Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Gdzie zakupiłeś E288CC? :)

I dzięki za opis. :)

Trafilem jednorazowa okazje od kolesia z Malagi byckupic w stanie NOS - 100% emisji i z parowaniem z roznicami <2% wiec bralem od razu :)

 

Generalnie trzeba polowac. Od reki jest duzo CCa lub E188CC/7308. E288CC/8223 jak sie dobrze poszuka tez sie znajdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie nie trzeba szukać, tylko mieć ok. $120-$180 na zbyciu ;)

To po to zeby kupic, ale jak ta lampa ma dzialac jako driver w HPA, to wazne jest tez zeby roznice miedzy 1 i 2 polowka duotriody byly maksymalnie najmniejsze, dlugo szukalem takiej gdzie beda rzeczywiscie male. Z reguly spotykalem rzedu 20% o ile w ogole doprosilem sie o wyniki pomiarow - bo wiele osob to po prostu zlewa, o ile nie jest trudno trafic przy tej lampie 100% emisji bo to stosunkowo nowe lampy, to z roznicami miedzy obieama triodami jest gorzej.

 

Z reszta, jezeli uzywamy jednego drivera to po prostu obie polowki (triody) takze nie moga roznic sie miedzy soba znacznie, podobnie jak parowanie 2 oddzielnych lamp.

 

Polecam tego czlowieka: Wszystkie niezbedne pomiary, towar pierwsza klasa, zapakowany _ekstremalnie_ dobrze, swietny kontakt:

http://myworld.ebay.pl/cgvilela/

 

Najlepszy tube seller jak dla mnie do tej pory.

 

Przyklad jego opisu: tube1.png

 

Dodatkowo pomiary zostaly potwierdzone u mojego znajomego na mierniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie zrodlo najlepiej by pasowalo do zestawu hpa-03 reference lampy e88cc+dt880pro ? arcam cd73, rotel rcd-06, xindak c-06 (tda1543) ? chodzi glownie o dobry jakosciowo bas, wybrzmiewanie instrumentow, maksymalny przekaz niuansow i detali, nie meczacy dzwiek, lagodna i piekna gora, barwa instrumentow (z tego co udalo mi sie poczytac to arcam chyba by sie nadawal, nie mam tylko pojecia jak to mogloby sie zgrywac z w/w zestawem)

 

z innej beczki - orientuje sie ktos jak wyglada dostepnosc i ceny laserow do w/w cd-kow ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie zrodlo najlepiej by pasowalo do zestawu hpa-03 reference lampy e88cc+dt880pro ? arcam cd73, rotel rcd-06, xindak c-06 (tda1543) ? chodzi glownie o dobry jakosciowo bas, wybrzmiewanie instrumentow, maksymalny przekaz niuansow i detali, nie meczacy dzwiek, lagodna i piekna gora, barwa instrumentow (z tego co udalo mi sie poczytac to arcam chyba by sie nadawal, nie mam tylko pojecia jak to mogloby sie zgrywac z w/w zestawem)

 

z innej beczki - orientuje sie ktos jak wyglada dostepnosc i ceny laserow do w/w cd-kow ?

 

Wyglada mi to na opis urzadzenia ktore nie istnieje lub jest juz bardzo hi-endowe.

Maksymalny przekaz detali, niuansow i jednoczesnie niemeczacy dzwiek to przeciwstawne cechy, ktore lacza raczej tylko urzadzenia z najwyzszej polki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rotel 06 daje cos w tym sensie ze jest przekaz detaliczny ale nie jest strasznie meczacy. Stad moje zamilowanie do Roteli - jest tam wszystko w przyzwoitym zakresie i dobrej cenie. No ale nie ma co sie oszukiwac high-endem to nie jest.

Xindaki graja cieplo, milo. Arcam jest bardzo otwarty, fajny cedek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stacjonarny cd-ek ma jednak swoja magie i urok ...

te modele to juz nie jakas najnizsza polka - nie przesadzajmy ze sa slabe :D

 

myslalem jeszcze o valab dac LUXURY EDITION #10 z wypasionym zasilaniem, ale sporo zachodu ze sprowadzaniem, roznie bywa z awaryjnoscia, nie wiadomo jak bedzie wygladalo granie 8xtda1543, clo/vat pomimo ze wysylane jako gift-y moga wpakowac, w razie awarii wysylka mija sie z celem itd itp

 

moze inaczej - czy cos z dac-ow sensownie dostepnych (w Polsce) bez zadnych modyfikacji we wlasnym zakresie do 1,5 kpln zagra podobnie jak arcam cd73 ?

 

sluchal ktos tego cuda ?? http://www.allegro.pl/item703823020_wzmacn...awkowy_otl.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rotel 06 daje cos w tym sensie ze jest przekaz detaliczny ale nie jest strasznie meczacy. Stad moje zamilowanie do Roteli - jest tam wszystko w przyzwoitym zakresie i dobrej cenie. No ale nie ma co sie oszukiwac high-endem to nie jest.

Xindaki graja cieplo, milo. Arcam jest bardzo otwarty, fajny cedek.

 

 

HA! to zes mi teraz dopiero pomogl w wyborze! :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HA! to zes mi teraz dopiero pomogl w wyborze! :D :D :D

 

nie ma sprawy. Po prostu wszystkiego miec nie mozna, kazdy z tych cdkow jakos koloryzuje - nnajmniej wydaje mi sie Rotel - precyzja i kontrola ale w sposob niemeczacy.

Arcam jak chcesz otworzyc system bo gra zamkniecie.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlaczego nie?

Nic nie zastapi przyjemnosci wkladania plyty do cdka:)

Przecie tez mozna cd+DAC.

 

Możesz wkładać do PC-ta :D

 

@domzz

Co do cen CD a DAC-ów to jest to różnie. Audionemesis DAC ksoztował w zeszłym roku poniżej 2800. W tym roku widziałem już cenę 3500.

 

Zresztą uważam, że nad PC trzeba by popracować. Ja takiego efektu jak transport CD + DAC nie mogłem uzyskać na PC + PCLink (nawet GFMod) + DAC (mówię o Audionemesisie)

 

Niby gra to podobnie ale głebia i precyzja -> znacząco rózne. Pewnie jakaś magia dopasowania komponentów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze OT z mojej strony.

 

Ogórek - wydawało mi się wcześniej (już teraz nie mam pojęcia gdzie to było), że b. zachwalałeś PCLink v4, twierdziłeś, że przenosi zdecydowanie więcej informacji niż standardowy, poza tym już kiedyś pisałeś (coś mi się tak wydaje), że Twoja konfiguracja (chyba po nabyciu Beresforda) wypada lepiej niż kiedyś na Twoim Vincencie. Więc mogłem coś źle zapamiętać albo zmieniłeś sprzęt na lepszy ;-).

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze OT z mojej strony.

 

Ogórek - wydawało mi się wcześniej (już teraz nie mam pojęcia gdzie to było), że b. zachwalałeś PCLink v4, twierdziłeś, że przenosi zdecydowanie więcej informacji niż standardowy, poza tym już kiedyś pisałeś (coś mi się tak wydaje), że Twoja konfiguracja (chyba po nabyciu Beresforda) wypada lepiej niż kiedyś na Twoim Vincencie. Więc mogłem coś źle zapamiętać albo zmieniłeś sprzęt na lepszy ;-).

 

Ja mam dwie konfiguracje:

 

1. CD + Audionemesis + amp stereo

 

2. PC + PCLInk (GFmod) + Beresford 7510 + (to samo stereo co w punkcie 1)

 

W konfiguracji 2. jest znacząca róznica z PCLink GFmod niż przedtem. Zestaw numer 2 używam do filmów i koncertów.

Jest bardzo widoczna poprawa basu i szczegółów.

 

Zestaw numer 1 gra wybitnie lepiej (co potwierdziło wielu gości np. na tej samej muzyce, tych samych koncertach), ale zestaw numer 2 jest wystarczajaco dobry jako kino domowe (lepszy od kilku drogich zestawów kina domowego moich znajomych, głównie chodzi o wszelkie podkłady muzyczne a zwaszcza koncerty)

 

EDIT >>

 

Zeby być dobrze rozumianym to nie moglem zbliżyć się do jakości tylko przy zastosowaniu Audionemesisa (transport CD a transport PC).

Przy Beresfordzie efekt był bardzo zbliżony

 

<< EDIT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Na razie, nie chcę pochopnie wyrażać opinii, bo mój nowy nabytek gra dopiero 0,5h, ale na 100% jest lepszy niż Mullard E88CC gold i możliwe, że wskoczy na top :), a jest nim Tesla E88CC Gold (code 32 - podobno to samo co telefunkeny (!) , ale muszę to dokładniej sprawdzić). Aha, gra w zestawieniu z 6n1p-VI (czyli najlepszą, militarną wersją 6n1p)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Nie wiem czy to odpowiednie miejsce na takie pytanie ale spróbuję.Chcę zakupić owego wzmaka HPA-03 + do tego jakieś słuchawki,tylko właśnie nie wiem jakie dobrze zagrają z tym wzmakiem.Początkowo myślałem o budżecie do 600zł ale im więcej czytam to dochodzę do wniosku że jednak tego "tysia" trzeba będzie chyba wydać.Zastanawiam się nad DT 880 PRO/HD 600/ewentualnie może coś z AKG polecicie bo tutaj nie wiem co dobre w tej cenie.Za źródło robi u mnie E-MU 1212m.Teraz może jeszcze opiszę moje preferencje słuchowe : jestem chyba bardziej wyczulony na wysokie tony,więc coś ala Grado raczej odpada,chciałbym żeby słuchawki grały analitycznie i czysto z dobrą separacją instrumentów,ale bez przesady...żeby to brzmienie nie było męczące.Stawiam raczej na klarowność,ale z drugiej strony zależy mi też na cieplutkim i nisko schodzącym basem.Muzyka jakiej słucham to szeroki zakres : od ambientów z delikatnym pianinkiem i wokalem ,aż po agresywniejszą elektronikę typu David Carreta.Wiem też że wymiana lamp dużo daję w tym wzmacniaczu więc najlepiej jakby doradził mi ktoś kto słuchał danych słuchawek na danych lampach ( tutaj liczę szczególnie na opinię Domzza o DT 880 PRO :)).Z tego co czytałem HD 600 będą bardziej uniwersalne i posiadają więcej basu niż DT 880 ? ale być może DT 880 z jakimś zestawem lamp zjedzą HD 600 na śniadanie ? Aha większość albumów posiadam w MP3 i tu też pytanie czy kupno takiego sprzętu nie zepsuje zabawy uwidaczniając wszelkie możliwe niedociągnięcia tego formatu ? Będę bardzo wdzięczny za wszelkie porady. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiednie miejsce, jak najbardziej.

Co do budżetu, to tysia raczej będziesz musiał wydać na sam wzmak (wersja podstawowa+kondensatory+firmowe upgrade).

HPA-03 słyszałem tylko z DT880-pro, CAL! i AKG K701. Tych ostatnich HPA nie polubił :) Średnica i góra były świetne i do tego spora scena, ale bas dosłownie pierdział. WBA za niewielką dopłatą oferuje upgrade poprawiający tą przypadłość, ale niestety nie miałem już okazji posłuchać tego zestawienia. CAL! wypadają nieco lepiej, ale scena jest trochę wąska i wszystko jest takie trochę drewniane. DT 880 pro... to z nimi u mnie HPA03 zgrywa się najlepiej (oczywiście przy odpowiednim doborze lamp). Właściwie nie ma się do czego przyczepić, dla mnie jest lepiej niż dobrze. Całe pasmo gra równo (ale to zaleta tego modelu). Instrumenty są ładnie odseparowane, góra kończy się akurat w tym miejscu, żeby nie "przyciąć", średnica jest czysta i klarowna.

Bas jest całkiem nieźle kontrolowany (choć mogłoby go być ciut więcej). Podejrzewam, że lepiej zgrałyby się z HPA-03 DT990 Pro (lub bez PRO).

E-mu 1212m ma świetny EQ, więc możesz sobie w razie czego nieco podbić skraje pasma i wtedy, to już nie można się do niczego przyczepić.

Ogólnie w tej cenie HPA-03 jest raczej bezkonkurencyjny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności