Skocz do zawartości

Zakup netbooka


Jeycam

Rekomendowane odpowiedzi

A) wplynie bedziesz widzial wiecej ;)

B) wplynie, podswietlenie LEDami zuzywa mniej pradu a jest jasniejsze ;)

C) nie

Jak kilar słusznie zauważył to matryca nie_full_hd też jest na ledach, więc ten argument odpada. A większa rozdzielczość chyba = większe zużycie prądu, tylko nie wiem czy w praktyce ta różnica wyniesie bardziej minutę czy 30.

Co do procesora to jego predkosc robi mniejsza roznice niz szyna, predkosc ramu i karta graficzna

W T6500 szyna też jest wolniejsza, 800 vs 1066.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 121
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

mysle, ze roznica w zuzyciu energii bedzie minimalna. Jesli szyna wolniejsza to bedzie troche wolniejszy. Teraz zalezy na czym Ci bardziej zalezy na grach (w nowosci i tak pewnie pograsz przez miesiac, dwa potem bedzie za slaby, do gier lepiej kupic xboxa;p) czy na filmach HD (ja bym wybral to)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mysle, ze roznica w zuzyciu energii bedzie minimalna. Jesli szyna wolniejsza to bedzie troche wolniejszy. Teraz zalezy na czym Ci bardziej zalezy na grach (w nowosci i tak pewnie pograsz przez miesiac, dwa potem bedzie za slaby, do gier lepiej kupic xboxa;p) czy na filmach HD (ja bym wybral to)

Nie wiem jeszcze do końca jak będę z budżetem stał, ale chyba co raz bardziej skłaniam się ku temu dellowi studio z T6500 i fullHD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako ciekawostkę opowiem moje doświadczenia z wyniesionym ostatnio pod niebiosa, idealnym, doskonałym Lenovo.

 

W czwartek pojechałem po południu do sklepu i kupiłem nowiutkiego G530. Poinstalowałem wszystko, przekopiowałem dane, skonfigurowałem system, zahibernowałem i poszedłem spać. Wstałem rano i laptop już nie wstał. Aktualnie jest w serwisie. Jedyne co teraz myślę, to "było k**wa kupić Asusa K50IJ". Jak dla mnie to żenada. Przynajmniej nie zastanawiałbym się za każdym razem gdy go chcę włączyć "odpali się, czy może nie...".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość untitled37
No, ale szczerze mówiąc po prostu nie widziałem w życiu żeby jakiś laptop (a już na pewno Asus) tak p******nął bez ostrzeżenia.

Mój mi kiedyś powiedział, że zaraz przestanie się ładować i przestał się ładować. Musiałem zmienić zasilacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

MSI EX625 czy Lenovo Y530?

 

Slyszalem, że MSI ma jakies dziwne problemy z grami. Nie moge sie wiecej dowiedziec, bo pisze z telefonu i jest mi niewygodnie. Komputer mi padl. Zalezy mi by chodził call of duty i call of duty 4

I ogolnie, jakie sa opinie o MSI?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MSI EX625 czy Lenovo Y530?

 

Slyszalem, że MSI ma jakies dziwne problemy z grami. Nie moge sie wiecej dowiedziec, bo pisze z telefonu i jest mi niewygodnie. Komputer mi padl. Zalezy mi by chodził call of duty i call of duty 4

I ogolnie, jakie sa opinie o MSI?

 

MSI ma grafe ATI i caly zwiazany z tym bagaz (dziwne sterowniki, jazdy w linuksie, spaprana kompatybilnosc w niektorych grach). jezeli mowisz o wersji z hd4670,to bedzie to troche szybszy sprzet do grania od lenovo:) y530 za to jest fajnie wykonanym laptopem, bardzo solidnym, no i z niezlymi glosniczkami. te 9500/9600GS demonem predkosci nie jest, ale w COD pograsz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EX625 jest sporo wydajniejsze od Y530 ale za to słabsze wytrzymałościowo, chociaż wciąż nie jest źle, ale za to są problemy np. z gaśnięciem ekranu w niektorych grach, pomaga tylko reset, brak kompatybilności z niektórymi grami i o dziwo tylko na niektórych maszynach na co nawet inżnierzy MSI nie mogą nic poradzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brak kompatybilności z niektórymi grami i o dziwo tylko na niektórych maszynach na co nawet inżnierzy MSI nie mogą nic poradzić.

 

takie uroki posiadania karty ATI :) pamietam jak kiedyś złożyłem 4 identyczne kompy z radeonem 9550xt - na 1 za chiny nie chciał się odpalać nfs:Underground, na drugiim za to Vice City gubiło tekstury... zonglerka sterownikami itd a i tak nic pan nie poradzisz :P nVidia jest zdecydowanie mniej problemowa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nVidia jest zdecydowanie mniej problemowa...

 

Ja się w końcu doczekałem w miarę przyzwoitych, otwartych sterowników dla ATI, ale wciąż szału nie ma niestety. Akceleracji 3D wciąż brakuje, ale przynajmniej radzą sobie z synchronizacją poziomą, podczas odtwarzania video. Jednak od wydania HD3200 upłynęło dużo wody i do tego czasu sterowniki dla wszystkich platform powinny być picuś-glancuś.

 

Jeżeli chodzi o gry to tutaj problem leży już nie tyle po stronie ATI, co niejednokrotnie developerów gier, którzy optymalizują silniki pod dżiforsy. Fakt faktem jednak, że sterowniki wciąż są znacznie lepsze od zielonej konkurencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Do wszystkiego :P

Do surfowania po necie, do studiowania (głównie programowanie), do pogrania w jakieś gry (na nowości to nie liczę za te pieniądze, po prostu nie chcę żeby laptop był gorszy niż moje obecne pudło z P4 3GHz/1GB ram/radeon x1600pro), do obejrzenia jakiego filmu, itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Delle z NBD zawsze są dobre ;P.

Rozejrzyj się jeszcze za msi ex625 i lenovo y550. A tak to nic ciekawego nie ma.

 

Wytnij z tego jeszcze MSI :D

 

Swoją drogą, ja może będę odkładał na netbooka Acerka z matrycą 11,6", albo Vostro z Allegro z NBD :D Zależy, ile uda mi się hajsu we wrześniu wyciągnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności