Skocz do zawartości

Ładowarka sieciowa do Sony NWZ-S739F


morlinek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chciał bym kupić sobie ładowarkę do mojego soniaka ale oryginał jest trochę drogi więc się zastanawiam czy nie ma jakiś zamienników. Według oryginału zasilacz powinien mieć 5V i 500mA. Znalazłem między innymi takie ładowarki:

http://allegro.pl/item674163426_ladowarka_...b_5v_500ma.html

http://www.agito.pl/akcesoria-do-odtwarzac....612.38199.html tu jest 5,2V to coś zmienia?

 

Lecz moje pytanie jest takie: Czy da się naładować nią moją mp4, mam kabel usb-WM tylko czy nie ma jakis zabezpieczeń? Nie posiadam gwarancji do odtwarzacza więc boje się uszkodzić mu baterię a co gorsza coś innego. Czy lądując go np. tą ładowarka mogę coś uszkodzić? Może ktoś ładował już nie oryginałami coś z serii A,E,S ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety o tanich ładowarkach do 20PLN możesz zapomnieć. Soniaki je ewidentnie ignorują. Gdzieś na forum widziałem opinię, że są niemarkowe ładowarki współpracujące z soniakami, ale ich cena zaczyna się od 30PLN. Sam nie miałem możliwości sprawdzenia.

Doradzam więc znaczną ostrożność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam chciał bym kupić sobie ładowarkę do mojego soniaka ale oryginał jest trochę drogi więc się zastanawiam czy nie ma jakiś zamienników. Według oryginału zasilacz powinien mieć 5V i 500mA. Znalazłem między innymi takie ładowarki......Lecz moje pytanie jest takie: Czy da się naładować nią moją mp4, mam kabel usb-WM tylko czy nie ma jakis zabezpieczeń? Nie posiadam gwarancji do odtwarzacza więc boje się uszkodzić mu baterię a co gorsza coś innego......

 

 

Cześć

 

Ja jakiś czas temu kupiłem w Saturnie ładowarkę za 29 zł (biała)

i sprawuje się OK, ale czy taka ładowarka może zniszczyć akumulator tego już nie wiem.

Wiem, że ładowałem nią już 3 - 4 razy i wszystko OK jednak ja ładuję częściej przez PS3 a na wyjazd zabrałem właśnie tą ładowarkę.

Jak będę w domu to napisze, jaka firma tej ładowarki.

 

OK. już jestem w domu i jest to ładowarka firmy SOLID - http://www.solid-polska.pl/index.php?idt=5...;idg=5&sm=2

 

Dziś byłem i są dostępne ale niestety już za 36 zł

 

Tynio

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Także jestem zainteresowany zamiennikiem, ale oryginał ma 5V i 800mA, a zamiennik 5V 500mA (tak jak usb) czyli z tego wychodzi, że oryginał mając większe natężenie będzie szybciej ładował od zamiennika i usb, nic pozatym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mogę powiedzieć tyle że ładowarka pentagram nie działa z soniakiem

ja swojego a -806 ładuje ładowarka firmy HAMA w komputroniku ja widziałem

jbc to taki kwadrat z portem USB na wierzchu

co do prądu to wystarczy 0,5 A bo bedzię się mocno grzać przy większych prądach i jest to nie korzystne dla akumulatora

im większym prądem ładujesz akumulator tym mniej będzie trzymała Ci MP3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

LINK

 

Na Allegro znalazłem taką ładowarkę. Czy warto ją kupować (bo cena dość wysoka), czy przesyłany prąd nie będzie zbyt wysoki i nie zniszczy akumulatora? I czy w ogóle odtwarzacz będzie ładowany poprawnie? Będę wdzięczny za odpowiedzi na te pytania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności