Skocz do zawartości

Touch 1G vs Touch 2G


Bos

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

tak mnie zastanawia. Touch'a 1G można mieć już za 350zł (jak się poszuka), a 2G to za 600zł ciężko wyciągnąć. Pytanie: czy warto tyle dokładać? Codzi mi tylko o jakość muzyki. Chciałbym przeczytać czym dokładnie różnią się te generacje pod względem muzyki.

 

I warto w ogóle kupować Toucha dla samej muzyki, czy lepiej wziaść nowego Nano 4G? (jest drugi temat - dotyczący wyboru)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poza przyciskami głośności i inną obudową, główna różnica tkwi w czipie, na którym jest odtwarzacz oparty - ten z Toucha 1G jest najwolniejszym przedstawicielem rodziny, ten z Toucha 2G najszybszym (aż do czasu jak wyjdzie iPhone 3G S)

 

czy ma to znaczenie? jeśli wszystko co robisz to słuchanie muzyki, to nie ma to większego znaczenia

 

jeśli chcesz pobierać gry z AppStore, to Touch 1G nie nadaje się jako platforma pod gry (wiele osób twierdzi że jest zbyt wolny)

 

poza tym ciężko w 1G zmienić głośność - trzeba za każdym razem wyciągać go z kieszeni i włączać wyświetlacz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaką mogę mieć pewność, że dany sprzęt nie jest kradziony, jeżeli użytkownik ma do nigo słuchawki i kabel, ale bez pudełka? Bo mam 2 do wyboru i ... mo właśnie, jeden złamany system ma, drugi nie, oba nie mają pudełek i oba posiadają jakieś słuchaki AKG.

 

A można coś z tym chipem zrobić? Tzn. tak przerobić 1G na 2G?

 

Bo tak myślę, czy by nie wstrzymać sie i nie dozbierać do nowego Toucha 2G. Z tym, że to 750zł.

 

Bo z WiFi często bym korzystał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

 

Bo z WiFi często bym korzystał.

 

Nie wiem o co Tobie chodzi. Obie generacje mają WiFi.

 

Temat różnic między nimi był poruszany na forum parę razy. 2 generacja ponoć trochę lepiej gra, są przyciski na boku obudowy, głośniczek, jest szybsza.

Ja mam Toucha 1 generacji i jeszcze nie zdarzyło mi się narzekać na wolniejsze działanie gier :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A jaką mogę mieć pewność

 

żadną albo niewielką... chyba że spytasz "proszę mi uczciwie powiedzieć" ;]

 

> A można coś z tym chipem zrobić? Tzn. tak przerobić 1G na 2G?

 

niby jak? :)

 

> czy by nie wstrzymać sie i nie dozbierać do nowego Toucha 2G

 

jest to jakaś możliwość, nawet niezła, zwłaszcza że Touch 2G jest po prostu lepszy... no i byłby wtedy nowy, komplet, z gwarancją, nie kradziony...

 

---

 

> Ja mam iPoda 1 generacji i jeszcze nie zdarzyło mi się narzekać na wolniejsze działanie gier

 

na www.toucharcade.com (największa strona tylko o grach na iPhone'a) coraz częściej piszą "na ajfonie działa tak, na touchu 2g działa tak", zaś o touchu 1G nie wspominają bo jest "za wolny"...

 

... więc jeśli to ma być zakup jako "muzyka i platforma do gier" to Touch 1G się średnio nadaje, zaś Touch 2G nadaje się znakomicie (lepiej niż iPhone)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko nie sprawdzaj w grach typu Flight Control a w grach 3D - po raz pierwszy mówiono o tym w kontekście jakiegoś tenisa 3d (Touch 2G - pełna płynność, iPhone - czasem chrupnęło... no i średni wynik FPS się różnił)

No bo Touch 2G ma procka taktowanego na 500MHz podczas gdy iPhone 2G/3G 400 MHz. Touch 1g mial chyba 300 MHz i dlatego wypadał najgorzej.

 

Ale wracając do tematu. Piszecie, że SQ Touch'a 1g i 2g jest taka sama... O ile mi wiadomo jest pewna różnica hardware'owa (prawdopodobnie DAC) na korzyść 2g. Takie przynajmniej opinie krążą po Head-fi, gdzie Touch 2g/iPhone 3G uznawany jest za drugiego (tuż po 5,5; nano 1g) najlepiej grającego iPoda.

Ja natomiast ciekaw jestem jak gra iPhone 3GS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wyczerpujące odpowiedzi. Bardzo dużo plusów przemawia na korzyść 2G, dlatego też stwierdziłem, że jego kupię. Teraz tylko muszę znaleźć optymalną ofertę (do 750zł - ciężko, ale się da).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Chciałem zadać pytanie o roznice miedzy wersjami EU a US toucha2g - jest to jedynie roznica software'owa i po zdjęciu tego locka glosnosci mamy to samo? czy oprócz tego są jakies roznice w sprzęcie? bo szczerze sluchalem naszej zablokowanej wersji i troche jej brakowalo do zadowalającego poziomu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nano 4g brzmi dennie, zaś touch całkiem miło :D 1gen i 2gen różnią się tylko przyciskami głośności wedle moich info, a grają tak samo. Także bierz Toucha 1gen.

 

Touch 2G na moje ucho gra o klasę lepiej. Nie mówię już o baterii, procku i innych cechach, które tu juz wymieniano.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

no miał bym wątpliwości co do tego czy będą darmo oddawać ;] iPod-a Touch 1g jest prościej odblokować niż 2g... Dlatego sporo osób nadal woli 1g... poza tym to raczej długo będzie trzeba czekać na 3g... choć nie ukrywam że jak się pojawi to sprzedam swojego 2g i kupie 3g :) ale pewnie jeśli wyjdzie to to będzie okrojony 3gs... czyli po prostu nie zadzwonimy z niego... a co do różnic w 1g i 2g to regulacja głośności, nieco wydajniejsze bebechy,bluetooth... niestety jeszcze nie w pełni funkcjonalny ale jest ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

może ktoś jeszcze rozwiać moje wątpliwości odnośnie porównania iphone'ów do touch'y? czy ip 2g gra tak jak touch 1g, a ip 3g jak touch 2g? czy może ip 2g, 3g i touch 1g to to samo, a tylko w touch'u 2g coś zmienili? jeszcze dochodzi kwestia fw, bo khron pisał, że na różnych grają różnie, powiedzmy że wszysktie na 3.0. pytam bo szukając info o słuchawkach często ludzie polecają coś do touch'a a nie wiem czy do ip podejdzie tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

1. A ja mym pytanie, czym Ipod 2 generacji o pojemności 8GB różni się od Ipoda 2 gen o rozmiarze np 32GB? Oczywiście poza pojemnością :)

 

Pytam ponieważ na stronie apple piszą, że 32GB ma np lepszą grafikę od 8GB...

 

 

2. Jak to jest z tymi sluchawkami firm trzecich? Nie podepne do IT2gen sluchawek np sennheisera bez jakiejs przejsciowki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności