Skocz do zawartości

VEDIA A10, FW: V001.003.016 RC


.ksy

Rekomendowane odpowiedzi

Jako, że oddział azjatycki nie obchodzi tego święta (co mnie osobiście do końca nie cieszy) mamy wersje "16".

 

Traktuje "16" jako wersje RC. Mam nadzieję, że w miarę szybko opublikujemy wersje "17" i po krótkiej przerwie zacząć prace nad pomysłami do 1.4.xx.

 

 

 

 

 

 

 

ps. Prosił bym o nie dyskutowanie w bez potrzeby :)

 

 

-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-

 

  • Co się podobno zmieniło w 1.3.16
    • Uporządkowanie zarządzania pamięcią SRAM
    • Prawidłowo zapamiętywanie tagi dla funkcji resume
    • Poprawione działanie EQ
    • Częstotliwość w radiu przeskakuje na bieżąco
    • Pozbycie się "RTIST=" w Ogg Vorbis
    • ...
    • Wszystkie zmiany, które były do tej pory

 

-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-

 

  • Znalezione błędy w 1.3.16
    • Brak resume dla karty pamięci (są małe problemy z brakiem pamięci SRAM)
    • ...

 

-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-

 

  • Nad czym kombinujemy jeszcze w 1.3.x
    • Presety EQ
    • Zlikwidowanie zniekształceń dla plików Ogg
    • Przełącznik między MTP / MSC
    • ...

 

-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-

 

  • Czego się nie da teraz (mooooże z nowym SDK)
    • Odsłuch utworu przy przewijaniu
    • EQ dla radia
    • Niestety "Speed Play" nie będzie (albo to albo Ogg)
    • Przeskok między folderami w trybie po folderach
    • Zapis nagrań do plików MP3 lub WMA
    • ...

 

-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-

 

  • Czego się nie da w ogóle z 3770
    • Gapless i CUE (nie wyrobi procek bez SRAM zewnętrznego)
    • Autoplay z kartą (ale powinno zapamiętać utwór w MP3, bez czasu)
    • Zapis nagrań na karcie pamięci
    • Lepsza obsługa AAC, nie ma już na to SRAM

 

-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 74
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Jeśli

- Załatiwmy sprawe z presetami EQ,

- W pełni działającym EQ (teraz chyba jeszcze nie jest do końca)

- Resume dla karty

- I nie wyjdzie nic nowego (w 16 lub 17)

 

To wersja 17 będzie ostatnią z "3". Jednak prace nad rozbudową menu odtwarzania (bo na tym się będziemy głównie skupiać w "4") nie rusza od razu. Chce rzucić większe siły na skończenie B6.

 

 

Jednak prosił bym tu nie dyskutować tu o "4". Wiem, że chłopaki też już mocno testują - ale lista, która dostałem jest po Chińsku ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to moje pierwsze spostrzeżenia:

- EQ nadal nie działa(pasmo 80 Hz nie reaguje) przez co czasem dźwięk się wali.

- W końcu wywalone nie potrzebne presety ale EQ Bass nadal niema.

- Od razu załadowuje ostatnio odtwarzany utwór.

- Resume w trybie losowym nie działa (odtwarza inny utwór po restarcie).

- W systemie nadal widzi jako MTP.

 

Bez poprawienia EQ to FW raczej nie nadaje się na Final.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wariuje z tagami - raz wyświetla raz nie wyświetla polskie czcionki, w nazwie pliku wszystko jest poprawnie.

 

Poza tym zawiesza się jak leży koło komórki, na którą przychodzi sms czy ktoś dzwoni... dla mnie trochę wkurzające, bo mp3 zawsze w tej samej kieszeni co telefon ;)

 

Prócz tego jak wyżej - user EQ szwankuje, szczególnie pierwsze pasmo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dodam tylko komunikat, że będzie przełącznik między trybami MTP / MSC. W zasadzie już jest kod, dlatego tez wersja "17" nie będzie ostatnia, bo się troszkę numeracja pokićkała ;)

 

 

EDIT: Funkcja już jest dodana i działa - tyle, że nie chce udostępniać kolejnych bet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam mieszane uczucia co do pojawiających się tu informacji.

Cieszyłby mnie przełącznik MSC/MTP, ale czy jednak się uda to zrobić, skoro nawet zmienienie domyślnego trybu na MSC w 15-ce nie działa, a nadal ta informacja widnieje w opisie.

Osobiście nie używałem 16-tki, ale damianmu pisze, że w niej jest to samo. Zresztą ten tryb miał być już w factory , patrz informacja na pudełku, w instrukcji itd.

 

Poza tym w opisie 16-tki brakuje mi informacji co się zmieniło. Jakieś nowe funkcje? Naprawienie błędów 15-tki? /Jedyna informacja to 1 znaleziony błąd./

Odpowiedzi na te pytania znajduję dopiero w opisach użytkowników. Z nich wynika, że nie ma zbytniej poprawy w stosunku do 15-tki. Zostaję na razie więc przy niej i dalej czekam na następne lepsze wersje. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuss > Już się udało, od piątku kilka osób już ma wersje FW z wyborem systemu pracy MSC / MTP. Tyle, że ta wersja nie była udostępniana ogólnie na forum. Ale w piątek była już kolejna wersja.

 

Zmiany dla "16" opisane są, tyle, że zamiast napisać "16" napisałem "15". Podstawa to lepsze zarządzanie pamięcią, czyli likwidowanie zawieszeń z "15".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety czekamy na jeszcze jedna poprawkę z Sigamtela i od tego wiele zależy. A u nich niestety nie ma reguły. Raz zajmuje im coś kilka godzin, raz tydzień. 16 warto instalować o tle, że ma sporo porządku zrobionego w zarządzaniu SRAM w stosunku do 15. Wersji, którą posiadam z "przełącznikiem" MSC / MTP nie daje, bo nie chce mnożyć już kolejnych ewolucji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem to 16 i kurcze nie umiałem sobie ustawić dźwięku tak jak miałem i wróciłem do 15 :/

 

Miałbym taką prośbę :( Czy dało by rade w ostatnim firmware dać z powrotem eq 'HOP'? Albo chociaż jakie miał ustawienia podać by sobie w 'user' ustawić :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.ksy, jednak mnie przekonałeś, przesiadłem się na 16 :)

I takie pierwsze spostrzeżenie:

Kiedy włączyłem player (z kartą 2GB), włączył się na ostatnio słuchanej piosence (z pamięci), ale dodał do odtwarzanych całą zawartość karty w dziwnej kolejności (nie wiem jaka tu obowiązuje zasada, tak jak w liście "wszystkie utwory"), żeby zorientować się co to za utwory trochę poprzeglądałem tą listę i potem wróciłem do utworu na którym a10 się włączył, zaczął grać ten utwór od środka, najprawdopodobniej od momentu, w którym a10 był poprzednio wyłączony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety musze sie zgodzić z kilkoma poprzednikami, że dźwięk w 1.2.5 jest zdecydowanie lepszy niz w tym 1.3.16. A to z takiego prozaicznego powodu, że w EQ nie ma trybu z podbiciem basów a jednak wiekszosc zwyklych nabywców przede wszystkim na to zwraca uwagę, więc moim zdaniem w wersji 1.3.17 obowiazkowo musicie to naprawic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety musze sie zgodzić z kilkoma poprzednikami, że dźwięk w 1.2.5 jest zdecydowanie lepszy niz w tym 1.3.16. A to z takiego prozaicznego powodu, że w EQ nie ma trybu z podbiciem basów a jednak wiekszosc zwyklych nabywców przede wszystkim na to zwraca uwagę, więc moim zdaniem w wersji 1.3.17 obowiazkowo musicie to naprawic.

 

edit.

mistertwister:

Dokladnie o to mi chodzi, a jednak ten basik to jest istotna sprawa dla zwyklych uzytkownikow.

 

TechMusic:

Hehe, chodzi o to ze podobno prawdziwi audiofile nie uzywaja wogole EQ:> A mniemam ze wiekszosc tutaj podchodzi ponadprzecietnie do tego sprzetu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

edit.

mistertwister:

Dokladnie o to mi chodzi, a jednak ten basik to jest istotna sprawa dla zwyklych uzytkownikow.

 

A kim są zwykli użytkownicy?? My jesteśmy niezwykli?? Nam się EQ bass nie należy??

Ty komunistyczny faszysto... :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności