Skocz do zawartości

DAC (CS8416 i CS4397) + Altec - trzaski


Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z trzaskami w moim "systemie" audio. Jako transport dla płyt CD wykorzystuje odtwarzacz DVD firmy Pioneer model DV-410 opis specyfikacji tu z resztą kupiłem go w tym sklepie http://www.2bis.pl/p/pl/4803/odtwarzacz_dv..._dv-410v-k.html Zakupu nie żałuję bo cena była kusząca i wszystko przebiegło bez problemu. Odtwarzacz czyta płyty audio, oraz MP3 zapisane na płytach lub odtwarza je prosto w pendrive, posiada też HDMI ale obecnie używam tego odtwarzacza tylko do odsłuchu muzyki. Odtwarzacz podłączyłem złączem coaxial do zewnętrznego przetwornika cyfrowo-analogowego opartego na układach CS8416 i CS4397 potocznie zwanego "mini lampucera" DAC. Lampucerę mam podłączoną bezpośrednio do głośników komputerowych 2.1 Altec Lansing CS21 (obecnie ten model jest już niedostępny w Polsce). W przyszłości zakupie wzmacniacz i monitory z prawdziwego zdarzenia jednak narazie te głośniki Alteca muszą mi wystarczyć.

 

Idąc do sedna problem jest w tym że odtwarzając większość utworów słychać trzaski. Nawet jak ściszę głośniki to słychać takie jakby elektryczne przebicia napięcia. Nawet oryginalne płyty mają momenty gdzie trzeszczy, czasem jest to pojedynczy trzask co kilkadziesiąt sekund a czasem seria trzasków. Jest to nieprzyjemne odczucie i zawsze występuje w tych samym momentach utworu. Problemu nie ma kiedy podłączam ten odtwarzacz Pioneera bezpośrednio do głośników Alteca, albo kiedy Podłącze odtwarzacz Pioneera coaxialem do DACa a następnie do głośniczków Logitecha 2+1 model x-230. Są to już typowe komputerowe bzyczki i nie nadają się do słuchania muzyki, jednak w tym zestawieniu trzasków nie ma. Co może być przyczyną że DV-410 + Lampucera + Altec Lansing tak się gryzą? Żródło czyli ten Pioneer też nie jest odpowiedzialny za trzaski bo podłączałem zamiast niego model DV-310 oraz jakiegoś Korra też przez coaksjal do DACa i było to samo. DAC ma wzmacniacz operacyjny NE5532N w podstawce i można go wymienić na inny. Czy taka wymiana mogłaby pomóc? Wydaje mi się że ten DAC ma bardzo duże wzmocnienie i może to jest przyczyną trzasków? Może dla Alteców sygnał jest za bardzo wzmocniony i tego nie tolerują? Ma ktoś może jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności