruj beda cie denerwowac bo graja gorą. wez EP-630 tam jest bassu w sam raz. (nie to co koss ale jest OK) a budowa sa bardzo zblizone do EX tyle ze sa mniejsze wiec napewno beda wygodniejsze dla ciebie jak masz duze ucho to sobie je gleboko wsadzisz.. :ph34r:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli ktoś mi powie że EP-630 mają mniej basu niż EP-180, to żeby nie zrobić niczego głupiego ani niemiłego uśmiechnę się pod nosem i zaproponuję jakiś PRAWDZIWY "boston bass test"... gdzie dźwięk ma częstotliwość mniejszą niż 40Hz :)

 

ciekawe wtedy ile basu będą miały EP-180 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak ale na Creativie(playerku) rozne cuda moga sie dziac. Wydaje sie ze sluchawki creativa sa do playerow creativa jakby stworzone-zeby te playerki jako tako graly, bo na porzadnych (sprawdzalem na Philips He785 i Senn mx300) graja troche cicho i zdecydowanie nie wykorzystuja mozliwosci sluchawek.

Coz trzeba miec dobrego playera i dobre sluchawki-tak najlepiej-mowie szzcerze ze wolalbym miec Irivera ze standardowymi pchelkami niz creativa z Sonkami(choc tych drugich w tym zestawie nie slyszalem).

 

PS.Przyznam sie jednakze ze te biale(Ep-480) kiedys nawet mi sie podobaly i chyba graja niezgorzej, na pewno bardzo glosno-takze nie sa takie zle jak za ta cene (na allegro cos 25zl).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanowilo mnie Khron to co kiedys napisales ze EP-630 graja tak jak sobie wyobrazales ze beda grac sennheisery mx500-co to mialo znaczyc (mialem sie wtedy zapytac ale jakos wyszlo mi to z glowy)-raczej pozytywnie czy negatywnie? Aha-napisales ze do jazzu sie raczej nie nadaja-a do spokojnej muzy gitarowej-jak uwazasz?

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znim KHRON odpowie ja go lekko wyręczę (wkleję cytaty KHRONA-a z tematu który chyba Ty zaczynałes - porownanie ep i ex);

 

EP-630 brzmią tak jak sobie wyobrażałem brzmienie MX500 zanim je usłyszałem ;] dużo basów, słyszalny środek i "niedźwięcząca" w uszach góra :] od MX300 grają zdecydowanie lepiej :) fajne są, jeżeli ktoś spyta o zastępniki MXów mające więcej basu, to mogę polecić EP-630 :)

 

To jeden cytat i z tego samego posta drugi:

 

fajne są, jeżeli ktoś spyta o zastępniki MXów mające więcej basu, to mogę polecić EP-630 :)

 

Ja odczytuje pierwszy cytat jako porównanie "w sensie literackim".

Drugi cytat wyjasnia chyba kwestie. No i kolejny cytat:

 

sam nie wiem... Rhapsody zawsze słuchałem na EXach, ale znowu pozostałe na EPkach brzmią bardziej żywo... z jednej strony nie jestem w stanie jednoznacznie powiedzieć "te czy te lepsze", ale z drugiej strony które weźmiesz będą niezłe ;]

 

I ostatni:

podobnie jest ze słuchawkami EX i EP - nie ma JEDNOZNACZNIE określić "kupujcie te bo są lepsze"... jeżeli będziesz miał EXy to po tygodniu stwierdzisz super, będziesz miał EPki - to samo :)

 

jak się okazuje nawet Lacrimas Profundere przesłuchałem na EPkach i wbrew temu co napisałem (że brak szczegółow) teraz (po kilku dniach słuchania tylko na EPkach) tak nie doskwiera - ucho się przestawia ;]

 

 

jedno jest pewne - przesiadka pchełki -> dokanałowe jest dobrym pomysłem, niezależnie czy EX51/EX71/EP-630 nie da się wybrać jednoznacznie źle :)

 

 

nie mogę wskazać palcem bo wskazał bym względem siebie, to chyba oczywiste... pozatym na różnych odtwarzaczach słuchawki brzmią nieco inaczej i o ile np. mając na uwadze T10 chciałbym mieć obie pary "na zmianę", to juz w Qoolqee X nie widzę sensu posiadania EPek... :)

... dla porównania powiem że mój stary odtwarzacz SONY znacznie lepiej brzmi na EPkach O_o

 

Razem brzmi to dosyć czytelnie :D

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czuje sie zazenowany;)

 

faktycznie jest jak czarne na bialym-moze juz pozno, a moze AKG dodaja inteligencji ogorek;)

pozdrawiam

 

Co ty cała przyjemność po mojej stronie. Po prostu zauwazylem ze jak zalezy mi na czyjejs opinii to wklejam odpowiedzi tej osoby do jednego pliku. Potem sie zapomina, co kto powiedzial i w jakim kontekscie.

 

A KHRON-a na razie zostawmy w spokoju. Niech zaliczy sesję i potestuje ep na spokojnie

 

Pozdrawiam

 

Dobranoc.

 

PS. Oczywiscie AKG mam na uszach :D a w uszach "The Prodigy" -> i dziwię się że jakoś wcześniej nie mogłem przebrnąc przez cały album :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyzbnam ogorek ze zacheciles mnie do zakupu sluchawek AKG ale po obejrzeniu ich (na zdjeciach niestety) juz musze zrezygnowac z zakupu-moze kiedys-na zewnatrz by sie nie nadawaly, chyba ludzie by mnie wysmiali:) -tak skoczylbym do Media albo gdzies przesluchac (jesli maja takowe)-bo cena ich tez jest zachecajaca. A tak chyba skusze sie na Epki (musze miec cos na zmiane do pchelek Iriverowskich i waham sie co).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To coś w standardowych sluchawkach do Muvo nazywacie basem??????  :blink:  :blink:

nie nie nazwalem bassem. tylko

 

DUDNIENIEM

No to sory,ale jak moze brakowac dudnienia? ;p Juz lepiej miec mniej basu ... mialem muvo i te sluchawki ok pol roku.... tzn po miesiacu zmienilem na mx450 bo poprostu tych stqandardowych sie nie dalo sluchac :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności