Skocz do zawartości

Ile musiałbym wydać na sprzęt stacjonarny?


Rekomendowane odpowiedzi

Moje pytanie jak w temacie. Nie zależy mi na głośności. Potrzebuję głośniki i wzmacniacz, albo wieżę. Dźwięk musi być dobry, mam w domu Creative T6060, ale po przesiadce na słuchawki Philips SHP 8500 nie mogę ich słuchać. Najlepiej, gdyby była to wieża właśnie. Technics/panasonic ma odpowiednią dla mnie barwę. Ile muszę mieć na taki sprzęt? Ile na nowy i ile na używany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje pytanie jak w temacie. Nie zależy mi na głośności. Potrzebuję głośniki i wzmacniacz, albo wieżę. Dźwięk musi być dobry, mam w domu Creative T6060, ale po przesiadce na słuchawki Philips SHP 8500 nie mogę ich słuchać. Najlepiej, gdyby była to wieża właśnie. Technics/panasonic ma odpowiednią dla mnie barwę. Ile muszę mieć na taki sprzęt? Ile na nowy i ile na używany?

 

Dla mnie osobiscie, w mairę dobrze grający sprzęt rozpoczyna się od Yamaha Pianocraft.

 

Obecne ceny to chyba od 1500 w górę. Górnego przedzialu praktycznie nie ma. Kiedys myslałem, że sprzęt stereo może kosztować max 10 tys PLN.

 

A słuchałem już zestawów za kilkadziesiąt, kilkaset tysięcy PLN. Nie zawsze wygórowana cena dawała podbne odczucie przyjemności słuchania.

 

Geenralnie proponowałbym wspomnianą Yamahę lub Microlab Solo xc (x to numer zależny od rozmiaru pokoju, gdzie 7c to raczej sprzęt do pokoju > 20m2)

Wspomnaine Microlab-y możesz zasilić kartą dzwiękową z PC/laptopa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę zdecydowanie lepszy niż t6060 zestaw. Jakość dźwięku z Realtek ALC888 + SHP 8500 mi odpowiada. Choć chciałbym lepiej - przy okazji mógłbym też słuchawki podłączyć do wzmacniacza i wtedy powinny pokazać prawdziwy pazur. Audiofilem nie jestem.

 

@edit

mam pokój ok 14-15 m2. microlab 5c pasują,tak? 2x 40W to potęga. Moi rodzice są głusi... mama szczególnie - ona jest z tych, co klaszczą u rubika. Nie może być za głośno. 2x 40W to starczy na home-party moim zdaniem :D.

Jak będzie jakość dźwięku w porównaniu do SHP 8500? Przy użyciu ALC888.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności