Skocz do zawartości

Kilka pytań o H340


Gmblr

Rekomendowane odpowiedzi

Na wstępie witam wszystkich. Fajnie, że taki sprzęt jak h320/h340 ma tylu zwolenników gdy dookoła pełno dużo mniejszych bardziej odbajerowanych playerów jak choćby iPod.

 

Mimo, że używam 340tki już jakiś czas to teraz naszło mnie kilka pytań:

 

Czemu na Rockboxie bateria wyczerpuje się szybciej niż na seryjnym firmwarze?

 

Jak założę dedykowaną baterię do 340tki ale o większej pojemności to co trzeba zmienić w plikach systemowych oryginalnego firmwaru? W RB rozumiem, że trzeba podać nową wartość pojemności.

 

Czy to normalne że na Rockboxie widać migotanie podświetlenia ekranu, szczególnie dy dysk zaczyna pracować i co to może oznaczać?

 

 

pozdrawiam

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu na Rockboxie bateria wyczerpuje się szybciej niż na seryjnym firmwarze?

 

Bo tak jest..:P jest miej oszczędny niz orginalny FW.. na kazdym playerze z RB tak jest... żeby to dopracowac potrzeba by sztabu ludzi i konta z liczbami co najmniej sześcio-zerowymi..:P

 

Jak założę dedykowaną baterię do 340tki ale o większej pojemności to co trzeba zmienić w plikach systemowych oryginalnego firmwaru? W RB rozumiem, że trzeba podać nową wartość pojemności.

 

nic nie trzeba robic..:P

 

Czy to normalne że na Rockboxie widać migotanie podświetlenia ekranu, szczególnie dy dysk zaczyna pracować i co to może oznaczać?

 

to oznaczy że gdy odpala sie dysk zwiększa sie pobór mocy na który aku nie jest w stanie wydolić dlatego przygasza się ekran..

 

moze być to wina akumulatora jesli słaby i ma juz te kilka lat.. ani na Ipoo, ani na H120 czegoś takiego nie widziałem więc normalne to chyba nie jest..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo tak jest..:P jest miej oszczędny niz orginalny FW.. na kazdym playerze z RB tak jest... żeby to dopracowac potrzeba by sztabu ludzi i konta z liczbami co najmniej sześcio-zerowymi..:P

 

 

 

nic nie trzeba robic..:P

 

 

 

to oznaczy że gdy odpala sie dysk zwiększa sie pobór mocy na który aku nie jest w stanie wydolić dlatego przygasza się ekran..

 

moze być to wina akumulatora jesli słaby i ma juz te kilka lat.. ani na Ipoo, ani na H120 czegoś takiego nie widziałem więc normalne to chyba nie jest..

 

Dzięki za szybką odpowiedz :D

To by się zgadzało, bo bateria trzyma co najwyżej kilka godzin. Prawdopodobnie nie do końca wiem, w jaki sposób prawidłowo się z nią obchodzić. Zawsze rozładowuję ja do zera, bo to praktycznie konieczne jak sie słucha kilka godzin - i tak pada po krótkim czasie. Do tego jak ładuję pliki na plejera to zasilanie

musi być podłączone - inaczej dużo nie zdziałam... O oglądaniu filmów nie piszę, bo to może trwać najwyżej z 45 minut od pełnego naladowania :(

 

Mam jeszcze jeden problem, a może to taka przypadłość H3xx - jak proces ładowania się skończy, a ja w porę nie odłączę kabla i nie nacisnę przycisku STOP to bateria będzie się samoczynnie i dość szybko rozładowywać- trochę to niewygodne. Czy to normalne?

 

z tego co ja wiem to własnie w h100/300 bateria powinna trzymać przynamniej tak jak na OF.

 

dodatkowo pojawia się kwestias ustawień lcd itd.

 

 

Ustawienie LCD - wiadoma sprawa, natomiast z tym czasem pracy to jednak na RB jest krótszy niż na OF.

W jaki sposób robi się test baterii Rockboxowym patchem? Na czym to polega?

 

i tak trochę OT ale boję sie napisać w dziale "software" cos maly tam ruch.... mam OF z numerkiem 1.29 wersja Koreańska - czy jest coś lepszego od tej wersji? Wiem, że kiedyś chcialem wgrać 1.30 albo nawet 1.31 ale nie bylo tam opcji odgrywania filmów, do tego RB nie działa z 1.31 .

 

pozdro

 

Edytuj posty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie nie do końca wiem, w jaki sposób prawidłowo się z nią obchodzić. Zawsze rozładowuję ja do zera,

 

I tu też cały problem.. Nowe baterie nie lubią jak je sie kasuje do zera.. lepiej je podładowywać choćby krótko, ale kasowana do zera szybko padnie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli bateria przehulała już swoje najlepsze czasy, i została wyeksploatowana ze swojej optymalnej efektywności, należy wymienić najlepiej na firmową baterię sklepu Batimex, albo CS 1700 mAh, 2200 mAh (Cameron Sino).

Swoją drogą wiele zależy od używanego formatu plików, np. ogg zapewni o kilka h krótszą pracę niżeli na mp3, porównywalną jak na Flaczkach.

 

Czy to normalne że na Rockboxie widać migotanie podświetlenia ekranu, szczególnie dy dysk zaczyna pracować i co to może oznaczać?

 

Sytuacja taka pojawia się podczas sytuacji, gdy najniższe efektywne napięcie dla baterii nie wystarcza już dla zapewnienia stałej współpracy z dyskiem, przez co włącza się jakby tryb mimowolny. W praktyce ma to miejsce pod koniec działania playera na skończonym cyklu baterii, ewentualnie podczas włączania playera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kolego za odpowiedź. Już mam wypatrzoną nową baterię - 2200 mAh za ok 80 zł - chyba dobra cena?

Możesz mi jeszcze odpowiedzieć na dwa pytanka?

Po pierwsze jak się obchodzić z tą nową, czy uploadować pliki bez podłączonego zasilania? Jak ją sformatować?

Dwa: czy to normalne, że przy zakończonym ładowaniu gdy nie odłączę go możliwie najszybciej i nie wcisnę STOP to bateria dość szybko i samoczynnie się rozładowuje? Strasznie to wkurza bo muszę być czujny i muszę planować kiedy podłączyć Irivera pod prąd.

 

 

pozdrawiam

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena jest jak najbardziej OłKej. Jeśli chcesz taniej, rozejrzyj się u Chinoli na eBayu (ok. 60zł za CS 2200, sam mam i jest ok)

 

Mogę :)

Pliki uploadujesz na dysk, z mimowolnie włączonym zasilaniem (USB), a bateria ma tu jedynie znaczenie wtedy, gdy jest zbyt rozładowana, by przeprowadzić proces kopiowania

Formatowanie to pełne doładowanie i pełne rozładowanie nowej baterii na 1 cyklu. Wtedy bateria jest przystosowana.

 

Pierwsze słyszę o tym problemie, lub nie do końca go rozumiem :)

W praktyce dyskowiec, gdy zostawisz go podłączonego do sieci mimo tego, że całkowicie bateria się doładowała (kontrolka się nie świeci), faktycznie może nieco wahać napięciami. W ostateczności napięcia względnie najwyższe dla baterii mogą wahać się w granicach, z tego co zaobserwowałem, do 0.1V, ale to wciąż ma się nijak do tego "spadku napięcia" o jakim mówisz

Te modele z tego co wiem nie mają, jak w przypadku Clix 1st czy E10 trybu uśpienia, dlatego gdy player jest wyłączony przy zakończonym ładowaniu nie rozładuje się. Ewentualnie być może wina leży po stronie źródła mocy (zasilacz)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pliki uploadujesz na dysk, z mimowolnie włączonym zasilaniem (USB), a bateria ma tu jedynie znaczenie wtedy, gdy jest zbyt rozładowana, by przeprowadzić proces kopiowania

 

No tak, a co gdy w opcjach mam wyłączone ładowanie przez USB ? U mnie było tak, że mimo naładowanej baterii powiedzmy w 60%ach po kopiowaniu ledwo żyła i trzeba było podłączyć zasilacz. (kopiowałem kilka giga na raz jeśli to ma znaczenie)

 

 

Pierwsze słyszę o tym problemie, lub nie do końca go rozumiem :)

 

Chodzi o to: podłączam grajka rano do prądu, powiedzmy po 6 godzinach jest naładowany - na ekranie świeci się "COMPLETE" jednak nie mam możliwości odłączenia go od zasilacza i tak wisi na kablu powiedzmy do wieczora. Wtedy odłączam, odpalam a tam ledwo pół baterii. Podobnie mi się dzieje, gdy po ładowaniu i odłączeniu zasilacza nie wcisnę przycisku STOP - tak jakbym chciał go wyłączyć.

Prawidłowo wygląda to u mnie tak: koniec ładowania, odłączam kabel - jeszcze przez chwilę świeci się "COMPLETE" później ekran się wygasza, naciskam STOP - pojawia się na 3 sekundy ekran startowy IRIVER Multi Codec Juke Box na niebieskim tle. Później gaśnie i dopiero wtedy można uznać ze player jest wyłączony. Jeśli nie wcisnę STOP to bateria mi siada. To nie może być fabryczne rozwiązanie...

 

 

W praktyce dyskowiec, gdy zostawisz go podłączonego do sieci mimo tego, że całkowicie bateria się doładowała (kontrolka się nie świeci), faktycznie może nieco wahać napięciami. W ostateczności napięcia względnie najwyższe dla baterii mogą wahać się w granicach, z tego co zaobserwowałem, do 0.1V, ale to wciąż ma się nijak do tego "spadku napięcia" o jakim mówisz

Te modele z tego co wiem nie mają, jak w przypadku Clix 1st czy E10 trybu uśpienia, dlatego gdy player jest wyłączony przy zakończonym ładowaniu nie rozładuje się. Ewentualnie być może wina leży po stronie źródła mocy (zasilacz)

 

i tymi słowami potwierdzasz, że coś jest nie tak jeśli faktycznie jest tak jak piszę. A jest... niestety. możliwe że to wina OF (1.29K) ?

 

Wracając do migotającego podświetlenia ekranu - dzieję się tak tylko na Rockboxie. Mam nadzieję, że to kwestia umierającej bateri. Po naładowaniu przy starcie RB napięcie wynosi niespełna 4.1V poczym po włączeniu system pokazuje tylko 70% czasem więcej czasem mniej - zależy jak szybko po ładowaniu odłącze kabel - to jest to co opisywałem powyżej. W czasie pracy odtwarzacza wskaznik poziomu baterii też mocno skacze - potrafi wskazać 50% po czym spaść do 20 by później podnieść się do 45% itp. - rozumiem że to sprawa poboru prądu przez dysk ale czy takie skoki są normalne?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"...W czasie pracy odtwarzacza wskaznik poziomu baterii też mocno skacze - potrafi wskazać 50% po czym spaść do 20 by później podnieść się do 45% itp. - rozumiem że to sprawa poboru prądu przez dysk ale czy takie skoki są normalne?"

 

Tak, to normalne - nie ma czegoś takiego jak stały wskaźnik baterii. Wartość baterii uzależnia się zarówno od poziomu dopracowania firmware, jak i od użytkowania playera. Dlatego nawet gdy słuchasz muzyki, i masz powiedzmy 40%, i po wyłączeniu ponownie włączysz player, status baterii w % może być mniejszy

 

"Wracając do migotającego podświetlenia ekranu - dzieję się tak tylko na Rockboxie. Mam nadzieję, że to kwestia umierającej bateri. Po naładowaniu przy starcie RB napięcie wynosi niespełna 4.1V poczym po włączeniu system pokazuje tylko 70% czasem więcej czasem mniej - zależy jak szybko po ładowaniu odłącze kabel - to jest to co opisywałem powyżej."

 

U mnie bateria względnie świeża (1 msc) na starcie ma ponad 4.2V za każdym razem, niezależnie od tego czy zasilacz siedzi w dziurce przez noc, czy zostaje odłączony bezpośrednio po zakończeniu ładowania...

U Ciebie z zasilaczem jest wszystko ok, i zapewne podaje odpowiednie napięcie, mając nieco mniej na mocy na wyjściu, przez co bateria ładuje się dłużej. Choć 6h to za dużo, i wszystko wskazuje na to, że bateria nie potrafi określić "swojego zapotrzebowania".

Wymień ją i opisz wrażenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności