Skocz do zawartości

Player SanDisk Sansa Clip + Sony MDR Ex 85 LP


AvalonI

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam sie nad kupnem słuchawek Sony MDR ex 85 lp natomiast wyczytałem że są one bardzo wymagające co do playerów i róznie brzmią (albo za bardzo "dudnią" albo znowóż ciężko coś dobrego dostrzec, itd...) - (np. na creative'ach ponoc az za bardzo kopią). Poniewaz mój player to gorzej niz srednia półka (creative zen nano 512) nie wiem czy te słuchawki nadadzą sie na tego playera. Jest on juz lekko "ztyrany" wiec zamierzam go wymienic i myslalem o playerze: Sansa clip. Co myslicie o połączeniu Sansy ze słuchawkami soniaka. Proszę o opinie doświadczonych forumowiczów. Najbardziej mi zalezy na opini kogoś kto takiego połączenia dokonał. Pozdrawiam i z góry tnx za pomoc :P

 

P.S Dodam iż muzyka którą preferuję to Metal i Rock. Zalezy mi na dobrym brzmieniu oraz czystym wyrazistym wokalu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Clipem grają kiepsko i tyle. Słuchałem ich z nim przez jakiś czas, w końcu się wkurzyłem, kupiłem V39 i zrozumiałem czemu mają dobre opinie, różnica jest bardzo duża.

Jeśli chcesz kupić Clipa to ciężko mi poradzić dobre słuchawki do niego, bo nic mi się z nim jakoś super nie zgrało poza KSC55 (to samo co KSC75, tylko z pałąkiem). HNJ300 podobno z niedrogich kanałowych, nie słuchałem, powtarzam w ciemno. RE2 słuchałem ostatnio z nim chwilę i grało dobrze, ale że miałem punkt odniesienia, to jednak czegoś brakowało...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

mój fuze gra tak jak clip

dotychczas uznawałem obydwa grajki za mocno przeciętne no ale darowanemu koniowi...

odkąd mam soniaki ex300 zmieniłem zdanie dźwięk jest bardzo przyjemny, dość ciepły ale nie przesłodzony. Bas nie wylewa się tylko jest raczej punktowy i jest go w sam raz nie brakuje i nie ma nadmiaru. Demonem szybkości nie jest ale w tej kategorii cenowej jest naprawdę w porządku. Środek piękny, wokale brzmią ślicznie, wczoraj słuchałem Feela oraz Ewy Farny i urzekły mnie jeszcze bardziej niż dotychczas góra również, chociaż mogłaby bardziej wybrzmiewać. No i najpiękniejsza część czyli szerooooooooooka scena. Niestety nie słuchałem ex85 ale clip/fuze z ex300 gra jak dla mnie bdb. Może warto poszukać właśnie tych słuchawek?

 

Oczywiście nie jest to zestaw analityczny i przeznaczony dla bardzo wybrednego ucha słuchającego na codzień dyskowych playerów i armatur, jednak w tej cenie jest fenomenalny. I jestem przekonany że przeciętnego lub trochę więcej niż przeciętnego słuchacza zauroczy. A słuchawki same w sobie podobają mi się bardziej niż klipsche za 3-4 razy tyle. Słuchane z fuze t20 i samsungiem t10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem tak ex nadaja sie do kazdego typu muzyki. Mam je i sam slucham na nich wszystkiego. Co do polaczenia z clipem, hmm nie jest zle ale na iriver np t30 graja wyrazniej i dzwiek sie tak nie rozlazi... Ja uzywam ich z fuze i chyba juz sie przyzwyczailem... sam nie wiem czy to dobrze :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wlasnie ten zestaw, sansa clip + ex85 i imo grają ******SCIE. Nie jestem audiofilem czy jakimś takim ale imo są świetnie. Mam ten zestaw już z pół roku. Słucham głównie pop/techno więc nie wiem czy w innych typach muzyki też tak ładnie grają.. ale imo dźwięk jest bardzo dobry, wyrazisty, a nie jest to pierwszy player i pierwsze słuchawki jakie kupiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Na moich Ex-85 słuchałem Clipa może przez 20 minut i to jakiś czas temu, ale zdecydowanie odradzam takie połączenie. Dźwięk niczym mnie nie urzekł, według mnie do rocka/metalu w ogóle się nie nadają (oczywiście przy tym playerze). Nie znam za bardzo tego odtwarzacza, więc trudno mi coś polecić. Do tych słuchawek pasują odtwarzacze o brzmieniu Cowona i7, D2 albo Vedii V39 (ostatniej nie słuchałem, ale nie spotkałem nikogo, komu by się brzmienie nie podobało).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności