Skocz do zawartości

Logitech Z-5500+ Audigy 2 Value


karsi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, wiem że nie jest to forum o tym jednakże mam nadzieję, że Wy tak samo i ja traktujecie to forum jako w dużej mierze pomoc innym. Otóż zakupiłem ww, głośniki jestem z nich bardzo zadowolony, nie są to shure E500;) ale jak na mój niewielki pokój wręcz go rozrywają basem i altami, podłączone są one analogowo tj. przewodami żołtym, zielonym i czarnym do karty Audigy 2 value, przewodziki te zaopatrzone są we wtyki typu mini jack. W panelu sterowania od głośników oprócz wyjść analogowym posiadam CoX araz optical. Moje pytanko brzmi jak podłączyć cyfrowo owe głośniki do tej karty w której znajduje się wejscie SPDIN skoro na wyjsciu z panelu glosnikow sa chinche cyfrowe, badz optyczne, a w karcie znajduje się wyjscie cyfrowe na mini jacka... Pogubiłem się w żadnym z marketów typu MEdia czy Saturn nie wiedza tego .... Prosze serdecznie o pomoc w tej kwestii wiem że Wy się tutaj na tym znacie!!! POZDRAWIAM KARSI

 

3enihpch4ihepzk1.jpg

 

Ps. jeżeli chcecie reckę z chęcia wstawie gdyż katuje je już ok 1,5 tygodnia:)

Ps2. Cieszę się iż rozpropagowałem na forum EP-630:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam więc na prośbę forumowiczów moja skromna recka:)

Byłem posiadaczem mini wieżyczki Sony MHC RG 440S jest to zestaw:

2 kolumny trójdrożne + subwoofer

4* -+ 12 cm w głośniczkach + 20 cm bas( woofer)

Idąc do kolegi który kupił sobie zestaw 2+1 creative opisywany przez kolege w recce Logitechów serii Z 2+1 i słuchając jak one grają zapragnąłem czegoś takiego, bo o dziwo przewyższało to moją mini wieżyczkę... (wydawało mi się że w tej cenie nic lepszego nie znajdę, jak widać myliłem się)

 

Zatem ażeby nie być papugą po swej wypłacie wybrałem się do marketu Saturn i pooglądałem to i owo, ale ale mój wzrok przykuły Creativy S760 oraz Logitechy Z-5500. Rozmawiając ze sprzedawcą spekulując postanowiłem wybrać te drugie, nie byłem przekonany do 7.1 zwłaszcza dlatego że nie mamy póki co sprzętowo rozkminionego 7 kanału istnieje póki co 6.1, 7.1 jak się dowiedziałem to na razie domowa mżonka...

 

Coż po przytachaniu tego pudła na oko ok 40 kg...;/;/;/;/ kręgosłup wbił mi się w ziemię...

Po otworzeniu i wyjęciu wszystkiego ukazał mi się obraz pięknie wykonanego i pachnącego nowością zestawiku (Creativy są designowo dużo uboższe jak dla mnie ale o gustach się nie dyskutuje)

 

Uwagę moją przykuł potężny subwoofer, ten z miniwieży był zabaweczką... głośnik w Logitechu Z 5500 ma aż 25,5 cm średnicy co z obramówkami daje ponad 30 cm, więc jest to wielka sprawa, do tego szerokie potężne gumy, co prawda mało widoczne ale świeciłem latareczką:) z tyłu olbrzymi radiator do chłodzenia, wyłacznik i włacznik zestawu oraz szereg wejsc: analog, coaxial, optical...

waży ok 20 kg to coś choć przyznam że nie ważyłem...

 

satelitki hmm majstersztyk co prawda plastikowe (keton- subwoofer płyta mdf) wykończone elegancko, w środku głośniczki również o dużych gumkach, oraz aluminiowej barwie i ostrym czubie odchodzącym od magnesu neodymowego jak mniemam...

4 takie same i środkowa rózniąca się inna podstawką i innym ustawieniem oraz wnętrzem, wszystkie satelity można zawiesic na scianie poprzez odrecenie nozek w druga stronę, łatwo i przyjemnie:)

 

Trafiłem jak się okazalo na udoskonalony model, do ktorego przypina sie przewodziki a nie sa one na stale jak w przypadku, ciutke starszego modelu, została w nim poprawiona też zwrotnica głosnika basowego na bardziej "elastyczną" jak sie dowiedzialem.

 

Coż podłaczamy:)

 

W kompie siedzi Audigy 2 Value, podłaczam analogowo zielen do zieleni, czerń, etc....

 

uruchamiam panel sterowania od głosnikow, bardzo ładnie wykonany, biegnie od niego przewod do subwoofera taki sam jak od monitora do karty graficznej jednak bez mozliwosci przedluzenia ok 2 metrow...

na podswietlonym na niebiesko wyswietlaczu pokazuja mi sie funkcje: dolby prologic II music, movie, 6chinch, stereo, stereo*2, do wyboru oprocz tego w kazdej z nich sa odrebne funkcje dajace mozliwosc ustawiania balansu, fajdu(przod tyl) surroundu, mocy centralnego, panoramy i in. dla funkcji DTS in.. po podłaczeniu moich EP-630 zmienia się napis na headphones:)

 

oprócz tego mamy do wyboru podbicie mocy basu(ogromna skala ok 50 jednostek) sopranu tyle samo jednostek, i głosnika centralnego.

 

po ustawieniu w rogu mojego małego pokoiku 8m2 subwoofera i rostawieniu satelit w odpowiedniej pozycji, przystępuje do proby...

Powiem tak błędem bylo ustawienie głosnosci na ok 50 jednostek skala do 100 i pona sto funkcja turbo mode(boost od 0 do 11) czyli 111 w sumie...

 

jak to zaczęło do*******ać to myślalem że padnę, bas dawał jazzu jak oszalaly że aż mnie dreszcze przechodziły, soprany i średnie super, ale zapomniałem o funkcji podbicia basu w audigy i sopranikow wiec tam ok 80% natomiast w panelu sterowania głosnikow postanowiłem wyciszyc do połowy basy i resztę, daję więc na full głośność przy skocznym kawałku East Clubbers- cud, miód i orzeszki wszystko chodzi jak nie wiem co ja się cały poce, nie słysze własnych mysli w pokojach wszystko chodzi i gra, (trzęsie się) wiec postanawiam że zobaczymy co ten sprzecik potrafi daję bas na maxa na wszystkim i ku mojemu zdziwieniu z biurka spadaja mi moje pierdulki a głośnik chodzi jak nie wiem co, zero jakich kolwiek znieksztalcen, moja mini wieza nawet w 30 % tego nie dawala choc nie była to kicha... ten zas napierd.... jak nie wiem co i wydaje się miec jeszcze zapas mocy, satelitki chodzą również jak marzenie z tyłu posiadaja wyloty bass refleksu, obserwuje je pięknie się wyginaja, cóż sciszam słysze stukoty w rury (przedtem nigdy ich nie miałem koega na górze też głośno słuchał wiec sobie nie wchodzilismy w parade ale teraz nie wytrzymal jak twierdził u niego w pokoju nade mna wszystko chodzilo i skakało:D:D:D) ja już też przygłuchłem serce waliło mi z podniecenia i mocy jakiej zaznałem.... SZOK że takie cos tak mocno daje, w koncu to głosniki komputerowe, zwłaszcza że kolega kupił Denona zestaw za ok 3000zł i on powiem tak gra zdecydowanie mniej agresywnie i nie zrobiłi na mnie wrazenia, Z 5500 zrobily i to wielkie.....

 

 

Pora na film, nie byłem nigdy kinomaniakiem i kupiłem je z myślą o muzyczce, ale powiem tak: myliłem się one są do filmów idealne, tryb DPIIMOVIE zachwyca rozniesieniem dzwieków, teraz to filmy maja naprawdę sens!!! certyfikat THX naprawdę nie nadano im bez powodu!!! Z 5500 polecam każdemu, nawet sceptykowi co do takich zestawów, jestem głeboko przekonany że te głosniki przewyższaja jedynie cudenka marki BOSE!!!!!! kto je słuchał to wie o czym mowie, bo zadne sony, samsungi, czy inne do nich sie zbytnio nie przyrownuje pisze o kinie domowym do ok 3000, 4000 tysiecy(5.1) no wiadomo iż napewno się coś znajdzie, ale serio one sa niesamowite!!! jedną rzeczą jaka do nich nie pasuje to pilot zdalnego sterowania, śmieszny i nieładny:| ale to małą wada, jest za to w miare poreczny, ps. czy uwierzycie mi że tych głosników ciezko zajechać na maxymalnej głosnosci??? rzadko się to zdarza... Jak dla mnie fenomenalne i warte swej nie taniej niestety ceny:( aha jezeli chodzi o jakość dzwięku tonow wysokich i srednich jest naprawde jak trzeba, średniawki sa mocne, a soprany wrecz potezne, jak na brak specjalnie odseparowanego glosnika wysokotonowego, o basie nie wspomne bo on rozwala po prostu wszystko, moi koledzy sluchajac tego to tak: jedni zastanawiaja sie dlaczego to tak dobrze gra??? inni sa po prostu zli z zazdrosci ze wydali setki wiecej kasy na jakies tam wieze, w ktore teraz musza naklasc majatek by dorownało to Z 5500, na sam koniec podsumowując: LOGITECH SIĘ BARDZO POSTARAŁ ----- kiedyś bym się śmiał z takiego czegoś zwłaszcza po inspire 3500 creative, dziś jestem szczęśliwym nabywcą czegoś naprawdę pożadnego pod każdym względem... POZDRAWIAM I MAM NADZIEJE ŻE DOBRNELISCIE DO KOŃCA:)

Proszę teraz o odpowiedz i pomoc na moje pytanko dotyczące podłączenia cyfrowego, chciałbym w pełni wykorzystać ich potencjał, oraz pozbyć się tych trzech przewodzisków na rzecz jednego cyfrowego!!! Pozdro forumowicze!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głośniej nie znaczy lepiej, moim zdaniem jest to zestaw grający specyficzną nutą, która dużo bardziej mi się podoba aniżeli, zestaw do powiedzmy 3k, ale to jest kwestia gustu, po drugie technika idzie tak do przodu, że odbieganie od stereotypów, jest czasami lepsze niż coś sprawdzonego. Ocena tych głośników, to moja wysublimowana opinia, w słuchaweczkach jestem bardzo wymagający, w głośnikach w tym wypadku dla jednych w ogóle, aczkolwiek zanim coś się wypowie, trzeba najpierw posłuchać tego zestawu, śmiem twierdzić, że zaden rynkowy zestaw mini nie przewyższy jakościa tego, yamaha pianocraft to dla mnie bubel w porównaniu z tym, co do innych też bym wpadał w polemikę, ale ale ale to tylko moje skromne zdanie i nie mam zamiaru stawać w poprzek by bronić Z- 5500, ewentualnie niech ktoś mi wskaże zestaw 5satelit+subwoofer grający lepiej od tego będę wdzięczny, aha Klipsh gra jednak gorzej, sądząc z zagranicznych recek... Pozdro

o to satelitka:

qdtzfxcxhkp2elcq.jpg

rgdgnzkdxbybbu6c.jpg[/url

 

Normalne łączenia przewodów o których pisałem!!!

21odtwho1z5f1gj3.jpg

Stare łączenie przewodów:

lbwp4c92sfg6tqfv.jpg

Wspominany powyżej pilot:

ayy1vx5tx4haieo7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności