Skocz do zawartości

TELEFON z najlepszą jakością dźwięku


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 67
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Na razie słucham na Sennkach HD201 i przyznam że nie gra to zbyt dobrze... Mało basu, dźwięk jest płytki, mało dynamiczny. Jakie słuchawki moglibyście polecić do Nokii oraz w niedalekiej przyszłości aby się dobrze zgrywały z Touch'em 2G ? Zależy mi na dobrym basie oraz dynamice i szczegółowości. Cena tak do 100 zł :)

 

Roland dziękuję za odpowiedź na moje pytanie :)

 

Dobrego basu, dynamiki czy szczegolowosci po sluchawkach za 100 zl raczej bym nie oczekiwal - chyba ze mamy inna ich definicje. Z tanich sluchawek mozesz sprobowac PX100 lub KPP ale cudow raczej sie nie spodziewaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brestinder> a nieprawda bo ja słuchałem obu... i zostałem przy E8 z racji lepszego dźwięku i miażdżąco niższej ceny. Jak będę pisał reckę E8 za jakiś tydzień to skrobnę więcej :)

 

 

No tak, ale jakiego iphona sluchales? zwyklego, 3g czy 3gs.. ten ostatni wydaje sie grac inaczej od swoich poprzednikow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

iPod Touch 2G ma inną kość wzmacniacza niż iPhone 3GS. iPhone gra nieco lżej i mniej analogowo niż iPod, ma więcej góry i ogólnie brakuje mi w tym dźwięku wyrafinowania. Z kolei iPod Touch 2G gra tak, że szczęka opada (z HD595): analogowo, soczyście, ze zniewalającą średnicą, rozdzielczość jak w dobrym CD, dynamika porównywalna, przestrzeń niewiarygodna, ogółem odtwarzacz zaskakujący jakością dźwięku, bezwzględnie najlepszy na rynku z tych, które znam (a nie znam tylko legendarnego, audiofilskiego Kenwooda).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kolei iPod Touch 2G gra tak, że szczęka opada (z HD595): analogowo, soczyście, ze zniewalającą średnicą, rozdzielczość jak w dobrym CD, dynamika porównywalna, przestrzeń niewiarygodna, ogółem odtwarzacz zaskakujący jakością dźwięku, bezwzględnie najlepszy na rynku z tych, które znam (a nie znam tylko legendarnego, audiofilskiego Kenwooda).

 

Cieakwy zestaw. Mnie przez długi czas wystarczała RIO Karma + HD595.

Tylko taki zestaw (iPod Touch 2G + Sennheiser HD595) jest dobry dla osoby która w domu preferuje słuchawki ew. na wyjeżdzie/pracy.

 

Chociaż w pracy zestaw może być problematyczny bo nie izoluje (chociaż to plus bo słychać telefony) ale też i sieje (i może przeszkadzać współpracownikom).

 

Ale jak ktoś dużo czasu spędza na wyjazdach w hotelach to jest to ciekawy zestaw. Na pewno nie nadaje się na miasto (ze względu na HD595)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dużym stopniu kwestia gustu, rok temu miałem n95 a potem n95 8gb i żadna mi nie przypasowała, ogólnie nie podobał mi się odtwarzacz który jest w tym telefonie, a słuchałem muzyki tylko jak musiałem... Osobiście tylko iphone mi przypasował i SE w995i, ten drugi po prostu ma brzmienie podpasowane pode mnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mówię,że n95 8gb jest "naj", bo ja posiadam. Miałem też kilka telefonów ostatnio z funkcjami odtwarzaczy mp3/mp4. K850i, K810i, w800i, w300i, samsung f480, LG cookie i ta n95... i chyba brzmieniowo najbardziej mi odpowiada. Co do odtwarzacza... to ma wszystko co potrzebne do słuchania.. plus klawisze multimedialne na górnym panelu slidera.. Osobiście mi to rozwiązanie bardzo się podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
bez jaj - ani n95 ani n95 8gb nie nadaje sie do sluchania muzyki - obie graja gorzej niz dowolna chinska mp3-jka z allegro.

 

 

nie jestem audiofilem, ale ma ona dobrą moc i dźwięk jest dla mnie ok. to subiektywne odczucie, dla ciebie moze nokia brzmieć jak koreańskie Mp3. Wszystkie opinie sa jak najbardziej subiektywne, każdy ma inna percepcję i inaczej odbiera bodźce dźwiękowe. Tak btw.. pokaż mi choć jedną mp3ke z low-endu która ma GPS, WI-Fi i inne wodotryski ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

N95 gra bardzo słabo... Poprzednia N73 grała sporo lepiej. Szumi strasznie, dźwięk jest płaski i bez wyrazu. Brakuje basu i góry... Gra to marnie, nawet bardzo... Może Twój egzemplarz jest inny, ale uważam, że z n95tki żaden grajek...

Telefon także... To jest bardziej urządzenie multimedialne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Widzę, że dyskusja rozgorzała. Ja natomiast kupiłem sobie jednak iPhone'a 3G. Używam go już z 3 miesiące i oto moja opinia:

 

Jeśli szukasz wszystkiego w jednym tak jak ja, bierz iPhone'a. Nie ma co nawet porównywać jego funkcjonalności z takimi telefonami jak se 9xx, i innymi starszymi różnych marek. Z perspektywy czasu zastanawiam się, jak mogłem rozważać kupno se. Po prostu to jak niebo i ziemia.

 

Na początku byłem sceptycznie nastawiony do niego - myślałem, że jest efektowną, ale nie efektywną, marketingową zabawką (tak jak wiele ludzi, którzy myślą, że przez to są ponad "tą głupią tłuszczą" chociaż nigdy iP nie używali). Potem przekonałem się jak wiele zalet oferuje:

 

1. Multitouch (wszystko wykonuje się tak prosto i szybko, a wirtualna klawiatura sprawia że zastawiam się po co w niektórych telefonach montuje się te analogowe, skoro wszystko tak fajnie chodzi)

2. Internet (przez owy multitouch jest naprawdę świetny, jeden dotyk i już mogę surfować, ile bym musiał czekać zanim by się uruchomił komp)

3. Prostota (trudno to opisać - taki magiczny pierwiastek)

4. MASA OPROGRAMOWANIA!!! (ogromna zaleta, która ma związek z tym co napisałem we wstępie - od pogody przez nawigację, program TV, Last Fm (!), programy identyfikujące utwory, po aplikacje do biegania)

5. GRY!!! (właściwie otrzymujemy przenośną konsolę porównywalną z PSP dodatkowo wykorzystującą akcelerometr i multitouch)

6. iPod

7. Aparat FOTO

8. Mnóstwo innych małych ale fajnych ficzerów

9. Wielki ekran i multimedialnośc (YT, filmy)

9. Logo nadgryzionego srebrnego jabłka (czujesz się ******sty i lepszy od innych, dziewczyny rzucają się na ciebie, możesz przenosić góry, a jak jeszcze pokażesz się z nim w Starbucksie to już w ogóle absolutny szpanerski orgazm - tylko Bóg wtedy może się z tobą równać) ;)

 

Oczywiście nie jestem fanatykiem i wady też są (w nawiasach możliwy sposób na nie):

 

1. Brak kamery (w GS oczywiście jest, ale nawet na 3G można ściągnąć odpowiedni program po JB)

2. Brak radia (program Wunderadio, wyszukuje nawet lokalne stacje, no i Last fm)

3. Brak normalnego equalizera (dla niektórych istotne ale są odpowiednie ustawienia jak: Elektroniczna, Jazz itd)

4. Możliwość tworzenia tylko jednej listy z poziomu telefonu (nie znalazłem rozwiązania, trzeba niestety przygotowywać sobie zawczasu przez iTunes)

5. Brak prostego wrzucania plików jak na flash disk (niestety trzeba wszystko robić przez iTunes, chociaż to wbrew pozorom bardzo fajny program, no i są odpowiednie programy po JB)

 

Jednak one maleją z wielkimi możliwościami jakie iP oferuje, szczególnie po JB.

 

Co do dźwięku uważam, że jest dobry. Nie mam wprawdzie jakiegoś wielkiego porównania i audiofilskiego ucha ale sądze że jest ok.

 

Tak więc jeśli zależy ci na all-in-one posiadający naprawdę multum opcji grajek o dobrej jakości dźwięku nawet nie patrz na "zwykłe telefony" i wybierz iP (albo innego smartfona z multitouchem, nie próbowałem innych więc nie mogę się wypowiadać).

 

BTW Teraz jak patrzę na moje stare k800i to wydaje mi się takie niewygodne i ekran jakiś taki malutki :)

 

Wybaczcie, że się tak uzewnętrzniłem, ale może to komuś pomoże podjąć wybór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności